Gözlük Buğusu Nasıl Önlenir?

gozluk-bugusu-nasil-onlenir-67155

Sıcak bir araçtan çakarlı bir soğuğa Çıkmak gibi aşırı sıcaklık değişimlerinde gözlük kullanan insanların camlarında buğulanma meydana gelmektedir. Gözlüklerin..

Sıcak bir araçtan çakarlı bir soğuğa Çıkmak gibi aşırı sıcaklık değişimlerinde gözlük kullanan insanların camlarında buğulanma meydana gelmektedir.

Gözlüklerin camları burada Anlatacağımız belli başlı basit tekniklerle buğulanma yapmasını engelleyebilir ve görüşünüzü kapanmasını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Bu teknikler plastik camlı Gözlükler de de aynen çalışmakta ve sonuç vermektedir.

Traş kremi

Banyoda traş kremi sürmek duş boyunca camın buğulanmasını Önler bu metot Aynen gözlüklerle de işe yaramaktadır. Bu yöntem Gözlükler de işe yaradığı ondan dolayı tıraş kalemini ince bir film tabakası halinde gözlük camının iç ve dış basınlar sürersiniz ve bir kağıt havlu ile beraber temizlersiniz Bu işlem ardından görünmez bir tabaka bırakarak gözlükleri Buğudan korur.

Yağmur kaydırıcı

Piyasada araç camları için kullanılan Yağmur kaydırıcı çözücüler her tarafta bulunabiliyor. Kuzucular sayesinde yağmurun araç camında kalması engellenir ve Araba kullanırken camların buğu yapması engellenmektedir.

Yağmur çözücü sürülmüş bir cam düştüğü zaman camın üzerinde kalmaz akar gider Yağmur kaydırıcı çözücülerde uzun süre gözlüklerde kaldığı zaman yine aynı durum karşılaşılmaktadır. Istediğiniz herhangi bir Otomotiv ürünleri satıcısından bunları rahatlıkla edinebilirsiniz.

Tükürük

Tükürük bir temizlik malzemesi gibi gözükmese de gözlük camında oluşacak buğuyu engellemek için oldukça avantaj sağlar.

Bir parça tükürür gözlük camında olarak yedirdikten sonra soğuğa bir daha girişinizde hiçbir problem ortaya çıkmaz bu su 600 güllerinin gözlüklerini buradan korumak için kullandıkları yöntem ile aynısıdır tükürük yönteminin kısa sürelerde tekrar etmek gerekir

Çünkü koruma etkisi kısa süre sonra sona erecektir.

Tüm bu işlemleri yaptığınız halde hala sonuç alamıyorsanız ayar vazelinle camları temizleyebilir ya da gliserin kullanarak gözlük camlarını temizleyebilirsiniz daha kesin çözümler elde edeceksiniz.

HEY, BU MAKALELERE MUTLAKA GÖZAT!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol