Hamis İsminin Anlamı

hamis-isminin-anlami-96476

Hamis İsminin Anlamı Nedir?

Yeni doğan bebeğinin adını heyecanla duyan anne ve babalar, Hamis isminin anlamını ve özelliklerini soruyor. Hamis isminin anlamı nedir? Bu arada uzmanlar, ismin çocuğun kişiliğini ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca tutum ve tutumunu etkilediğine dikkat çekerek ebeveynleri uyarıyor. Bu nedenle isim seçerken anlamına dikkat etmek önemlidir. Hamis, temiz, saf anlamlarında kullanılmaktadır.

Bu ismin genel anlamlarına baktıktan sonra şimdi de Hamis isminin TDK’deki anlamı konusu ele alacağız. TDK’deki anlamı,beşinci anlamında kullanılmaktadır. Bu isim genel olarak yeni doğan  erkek çocuklarına verilen bir isimdir. Hamis isminin kökeni ise Arapça’dır.

Hamis isminin bütün anlamlarına baktıktan sonra şimdi de kişilik analizine bakacağız. Hamis isminin kişilik analizi şu şekildedir; Hamis isimli kişiler girdikleri ortama pozitif enerji yayarlar ve herkes tarafından sevilirler. Sorumluluk sahibi ve güvenilir insanlardır. Mizah anlayışları ile çevrelerindeki insanları cezbederler. Hayvan severler ve nazik insanlardır. Temiz ve düzgün giyinirler ve kıyafetleri gittikleri ortamda dikkat çeker. Kariyerlerinde yoğun bir tempoda çalışıyorlar, ancak kısa sürede üst sıralara çıkıyorlar. Partnerlerinden biraz uzaktırlar ve uyumlu bir çift olmaları onlar için çok önemlidir. Para kazanmakta iyidir. Ancak kazandıkları parayı harcamayı severler. Yaratıcı ve utangaç insanlardır. Öncelikle içgüdülerine ve duygularına göre hareket ederler. Tek başına hareket etmeyi seviyorsun. Nadiren şüpheci taraflarını gösterirler. Liderlik özelliklerine sahiptir O doğal bir liderdir. Kendi görüş ve fikirleri vardır ve başkalarının etkisi altında karar vermez. Sorumluluk ve yükümlülükler almaktan korkmaz. Onlar cesur insanlar. Ancak bazı durumlarda, hızlı karar verme, esnek olma ve başkalarının görüşlerini dikkate almama cesaretinizi kontrol etmelisiniz. Sen tam bir çalışkansın. Enerjiniz asla bitmez. Uykunun bununla hiçbir ilgisi yok. çok sağlıklısın Onlar ev işçisidir. Aile hayatını  severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. İnsanları hesaplıyorlar.

Hamis  isminin kişilik analizini inceledikten sonra Hamis isminin harf analizini inceleyeceğiz. Hamis isminin harf analizi aşağıdaki gibidir:

H: Sakin ve istikrarlı bir kişiliğe sahip. Monoton yaşam tarzını görmeyi sever. Sakinliği en çarpıcı özelliklerinden biridir.

A: İddialı ve enerjik bir yapısı var. Olayları analiz etmek ve algılamak için duyular ve yetenekler geliştirdi. Mantıklı hareket eder. Mantıksal düşünme en üst düzeydedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılı. Özellikle ticaret faaliyetlerine düşkündür ve başarılı olmuştur.

İ: Kırılgan, çok, çok duygusal. Acıtır ve çabuk kırılır. Hassas bir vücudum var.

S: Hayal kurmayı çok seviyor, rüya gibi bir kişiliğe sahip ve aşırıya kaçmaktan korkmuyor.

Daha sonra Hamis ismine benzer isimler konusunu inceleyeceğiz. Bu isimler; Samih, İsmah, Hamit,Hami, Hamid, Hamil, Hamza, Hamdi, Hamdullah, Hamlet, Ramis gibi değişik benzer isimler bulunmaktadır.

Anne ve babalar yeni doğan bebeklerine isim koyarken çok dikkat etmektedir. İsimlerin Kuran-ı Kerim’de geçip geçmediği veya caiz mi diye sorgulamaktadırlar. Bu göre Hamis ismi caiz mi? sorusunu ele alacağız. Hamis ismi Kuran’da geçmemektedir, ancak insanlar çocuklarına bu kutsal, güzel ve  anlamlı ismi rahatlıkla verebilirler. Arapçadan türetilen bu ismin çok özel bir anlamı vardır, ancak izin verilen isimlerden biridir. Erkeklerin çok sevdiği bu isim sözlük anlamı olarak da oldukça anlamlı ve güzeldir. Bu yüzden Hamis isminin kullanılması caizdir.

Makalemizin son kısmında Hamis ismine sahip ünlüler var mı? bunu araştıracağız. Bu isim çok kullanılan bir isim değildir. Bu yüzden dizi ve filmlerde de pek geçmemektedir. Bu yüzden bu konuya örnek veremiyoruz.

Hamis isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Temiz, saf
  • 2 – Beşinci.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Söylenişi: ha:mis
Kuran ‘da geçmiyor.

Hamis ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Hamis ismini kullanan 288 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Hamis ismini kullanan 17 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Hamis ismini kullanan 33 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Hamis ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.

Hamis isminin Türkiye sıralaması

Hamis en çok kullanılan 4489. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 2206. isimdir.

Hamis isminin Harf Analizi

Kişiye Hamis ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

Hamis İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Hamis ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Hamis isminin anlamını gözden geçirin!

Hamis İsminin Numerolojisi

Hamis isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

H: on
A: bir
M: on altı
İ: on iki
S: yirmi iki
TOPLAM: 61

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap