Güzelliğinizle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Güzelliğinizle ilgili bilmeniz gerekenleri sizlerin merak ettiği birçok soruya cevap bulmanızı sağlarken doğru bilinen yanlışlar hakkında bilgi sahibi olmanızı..

Güzelliğinizle ilgili bilmeniz gerekenleri sizlerin merak ettiği birçok soruya cevap bulmanızı sağlarken doğru bilinen yanlışlar hakkında bilgi sahibi olmanızı mümkün kılacaktır.

Güzellik uğruna bizler birçok ince detaya takılır kendimizi mutsuz ederiz.

Örneğin hangimiz kuaför koltuğundan mutlu kalktığını hatırlıyor?

Kâkül kestirdiniz ve beğenmediniz kısa kesilen saçlar artık geri dönüşü maliyetli saç ekletme gibi kolaylıkla sunsa da bizler bu durumda ne yapacağımızı bilmeyiz.

Kâkülleriniz kısa kesildi ve beğenmediyseniz kuaförden yüzünüz etrafında kâküllerinizden biraz daha uzun katlar yapmasını isteyin bu kâküllerinizin daha hoş görünmesini sağlayacaktır.

Bayanlar makyaj konusunda oldukça dikkatli fakat birçok bilinmeyen güzellikle ilgili püf noktaları bilmek güzelliğin anahtarı olacaktır.

Makyaj yaparken örneğin kapatıcıyı fondöten üzerinde değil fondöten uygulamasından önce kullanmak oldukça kalıcı ve doğru sonuçlar verecektir. Ciltteki sivilceleri gizlemek içinde bu yöntemi uygulayarak başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Gözeneklerinizi küçültmek için temizlediğiniz cildin üzerine mutlaka bir tonik uygulayın daha çok yağsız fondötenleri tercih edin ve fırçalı pudraları tatbik edin.

Göz farlarınızın daha kaliteli görünmesini sağlamak için ise farı uygulamada önce mutlaka göz çevresine krem sürün ve farı uygulayın bu şekilde kalıcı, pürüzsüz ve hoş göz farı ede etmiş olursunuz.

Dumanlı göz makyajı detaylı bir makyaj sonucunda yaratılır fakat kolay olmasını sağlamak akit kazanmak için göz kalemlerini tercih edebilirsiniz. Yumuşak bir göz kalemini sürün ve yayın oldukça kolay dumanlı gözlere kavuşacaksınız.

Kaş alırken tecrübeli olmakta yarar vardır fakat kendi cesaretinizi topladıysanız yapmanız gereken kalemle alacağınız kısım dışında hatları belirleyerek şık kaş alımı yapabilirsiniz.

Parfüm alırken farklı kişilerde hoş gelen kokuları almayı aklınızdan geçirmeyin çünkü bu kokular sizin cilt yapınıza, ten renginize ve ter kokunuza uyumlu olmayabilir test sonucu hoş kokular almaya dikkat edilmelidir.

Kaşlarımızı genelde kaş kalemleri ile koyu hale getirmek mümkün fakat yapılan yanlış kaş kalemi uygularken rengin belirgin olması ve yaratılan sert bir bakış göze çarpar bunu önlemek için kaş kalemini uyguladıktan sonra pamuklu çubuk yardımıyla koyuluğu hafifletmeliniz ya da toz farları kullanabilirsiniz.

Dudaklarınızdaki kuruluğu korucuyu kremler, parlatıcı ya da doğal sağlık sunan baldan yardım alarak yumuşatmak mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap