Gülşah İsminin Anlamı

gulsah-isminin-anlami-33910

Gülşah İsminin Anlamı Nedir?

Doğacak çocuklarına isimi bulmak için arayışa giren anne ve baba adayları, Gülşah isminin anlamı hakkında bilgi arayışı içerisindedir. Gülşah ismi oldukça beğenilen isimler arasında yer almaktadır. Anne ve baba adayları ismin analizleri, ismin çocuklara verilmesinin caiz olup olmadığı gibi birçok konu hakkında araştırtmalarına devam etmektedir.

Anne ve baba adaylarının çocuklarına verecekleri ismin güzel anlamlar içermesini ve kelime olarak da güzel olmasını istemektedirler.  Gülşah isminin anlamı güllerin kraliçesi, güllerin şahı, gül dalı şeklinde geçmektedir.

Gülşah isminin kökeni Farsça’dır. Kız çocuklarına verilen isim 6 harflidir. İsmin nitelikleri tembel, çağdaş, çekici, tez canlı ve gösterişlidir. Gülşah isminin TDK’deki anlamı gül dalı şeklindedir.

Aileler Gülşah ismi caiz mi? Sorusu hakkında da bilgi sahibi olmak istemektedirler. Gülşah ismi Kur-an’ı Kerim’de geçmemektedir. Ancak ismin anlamı güzeldir ve bu ismin çocuklara verilmesinde bir sakınca yoktur. Zira İslam dini isimlerin güzelliği ile olduğu kadar ismin anlamının da güzel olmasını istemektedir.

Ebeveynler Gülşah isminin anlamı hakkında araştırma yapmaktadırlar. Bu çerçevede ismin bazı özellikleri şu şekildedir. Gülşah isminin en belirgin özelliği inatçı olmasıdır. Bu isme sahip olan bir kişiye istemediği bir işi yaptırmak son derece zordur. Hayatı ile ilgili kararları kendisi verir. Liderdir. Ailesine ve arkadaşlarına önem verir.

Anne ve baba adayları Gülşah isminin anlamı hakkında araştırma yaparken ismin harf ve sayı analizini ve kişilik analizini de değerlendirmektedirler.

Gülşah isminin analizi şu şekildedir.

 • G harfi; Gücü sever ve elinde bulundurmak ister. Gücü elde etmek için elinden gelen her şeyi yapar. Ayrıca son derece inatçı bir karakterdir.
 • Ü harfi; İşlerini gerçekleştirirken acele etmez. Sağlam adımlar atar. Sessizdir.
 • L harfi; Oldukça yeteneklidir. Yeteneklerini her işte kullanır ve başarılı olur. Ayrıca sanatsal yönü gelişmiştir.
 • Ş harfi; Hayalperest denilebilir. Hayal kurmayı ve hayal kurarken aşırılıkları sever. Oldukça güçlü, yenilikçi ve üretkendir.
 • A harfi; Mantık onun için son derece önemlidir. Atılgan ve enerjiktir.
 • H harfi; Sakindir. Dönem dönem içine kapanır. Bazen de monoton yaşamayı tercih eder.

İsmin harf analizi ile kişinin karakteristik özellikleri anlaşılmaya çalışılır.

İsmin sayısal analizi yapıldığında ise numerolojik değer 83 olarak çıkmaktadır. Sayısal analiz yapılırken soy isim ile beraber yapılmalı ve Gülşah isminin anlamı da göz önünde bulundurulmalıdır. Sayısal analiz ile kişinin kişisel ve profesyonel gelişimi anlaşılmaya çalışılır.

Aileler Gülşah isminin kişilik analizi hakkında da bilgi almak istemektedirler. İsmin kişilik analizi yapıldığında öğrenmeyi seven, aktif ve entelektüel bir kişilik ile karşılaşılmaktadır. Gülşah ismine sahip olan kişiler sezgileri kuvvetli ve ileri görüşlü kişilerdir. Ayrıca kendi ayakları üzerinde durabilen ve düzenli yaşamayı seven kişilerdir.

Gülşah ismine sahip olan kişiler; iletişim yetenekleri gelişmiş ve karizmatiktirler. Amaçları vardır. Dürüst ve hoşgörülüdürler. İyilik yapmayı severler. Aileleri önemlidir ve arkadaşları ile iletişimi son derece iyidir. Azimli, sempatik ve sevecendir. Bazen oldukça çılgın olabilir. İnatçı, yenilikçi ve üretken bir yapısı vardır. Para kazanmayı ve harcamayı son derece sever. Bazen kuşkucu olabilmektedir.

Aileler Gülşah ismine benzer isimler ile de karşılaşmaktadırlar. Bu isimler şu şekildedir.  Gülseren, Gülsema, Gül, Gülsoy, Gülşan, Gülperi, Gülistan, Nurşah, Güler, Gülümser ve Gülser’dir.

Anne ve baba adayları Gülşah isminin anlamı ile çocuklarına verecekleri ismin güzel olmasını istemektedirler. Gülşah ismi anlamı ve kulağa hoş gelen yapısı ile ülkemizde sıklıkla tercih edilen isimler arasındadır.

Gülşah ismine sahip ünlüler hakkında yapılan araştırmada ‘’İşte Benim Stilim’’ adlı yarışma da tanınan Gülşah Yılmaz ismi ile karşılaşılmaktadır.

Formun Üstü

Formun Altı

Gülşah isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

 • 1 – Günün Aydınlık Zamanı
 • 2 – Görülmemiş, Görülmedik, Ender Bulunan
 • 3 – Gül Padişahı, Çiçek Hükümdarı.
 • 4 – Güllerin Şahı.
 • 5 – Varakanın Sevgilisi, Masal Kadın.
 • 6 – Gül dalı.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Gülşah ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Gülşah ismini kullanan 43.910 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Gülşah ismini kullanan 10.105 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Gülşah ismini kullanan 2.919 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Gülşah ismini kullanan 3.447 kişi bulunmaktadır.

Gülşah isminin Türkiye sıralaması

Gülşah en çok kullanılan 386. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 201. isimdir.

Gülşah ismini kullananların sayısı, son bir yılda 103 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Gülşah isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Aşağıdaki grafik, Gülşah isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Gülşah isminin Harf Analizi

Kişiye Gülşah ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

Gülşah İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Gülşah ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Gülşah isminin anlamını gözden geçirin!

Gülşah İsminin Numerolojisi

Gülşah isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

G: sekiz
Ü: yirmi altı
L: on beş
Ş: yirmi üç
A: bir
H: on
TOPLAM: 83

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap