Gurbetçiye Kredi Veren Bankalar

Yabancı bir ülkede yaşayan Türk vatandaşları, ülkemizdeki bankalar üzerinden kredi çekebilme hakkına sahiptirler. Gurbetçiye kredi veren bankalar sayıca çok fazladır.

Gurbetçiye Kredi Veren Bankalar hangileridir?Yabancı bir ülkede yaşayan Türk vatandaşları, ülkemizdeki bankalar üzerinden kredi çekebilme hakkına sahiptirler. Gurbetçiye kredi veren bankalar sayıca çok fazladır.

Bu noktada kredi çekebilmek için belli kurallara uyum sağlamak ve belli şartlarını yerine getirmek gerekmektedir. Bunun yanı sıra bankalar, neredeyse her kredi çeşidini gurbetçilere sunmaktadır.

Bundan dolayı istenilen krediye başvuru yapmak mümkündür. En çok kullanılan kredilerin başında ise konut kredisi gelmektedir. Bu kredinin ismi gurbetçi mortgage kredisi olarak da bilinmektedir.

Gurbetçi Mortgage Kredisi

Yurtdışında Çalışanlara Konut Kredisi birçok farklı banka tarafından verilmektedir. Buna göre özellikle Ziraat Bankası Gurbetçi Kredisi almak istenilen evi yüzde 50’sine kadar kredi vermektedir. Bundan dolayı evin ücretinin yarısı kredi başvurusunu yapan kişi tarafından ödenmek zorundadır.

Yurtdışında Yasayanlar İçin İhtiyaç Kredisi bu anlamda birçok banka tarafından verilmektedir. Buna göre faiz oranları Türkiye’deki ile aynıdır. Ancak kullanım koşulları kapsamında bir takım belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir.

Yurtdışında Ev Almak İçin Kredi çekecek olan kişiler; Garanti Bankası, Ziraat Bankası, ING Bank, Türkiye Finans Bankası gibi kurumları kullanabilir ve bu bankalara başvuruda bulunabilirler.

Gurbetçiye Kredi Veren Bankalar
Gurbetçiye Kredi Veren Bankalar

Yurtdışında Yasayanlar İçin İhtiyaç Kredisi

Yurtdışında Çalışanlara Konut Kredisi veren bankaların koşulları farklıdır. Örneğin Garanti Bankası TL cinsinden bir konut kredisi vermektedir.

Bunun yanı sıra vade süresi olarak da 240 ay gibi bir opsiyon söz konusudur. Yurtdışından Kredi Verenler bu bağlamda başvuru işlemlerini bizzat bankaya giderek yapabilirler. Ayrıca bankalar, ekspertiz raporlarına çok büyük önem verirler.

Buna göre alanında uzman olan bir kişi tarafından satın alınacak olan evin gerçek değeri hesaplanır. Bankaların ise evin yüzde kaçına kredi vereceği ise değişmektedir.

Gurbetçi Mortgage Kredisi gibi bir opsiyonu Ziraat Banksı, ING Bank, Garanti Bankası ve Türkiye Finans Bankası üzerinden kullanmanız mümkündür. Ziraat Bankası Gurbetçi Kredisi kapsamında yüzde 50 oranında kredi çekmek mümkündür. Taksit ve vade süresi de buna göre ayarlanabilir.

Yurtdışında Çalışanlara Konut Kredisi

Yurtdışından Ev Almak İçin Kredi başvuru yapacak olan gurbetçiler, ilgili bankalar üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Bu işlemlere baktığımı zaman bir takım belgelerin hazırlanmasını görmekteyiz. Buna göre Yurtdışından Kredi Çekmek isteyen kişiler, mutlaka başvuru formlarını doğru bir biçimde doldurmak zorundadırlar.

Bunun yanı sıra Yurt Dışından Kredi Nasıl Alınır kapsamında bankaya gittikten sonra vergi kimlik numarasının söylenmesi gerekmektedir.

Bankalar aynı zamanda, eve dair bir ekspertiz raporunu da isterler. Bunun yanı sıra bir diğer belge ise gelir belgesidir. Kredi notu çok önemlidir. İkamet adresleri ve fatura ise mutlaka yaşanılan yabancı ülkedeki adres adına olmalıdır.

Böylelikle kredi çekme şansınız daha kolay olacaktır. Yurt Dışında Yaşayan Türkler bu tip imkanlardan faydalanabilirler. Adı geçen belgelerin eksiksiz bir biçimde tamamlanması ise son derece önemlidir. Ancak bu şekilde kredi alınabilmektedir.

Yurtdışından Ev Almak İçin Kredi

Yurtdışından Ev Almak İstiyorum diyenler kendilerine en yakın olan banka şubelerine giderek, bu anlamda özel olarak verilen krediden faydalanabilme hakkına sahip olabilirler.

Ziraat Bankası bunun için kredi vermektedir. Türkiye Finans Bankası ise bir diğer opsiyondur. Bunun yanı sıra ING Bank ya da Garanti Bankası da tercih edilebilir.

Yurtdışında Ev Fiyatları genellikle bulunulan ülkeye göre değişiklik gösterir. Evler dolar ya da Euro cinsinden olabilir. Ancak Türkiye’de bu konuda verilen kredi TL cinsindendir.

Bu yüzden kredi çekim işleminden sonra mutlaka döviz alınmalıdır. Yurtdışından Kredi Çekmek mümkündür. Buna göre iki farklı opsiyon üzerinden hareket edebilirsiniz.

İsterseniz yabancı bir ülkede bulunan Türk Bankasından ya da Türkiye’de temsilciliği olan bir yabancı bankadan kredi çekebilirsiniz. Yurtdışına Ev Satmak işlemi de son derece basit bir biçimde yapılabilir.

Bankalar aracılığı ile bunu gerçekleştirmeniz çok zor bir işlem olmamaktadır.

Yurtdışından Kredi Çekmek

Yurtdışı Kredi Veren Kuruluşlar hususunda birçok bankanın olduğunu görmekteyiz. Buna göre Oyan anker bank adındaki finans kuruluşunu tercih etmek mümkündür.

Ayrıca Citibank şubeleri de hizmet verir. Bunun yanı sıra Wells Fargo, State bank of India gibi işletmeler üzerinden de konut kredisi çekme imkanlarını kullanabilirsiniz.

Her bankanın faiz oranları farklıdır. Ancak bu faiz oranları, Türkiye’de şubesi bulunan bankalar ile aynıdır. Yabancı bir banka ya da yerli bir finans işletmesi aracılığıyla Yurtdışı Bireysel Kredi işlemlerini yapmak mümkündür.

Türkiye’deki birçok bankanın yurtdışı şubesi aktif bir biçimde çalışmaktadır. Bu sayede kredi çekmek de çok basit bir hale gelmektedir.

Yurtdışından Kredi Dolandırıcılığı konusunda son dönemde bir takım haberler bansına yansımıştır. Buna göre kendisini aracı finans kurumu temsilcisi olarak tanıtan bazı şahıslar, dolandırıcılık faaliyetlerine imza atmıştır.

Bundan dolayı yabancı bir ülkede yaşayan Türk vatandaşlarının resmi ve bilinen kurumsal yapılar ile kredi çekmeleri gerekmektedir.

Böylelikle herhangi bir sorun ortaya çıkmayacaktır. Kredi Veren Yabancı Kuruluşlar sayesinde her çeşit kredi için başvuru yapma imkanı vardır. İhtiyaç kredisi bunlardan birisidir. Konut kredisi ya da araç kredisi de çekilebilir.

Ziraat Bankası Gurbetçi Kredisi

Ziraat Bankası Kredi hususunda farklı opsiyonlar sunan bir bankadır. Bu banka üzerinden yapılacak olan başvuru sayesinde yurtdışında olan kişilerin kredi kullanması mümkündür. Yurtdışında Çalışanlara Konut Kredisi 

Ziraat Bankası aracılığı ile verilmektedir. Bunun yanı sıra konut kredisi almak isteyenlerin bilmesi gereken şey ekspertiz ile evin değerinin belirlenmesidir.

Çünkü banka bu değerin yarısına kredi vermektedir. Bunun yanı sıra konut kredisinin vade süresi de 120 ay olarak belirlenmiştir. Bu açıdan bakıldığında kredi son derece avantajlıdır.

Ziraat Bankası Kredi Kampanyası kapsamında yurtdışında verilen kredinin en temel özelliği ise TL cinsi üzerinden olmasıdır.  Yurtdışından Kredi Çekmek son derece basittir. Birçok kurum ile bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Yabancı Bankalardan Kredi Çekmek

Bireysel Kredi Veren Yabancı Bankalar hususunda Cıtıbank, Wells Fargo, Dz Bank, State bank of India, Bank al habib, Oyan anker bank gibi kuruluşların olduğunu görmekteyiz.

Türkiye’de Kredi Veren Yabancı Bankalar oldukça fazladır. Ülkemizde yer alan bu bankalara giderek, kredi başvuru işlemlerinizi çok hızlı ve etkili bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Kredi Veren Yabancı Kuruluşlar noktasında Axios Swiss Bank, UBS Bank, DFS Services, The Economy Bank, Unionpay International, ABC International gibi finans kurumları dikkat çekicidir.

Yurtdışı Bireysel Kredi almak için bankaya giden kişilerin bilmesi gereken bir takım kriterler söz konusudur. Eğer bankanın Türkiye’de bir şubesi mevcutsa, faiz oranı da Türkiye ile aynı olmak zorudadır.

Yurtdışından Kredi Verenler

Yurt Dışından Kredi Nasıl Alınır konusu en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Yabancı bir ülkedeki bankadan kredi çekmeniz için o bankanın ya da finans kurumunun Türkiye’de bir temsilciliğinin olması gerekiyor.

Bunun dışında BDDK tarafından belirlenmiş olan kriterlerin uygulandığını unutmamak gerekiyor.

Yurtdışı Kaynaklı Krediler çok yüksek faiz oranına sahip değildir. Ancak bu durum sadece Türkiye’de bir şubesi olan bankalar için geçerlidir.

Yabancı Bankalardan Kredi Çekmek hususunda işlem yapılabilecek tam 50 banka vardır. Bu bankaların hepsinin Türkiye’de bir şubesi vardır. Kredi Veren Yabancı Kuruluşlar noktasında büyük bankaların olduğunu görmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap