Hametan Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Hametan Krem Günümüzde pek çok krem adı altında satılan ne olduğu belli olmayan madde karışımları satılmaktadır. Kadınların cilt bakımına önem vermelerini kullanarak içinde neler olduğu belli olmayan kremlerin eczane dışında satışı yapılmaktadır.

Eczanede satılan kremlerin Sağlık Bakanlığı onaylı olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Bu merdiven altı tabiri ile üretilen ve satılan krem ya da merhemlerin Sağlık Bakanlığı’ndan onayı da bulunmamaktadır.

Tüm araştırmaları tamamlanmış, yan etkileri belirlenmiş ve en önemlisi de Sağlık Bakanlığı onaylı olan Bu Krem, kadınların günümüzde favorisi haline gelmiştir. Aşağıdaki yazıda sizin bu krem hakkında aklınıza takılan her soruya yanıt bulabileceksiniz.

Hametan Krem Nedir?

Hametan nedir diye merak ediyorsanız bu yazı sizi aydınlatacaktır. Günümüzde pek çok kadının kullandığı ve memnun kaldıkları krem ve pomad olmak üzere iki çeşiti bulunan Bu Krem cilt bakımlarında kullanılmaktadır.

Hametan krem ne için kullanılır diye soracak olursanız cildinizde meydana gelen yaralar, sivilceler, cilt lekeleri gibi sorunlarda kullanılabilir. Bu kremini pomad türü daha yağlı olmaktadır. Fakat ikisinin de etkisi aynıdır denilebilir. Alüminyum tüplerde eczane raflarında yer almaktadır. İçinde ise 30 g ve 50 g krem bulunmaktadır.

Hametan Krem İçeriğinde Neler Vardır?

Dermotologların gözbebeği haline gelen Bu Krem pek çok reçeteye rahatlık ile ekledileri bir üründür. Peki Bu krem nedir ve içeriğinde neler var? İçerisinde en yoğun olarak Latince adı hamamelis virginiana olan cadı fındığı etken maddesi yer almaktadır. Bu da yaklaşık 25 g olmaktadır. Bu bitkinin türleri Kuzey Amerika, Çin ve Japonya’da bulunmaktadır.

Cilt tedavisinde kullanılan bu bitkinin bir diğer adı sihirli cevizdir. İsmindeki sihir tabiki mucizelerinden gelirken, ceviz adı ise cevize benzerliğinden gelmektedir. Kremin içindeki büyük çoğunluğu bu sihirli ceviz oluşturmaktadır.Akne, sivilce ve güneş yanıklarında kullanılmaktadır.

Sadece içi iltihaplı aknelerde değil siyah nokta ve beyaz noktalar için de faydalı olmaktadır. Antioksidan özelliğe sahiptir. Derinin büzülerek yaranın çabuk iyileşmesini sağlamaktadır. Cadı fındığı ciltte oluşan tahrişe, yaralanma ve iltihabın iyileştirilmesinde faydalıdır.

İçeriğinde paraben ya da petrol kullanılmamaktadır. Yine içerisinde kortizona yer verilmemektedir.

Hametan Krem Ne İşe Yarar?

Bu kremin kullanımı oldukça basit bir kredi. Hametan kremin faydaları saymakla bitmez. Cildi yeniler, cildin parlak ve canlı görünmesini sağlar.

En önemli özelliği ise yaraları iyileştirmesi olmaktadır. Bunu yaranın üst kısmının büzülmesi sağlamaktadır. Böylece yara çabucak iyileşmektedir. Pek çok kadın bu kremi medikal nemlendirici olarak kullanmaktadır. Yüzdeki kuru bölgeleri nemlendirmede kullanılabilir. Göz çevresine günde bir defa uygulanabilir.

Hametan Krem
Hametan Krem

Ancak bunu yapmayabilirsiniz. Cilt yüzeyinde oluşan lekelenmeleri giderir. Renk tonunu dengeler. Yatarak oluşan ya da ameliyat sonrasında kalan yaraların iyileştirilmesinde oldukça faydalıdır. Güneş yanığında ve normal yanıklarda iyileştirici etkisi bulunmaktadır.

Bazen ayakkabılar ayağımızda ya da parmaklarımızda yara ya da su toplamasına neden olabilir. Bu durumlarda da oldukça sık kullanılmaktadır. Sürtünme sonucu oluşan yaralanmalarda yaranın çabuk bir şekilde iyileşmesini sağlamaktadır. Hızlı kilo alma ya da hızlı kilo verme durumlarından sonra, doğumdan sonra ya da yaşlanma sonucunda oluşan çatlakların iyileşmesinde etkilidir.

Emzirme sonucunda göğüste oluşan yaralanmalar için de kullanılabilir. Bazı ciltler aşırı hassas olmaktadır. Özellikle ağda sonunda ciltte kızarıklık, kabarıklık gibi durumlar oluşmaktadır.

Bu durumlarda ağdadan hemen sonra da kullanılabilir. Bebekler de pişik kremi olarak da kullanılmaktadır. Hametan krem ne için kullanılır diye merak ediyorsanız bu yazı sizin için faydalı olacaktır.

Hangi Zamanlarda Hametan Krem Kullanılmaz ya da Kullanılabilir?

Hametan krem kullananlar bu kremi pek çok alanda kullanabilmektedir. Eğer cildinizde bir kızarıklık meydana geldi ise bu kremi kullanabilirsiniz.

Ayrıca yanık durumlarında ve güneş yanaklarında da sorunlu bölgeye sürebilirsiniz. Her türlü cilt sorununun yanı sıra nemlendirici olarak da kullanabilirsiniz. Yalnız kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Göz çevresine günde bir defaya mahsus olmak şartı ile kullanılabileceği söylenmektedir. Yine de bu durumu da doktorunuza danışarak uygulamanız iyi olacaktır. Göz içine, ağız içine ve genital bölge içine sürülmemelidir. Yanlışlık ile sürüldüyse mutlaka bol su ile yıkamazsınız.

İçerisinde yer alan cadı fındığının hamilelikte zararlı olduğuna dair bir klinik veri bulunmamaktadır. Doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz. Genel olarak hametan krem kullananlar bu keremden oldukça memnun olmaktadırlar.

Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

Öncelikle hangi sorun için kullanıyorsanız mutlaka doktorunuza söylemeniz de fayda vardır. Hametan krem kullanımı için sürmek istediğiniz alanın temiz olduğundan emin olmalısınız.

Eğer temiz değilse temizlemelisiniz. Sonrasında fındık büyüklüğünde parmak ucunuza alarak sürmelisiniz. İyice ovalayarak sorunlu bölgeye kremi yedirmelisiniz. Sonrası ıslak bir bezle silmemeli, kremi ve sürdüğünüz alanı yıkamamalı, üstünü kapatmamalısınız.

Yaranız eğer büyük bir yara ve kapatmanız gerekiyorsa bir gazlı bez ile kapatarak yaranın dışarıdan etkilenmesini önleyebilirsiniz. Kullandıktan sonra kremi serin bir ortamda muhafaza etmeye özen göstermelisiniz. Sıcak ortamlarda bırakmamaya çalışınız.

Hametan Krem Yan Etkileri Var Mıdır?

Kullanılan kremlerde mutlaka yan etkilere rastlanmaktadır. Bu durum hametan krem için de geçerlidir. Buna karşılık ise diğer kremler kadar yan etkisi bulunmamaktadır. Yalnızca çok hassas cilde sahip kişilerde bazı yan etkiler görülebilmektedir.

Bunlar deride kızarıklık, yüzde şişkinlik, dudaklarda şişkinlik, gırtlakta şişkinlik ve dilde şişkinlik olmaktadır. Bu şişkinlikler sonucunda ise nefes almada zorluk yaşayabilmektir. Bunların dışında karın ağrısı da olası bir yan etki olmaktadır. Bunların dışında çok görülen bir yan etkisi bilinmemektedir.

Hametan Krem Fiyat Hakkında Bilgi

Pek çok cilt probleminde rahatlık ile kullanılabilen, pek bilinen bir yan etkisi bulunmayan bu kremin kullananlar da oldukça fazla olmaktadır. Tercih edilme sebeplerinden biri de fiyatının uygun olmasıdır. 2020 seneye ait hametan krem fiyatı 10 TL olarak söylenmektedir.

Bunun dışında ise çoklu alımlarda bazı sitelerde kampanyalar bulunmaktadır. Bu sayede daha ucuza da gelmektedir. Yine 30 g ve 50 g arasında fiyat farkı da bulunmaktadır. Yine hametan krem fiyatı ve pomad fiyatı arasında da fark bulunmaktadır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Hayat Ölümden Önce Bir Rüyadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol