Güneş İsminin Anlamı

Güneş İsminin Anlamı Nedir?

Güneş genel olarak kız çocuklarına verilen popüler bir ad olsa da erkekler için de kullanılıyor. Hamile anne ve babalar, çocuklarının isimlerine karar vermekte zorlanırlar. Bu noktada  kız ve erkek çocuklar için en popüler modern isimleri incelerken bu isimlerin ne anlama geldiğini merak ediyorum. Peki Güneş isminin anlamı nedir? Bu yazımızda Seda ismi için gerekli bilgileri sizlere vereceğiz. Güneş, gezegen sistemimizin enerji kaynağı olarak bilinmektedir.

Bu ismin genel anlamına baktıktan sonra şimdi de Güneş isminin TDK’deki anlamı nedir buna bakacağız. TDK’deki anlamı, Çevresindeki sisteme ilişik gezegenlerin çevresinde döndüğü, fer ve sıcaklık yürüyerek büyük gök cismidir.

Bu ismin anlamlarını açıkladıktan sonra şimdi de kişilik analizini açıklayacağız. Güneş isminin kişilik analizi şu şekildedir; Güneş ismi neşe, özveri ve cesareti kendine çeker. Disiplinli, çalışkan, hoşgörülü, titiz, sonuç odaklı ve vicdan sahibidir. İnsanları doğru analiz edebilen, iyi ile kötüyü  ayırt edebilen, maddi sorunlarda başarılı olabilen, para ve güce sahip olmanın keyfini çıkarabilen kişilerdir. Maddi ve manevi destek vermeye hazır sevdiklerine karşı şefkatli, cömert ve anlayışlı davranışlar sergilerler. Güleryüzlü, çözüm odaklı ve eğlenceli yapıları ile iş ve sosyal dünyada sevilir ve saygı duyulurlar. Güçlü bir karakter yapısına sahiptir. Ancak sevdiği insanlara karşı çok sıcak ve samimidir. Geri çekilmekten nefret ediyor. Aşk hayatında sadece doğruluk ve sadakati ön planda tutar. Meslek hayatında olmak istediği yere ulaşmak için çok çalışıyor.

Güneş isminin kişilik analizini açıkladıktan sonra şimdi de harf analizini açıklayacağız. Güneş isminin harf analizi aşağıdaki gibidir:

G: Kendine güvenen bir kişilik ile her zaman  sağlam bir adım attınız ve hayatınızı ileriye taşımayı hedef olarak belirlediniz. Hayatı elinize alıp kaderin yolunu takip etmek sizin yeriniz değil. Sen yaratmayı sevenlerdensin.

Ü: Arkadaşlarınız ve ailenizle  her zaman güçlü bir bağınız oldu ve rahat ettiniz. Arkadaşlarınızın ve ailenizin hayatlarına değer veriyorsunuz, ancak onlarla vakit geçirmek için işinizi bırakacak kişiliğe sahipsiniz. 

N: Saf ve temiz kişiliğin sayesinde içinde asla kötülük yoktur. Sabrınız ile dikkatinizi kendinize çekebilirsiniz. Doğal davranışlar sergileyerek güçlü ve kalıcı dostluklar kurabilirsiniz.

E: İyi ve güvenilir bir arkadaş olduğun için kimse seninle arkadaş olmaktan çekinmiyor. Etrafınızdaki insanları her zaman destekleyebiliyorsunuz, bu yüzden herkese yardım etmek için acele etmek harika.

Ş: Kültürel ve sosyal bağlamınızda nasıl davranacağınıza dair bilginiz sayesinde herkes sizinle konuşmayı sever. Kibar ve arkadaş canlısı olmak, çevrenizdeki insanları kolayca etkileyebilir.

Daha sonra Güneş ismine benzer isimler konusunu ele alacağız. Bu isimler; Günana, Günbatu, Günal, Günay, Günaç, Gündal, Günalp gibi farklı benzer isimler bulunmaktadır.

Aile üyeleri isim verirken çok dikkatlidir. İsimlerin Kuran-ı Kerim’de zikredilip geçilmediğini veya caiz olup olmadığını merak ederler. Buna göre Güneş ismi caiz mi? bunu açıklayacağız. Türkçe kökenli bir isim olan Güneş, Kuran-ı Kerim de geçmemektedir. İçerdiği güzel anlam  sayesinde hem kızların hem de erkeklerin en sevdiği isimlerden biri haline gelmiştir. Yani bu ismin kullanılmasında bir sakınca yoktur. Bu ismin kullanılması dinen caizdir.

Makalemizin son bölümünde ise Güneş ismine sahip ünlüler var mı? bu soruyu ele alacağız. Bu isim Türkiye’de çok kullanılan bir isimdir. Çok kullanılan bir isim olduğu için dizi ve filmlerde de pek çok kez geçmektedir. Bu isme sahip ünlüler, Güneş Demirel, Güneş Emir, Güneş Berberoğlu gibi ünlüler bu ismi taşımaktadırlar.

gunes-isminin-anlami-60363
Güneş İsminin Anlamı

Güneş isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Güçlü El
  • 2 – İradeyi Aşan Güçlü Coşku, İhtiras
  • 3 – Gezegenlere ve yer yuvarlağına ışık ve ısı veren büyük gök cismi.
  • 4 – Çevresindeki sisteme ait gezegenlerin etrafında döndüğü, ışık ve ısı yayan büyük gök cismi, şems

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Güneş ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Güneş ismini kullanan 31.103 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Güneş ismini kullanan 6.001 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Güneş ismini kullanan 1.991 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Güneş ismini kullanan 2.099 kişi bulunmaktadır.

Güneş isminin Türkiye sıralaması

Güneş en çok kullanılan 519. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 277. isimdir.

Güneş ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1.659 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Güneş isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Güneş isminin Harf Analizi

Kişiye Güneş ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

Güneş İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Güneş ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Güneş isminin anlamını gözden geçirin!

Güneş İsminin Numerolojisi

Güneş isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

G: sekiz
Ü: yirmi altı
N: on yedi
E: altı
Ş: yirmi üç
TOPLAM: 80

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap