Gözden Düşmek ile İlgili Sözler

Gözden Düşmek ile İlgili Sözler  ‘Hatasız kul olmaz’ derler ama bazen bir küçük hata bazen de ayrılıklar üzücü sonuçlarla karşı karşıya bırakıverir insanı. Bazen bir yakınınız dostunuz, sevgiliniz mesela birden sizi ortada bırakıverir. Bazen de ayrılık acısı ile yanıp tutuşurken kıvranırsınız. Duygularınızı ifadelere dökmekte zorlanırsınız. Şairin dediği gibi kelimelerin kifayetsiz kaldığı anlarda Gözden Düşmek ile İlgili Sözler ruhunuza bir merhem gibi yapışıverir. Gönlünüzün incinmesini kelimelerle anlatmaya çalışır bir çıkış yolu ararsınız. Kırıcı olmadan, seviyeli bir biçimde ve karşınızdakini hayran bırakacak ifadelerle onun sizi anlamasını sağlarsınız.

Belki biri kırmıştır sizi belki de siz birini incittiniz fark etmeden. İlişkinizin yeni boyutunu ve geçmişin özlemini dile getirmek istersiniz. Bazen laf arasında ona söylemek daha iyi hissettirirken bazen sosyal medyadan dostlara bildirimde bulunmak istersiniz. İçinizden geçenleri haykırmak ister ve ruh halinizin anlayışla karşılanmasını beklersiniz. Böyle durumlarda kimseyi incitmeden güzel sözler yardımıyla duygularınızı ifade edebilir, aynı zamanda sizi anlamalarını sağlayabilirsiniz. Sizinle paylaştığımız sözlerden size uygun olanını seçerek Instagram, Facebook ve diğer sosyal medya organlarında paylaşabilirsiniz. 

Gözden Düşmek ile İlgili Sözler

Gözden Düşmek ile İlgili Sözler

Minareden düşenin parçası bulunur da; gönülden düşenin parçası bulunmaz. Mevlana

Gözümden düşeni kim isterse o tutsun.

Gözümden öyle düştün ki tutabilene helal olsun.

Gözümden düştün, Gözyaşımla birlikte.

En büyük uçurum gözdür. Düşenin parçası bulunmaz.

Gözlerin güzeldi de düşmek olmasaydı.

Hiçbir yaprak, gözden düşen insan kadar hızlı düşmemiştir yere.

Göz, gönlün kapısıdır. Gözden düşenin gönülde yeri yoktur.

Çok konuşmak insanın gözden düşmesi için en kısa ve en emin yoldur.

Gözünden düşmek değil de yüreğinden düşmek çok canımı yaktı.

Gözyaşım düşmeden daha yere bir daha görüşmemek üzere hoş çakal meleğim.

Yükseklik korkun yok muydu senin? Nasıl düştün gözlerimden öyle!

Minareden düşenin parçası bulunur da; gönülden düşenin parçası bulunmaz. Mevlana

Gözden her zaman gözyaşı düşmez azizim! Kimi zaman da insan düşer.

Gerçek dost; düştüğünde sana yardım eden değil, seni düşürmemek için düşmeyi göze alan kişidir.

Tıpkı intihar köprüsü gibiyim bu günlerde. Gözümden de gönlümden de düşen düşene.

Ağaçtan düşen yaprak nasıl ki kurumaya mahkûmsa, gönülden düşen de unutulmaya mahkûmdur. – Necip Fazıl Kısakürek

Gözden düşmek ya da değerini yitirmek gibi şeylerde var. Kimileri için ufak tefek, kimileri için dağ tepe.

Gözlerindeki Karadeniz’de boğulmak istiyordum; olmadı. Bana düşen gözlerinde değil, yokluğunda kaybolmakmış. Kazım Koyuncu

Gözden düşmenin yorgunluğu kalpte hissedilir. Savaşamazsın sevsin diye. Sevdiğinle esir alır, seni bu yenilgi. Umut Akbaş

Onu gözümde o kadar yüceltmişim ki gözümden düşmesi, yüksekten düşmesi anlamına geliyor. Yüksekten düşen bardak gibi paramparça.

Ayrılık. Gözden düşen bir ab-ı dîde imiş, Hafız. Tut, tutabilirsen. Sabır. Ol Derûna batan zehr-i hâr imiş, Hafız. Yut, yutabilirsen.

Düşmek ne güzelmiş, düşünce, gözden düşenleri, gönülden gidenleri görüyor insan. Bir kez de olsa düşmelisiniz iyi bir deneyim olur yeniden kalkmanız için.

İnsan bir defa gözden düşmeye görsün, çoğunluk ona kötülüklerin sadece küçüğünü değil, en büyüklerini bile yapmaktan çekinmez.

Bir kalp durunca nasıl soğur beden? Buz gibi olur can gidince kafesten. Muhabbet ettiğin can hayal olur. Ne yaparsan yap geri getiremezsin. Gönül kırılır bazen, kırık dökük olur lakin toplar bütün kırıklarını.

Ne gariptir ki; Bir insan, gözden düşmekle gönülden çıkmıyor! Beddua edemem sana. Ama dilerim ki; “Bu kadar mutsuz olacak ne yaptım” diye düşündüğün an aklına geleyim.

Kaç intihara bedeldir sevdiğinin gözünden düşmek? Bulutları yağmurdan sayma. İhtimaller mutlu etmez hiç bir aşığı. İmkansızlığın, ihtimalinden daha yaşanılır. Ya gitmeyi unut bende ya da kalmayı. Halil ibrahim Özdinç

Günü gelecek gözünden düşecek deselerdi zerre inanmaz, dalga geçerdim. Bunu düşünmek sevdama ihanettir derdim hep. Şimdi o kadar çok üzgünüm ki, yüreğimdeki benliğini yitiriyor olmana şahitlik ediyorum çünkü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap