Güre İsminin Anlamı

gure-isminin-anlami-23841

Güre İsminin Anlamı Nedir?

Yeni doğan bebeğinin adını heyecanla duyan anne ve babalar, Güre isminin anlamını ve özelliklerini soruyor. Güre isminin anlamı nedir? Bu arada uzmanlar, ismin çocuğun kişiliğini ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca tutum ve tutumunu etkilediğine dikkat çekerek ebeveynleri uyarıyor. Bu nedenle isim seçerken anlamına dikkat etmek önemlidir. Güre, az güneş alan, çok gölgeli kuzey yamaç anlamlarında kullanılmaktadır.

Bu ismin genel anlamına baktıktan sonra şimdi de Güre isminin TDK’deki anlamı konusuna göz atacağız. TDK’deki anlamı, az güneş alan yer anlamında kullanılmaktadır. Bu isim genel olarak erkek çocuklara verilen bir isimdir. Bu ismin kökeni ise Moğolca’dır.

Bu ismin bütün anlamlarına baktıktan sonra şimdi de kişilik analizine bakacağız. Güre isminin kişilik analizi şu şekildedir; Güre isimli kişiler, diğer özelliklerinin yanı sıra neşeli, hoşgörülü ve samimi olmaları ile karakterize edilirler. Çalışan insanlardır ve arkadaşları hayatlarında  büyük bir yer tutarlar. Bilgi aramayı sever ve her zaman onu arar, bu nedenle diğer kültürleri öğrenmekle ilgilenir. Her zaman hayatını iyileştirmek ister. Bu nedenle sürekli yenilikleri benimsiyor, kendimizi yeniliyor, coşkulu ve  aceleci bir tavır sergiliyoruz. Kısıtlamalardan nefret ettiği için özgürlüğünü çok seviyor. Seyahat etmek onun en büyük hobisidir. Bu nedenle, bir yerde kalmak zor olabilir. İş  ve sosyal hayatı bir arada yapabilen, sıcakkanlı ve samimi insanlardır. Ailelerine çok bağlıdırlar. Stresli zamanlarda etraflarındaki insanları olumlu bir yöne çekmekten hoşlanırlar. Bu nedenle birçok çevreye sahiptirler, çok sadıktırlar, özgüvenleri yüksektir ve güçlü bir kişiliğe sahiptirler. Geniş alınlı, düz kaşlı, göz hizasından aşağıya doğru daralan oval bir yüze, ince parmaklara, uzun uzuvlara, uzun boyuna, küçük ve dar gözlere, sabit bir görünüme ve ebeveynlerinden daha uzunlara sahiptirler.

Güre  isminin kişilik analizini inceledikten sonra Güre isminin harf analizini inceleyeceğiz. Güre  isminin harf analizi aşağıdaki gibidir:

G: Kendine güvenen bir kişilik ile her zaman  sağlam bir adım attınız ve hayatınızı ileriye taşımayı hedef olarak belirlediniz. Hayatı elinize alıp kaderin yolunu takip etmek sizin yeriniz değil. Sen yaratmayı sevenlerdensin.

Ü: Arkadaşlarınız ve ailenizle  her zaman güçlü bir bağınız oldu ve rahat ettiniz. Arkadaşlarınızın ve ailenizin hayatlarına değer veriyorsunuz, ancak onlarla vakit geçirmek için işinizi bırakacak kişiliğe sahipsiniz. 

R: Çevrenizdeki insanların size saygı duymasını sağlayan dengeli ve uyumlu bir kişilik. Neşeli kişiliğinizle en mutsuz insanları bile kolayca güldürebilirsiniz.

E: İyi ve güvenilir bir arkadaş olduğun için kimse seninle arkadaş olmaktan çekinmiyor. Etrafınızdaki insanları her zaman destekleyebiliyorsunuz, bu yüzden herkese yardım etmek için acele etmek harika.

Daha sonra makalemizin bu kısmında Güre ismine benzer isimler konusunu inceleyeceğiz. Bu isimler; Gürel, Gürer, Güren, Özgürel, Gürkan, Gürsel, Türe gibi değişik benzer isimler bulunmaktadır.

Anne ve babalar yeni doğan bebeklerine isim koyarken çok dikkat etmektedir. İsimlerin Kuran-ı Kerim’de geçip geçmediği veya caiz mi diye sorgulamaktadırlar. Bu göre Güre ismi caiz mi? sorusunu ele alacağız. Güre ismi Kuran’da geçmemektedir, ancak insanlar çocuklarına bu kutsal, güzel ve  anlamlı ismi rahatlıkla verebilirler. Arapçadan türetilen bu ismin çok özel bir anlamı vardır, ancak izin verilen isimlerden biridir. Erkeklerin çok sevdiği bu isim sözlük anlamı olarak da oldukça anlamlı ve güzeldir. Bu yüzden Güre isminin kullanılması caizdir.

Makalemizin son kısmında Güre ismine sahip ünlüler var mı? bu soruyu ele alacağız. Bu isim Türkiye’de çok kullanılan bir isim değildir, nadir kullanılmaktadır. Dizi ve filmlerde de pek geçmemektedir. Bu yüzden buna örnek veremiyoruz.

Güre isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Az Güneş Alan, Çok Gölgeli Kuzey Yamaç.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Moğolca
Kuran ‘da geçmiyor.

Güre ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Güre ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Güre ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Güre ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Güre ismini kullanan bulunmamaktadır.

Güre isminin Türkiye sıralaması

Güre en çok kullanılan 12366. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 6994. isimdir.

Güre ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Güre isminin Harf Analizi

Kişiye Güre ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Güre İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Güre ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Güre isminin anlamını gözden geçirin!

Güre İsminin Numerolojisi

Güre isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

G: sekiz
Ü: yirmi altı
R: yirmi bir
E: altı
TOPLAM: 61

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap