Hasene İsminin Anlamı

Hasene İsmi

Hasene İsminin Anlamı, özellikle son dönemlerde giderek yaygınlaşan Arapça kökenli bir isimdir. Anne ve babalar çocuklarına bu ismi koymadan önce Hasene isminin anlamı konusunda detaylı bir şekilde araştırma yapmaktadır. Hasene, ‘’ hayırlı kişi ‘’ anlamının yanı sıra ‘’ güzel, hayırlı amel ‘’ anlamlarıyla da bilinmektedir. Güzel anlamlara sahip olmasının yanı sıra okunuşu kolay olmasından dolayı da birçok kişi tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Bebek sahibi olacak kişiler bu haberi alır almaz güzel bir isim arayışına girmektedir. Bu nedenle birçok kişi tarafından Hasene ismi Kur’ an da geçiyor mu sorusu araştırılmaktadır. Hasene Kur’ an da birçok bölümde yer alan güzel bir isimdir. Kur’ an da geçiyor olması birçok kişi tarafından sıkça tercih edilmesinin en önemli nedenleri arasında yer almaktadır. TDK’ ye göre ‘’ iyi, güzel ‘’ anlamlarına gelmektedir.

Hasene İsminin Anlamı
Hasene İsminin Anlamı

Her isimde olduğu gibi Hasene İsmine benzeyen isimler de bulunmaktadır. Hatice, Hanife, Hamide, Halime, Hayriye, Huriye, Hediye, Hale, Habibe, Hamiyet, Halise, Handan, Hande, Hanzade, Hasibe, Hasret, Havva, Hayal, Hesna, Hüsna gibi isimler ile benzerlik göstermektedir. Çocuklar için koyulan isimler bir ömür taşınacağından dolayı güzel anlamlara sahip, okunuşu kolay isimlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Türkiye’ de Hasene ismine sahip 1470 kişi bulunmaktadır. Özellikle son dönemlerde giderek yaygınlaşan kız çocuğu ismidir. Güzel anlamları sebebi ile birçok ünlü çocukları için bu ismi tercih etmektedir. Bunun yanı sıra Hasene isimli ünlüler de bulunmaktadır. Hasene Ilgaz, Türk siyasetçidir. Okunuşu kolay ve güzel anlamlı olması birçok kişi tarafından sıkça tercih edilmesinin en önemli nedenleri arasında yer almaktadır.

Bebek sahibi olacak kişiler isimlerin kişilik analizi konusunda da araştırma yapmaktadır. Bu nedenle Hasene ismi kişilik analizi de sıkça araştırılan konular arasında yer almaktadır. Güçlü iradeye sahip kişilerdir. Para kazanma konusunda ustadırlar. İş hayatlarında verdikleri mantıklı kararlar başarıyı da berberinde getirmektedir. Liderlik vasıflı olmalarından dolayı bulundukları ortamlarda bu özellikleri ile ön plana çıkarlar. Cesur kişiliğe sahip olmalarından dolayı bulundukları zor durumlardan kurtulmak için mutlaka bir yol bulurlar. Aşkı yaşan nadir insanlardır. İş hayatlarında olduğu gibi aşk hayatlarında da başarılı olurlar.

Bebek sahibi olacak kişiler çocukları için tercih ettikleri isimlerin Kur’ an da geçiyor olmasının yanı sıra dini açıdan caiz olması konusunda da dikkat etmektedir. Bu nedenle birçok kişi Hasene ismini koymak caiz mi sorusunun cevabını aramaktadır. Dini açıdan koyulmasında herhangi bir sakıncalı durum olmayan bir isimdir. Kur’ an da geçiyor olması ve koyulmasında herhangi bir sakınca olmayan isim olması sebebi ile özellikle son dönemlerde giderek yaygınlaşan bir isimdir.

Anne ve babalar Hasene ismi harf analizi konusunda da detaylı bir şekilde araştırma yapmaktadır. Çağrışımlarına göre H; sakin ve uysal bir yapıya sahip kişilerdir. Monoton bir yaşam tarzını tercih ederler. A; olayları analiz ve algılama yetenekleri çok güçlüdür. Zorluklar karşısında mücadele etmeyi her zaman başarırlar. S; hayal kurmayı severler. Hayallerini gerçekleştirmek için daima çaba gösterirler. E; ruhsal dünyaları karışıktır. Sevinç ve üzüntü gibi zıt duyguları bir arada yaşarlar. Duygu yoğunlukları fazladır. N; üstün güç ve yetenekleri vardır. Hisleri çok kuvvetlidir. E; üzüntü ve sevinç gibi zıt duyguları bir arada yaşayan ruhsal dünyaları karışık kişilerdir.

Güzel anlamlarının yanı sıra Hasene isimli kişilerin fiziksel özellikleri de dikkat çekmektedir. Atletik yapıya sahip uzun boylu kişilerdir. Belirgin yüz hatları vardır. Kararlı ve etkileyici ses tonları ile birçok kişinin dikkatini çekerler.

Hasene isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Hayırlı Kişi.
  • 2 – Güzel, Hayırlı Amel.
  • 3 – İyi, güzel
  • 4 – İyi, hayırlı iş, iyilik, hayırlı amel.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Hasene ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Hasene ismini kullanan 1.470 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Hasene ismini kullanan 238 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Hasene ismini kullanan 60 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Hasene ismini kullanan 32 kişi bulunmaktadır.

Hasene isminin Türkiye sıralaması

Hasene en çok kullanılan 2432. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1106. isimdir.

Hasene isminin Harf Analizi

Kişiye Hasene ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Hasene İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Hasene ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Hasene isminin anlamını gözden geçirin!

Hasene İsminin Numerolojisi

Hasene isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

H: on
A: bir
S: yirmi iki
E: altı
N: on yedi
E: altı
TOPLAM: 62

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap