Goncagül İsminin Anlamı

goncagul-isminin-anlami-23161

Goncagül İsminin Anlamı Nedir?

Goncagül isminin anlamı nedir? Hepimizin ne kadar da sevdiği bir isimdir değil mi? Arkadaş çevremizde, ünlüler dünyasında daha önce bu isme mutlaka rastlamışızdır. Bir kadın ismidir. Kelime kökeni itibarıyla Türkçedir. Akılda kolay kalan bir isim olması Goncagül’e olan rağbeti daha da arttırmaktadır. Goncagül isminin anlamı nedir; haliyle bu soruyu soranların sayısı da fazla olmaktadır. Türkiye’deki en çok kullanılan isimler arasında değildir. Ama son derece hatırı sayılır sayıda insan bu ismi taşımaktadır. Belki de siz bu ismi taşıyorsunuz ve adınızın anlamını öğrenmek istiyorsunuz. Bu durumda da yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Goncagül teknik olarak iki ismin birleşiminden oluşur. İki ismin birleşiminden oluşan isimlerde bütün ismin anlamı bazen kendisini oluşturanlara benzeyebilir, bazense anlam tamamen değişebilir. Goncagül TDK’deki anlamı irdelendiği zaman anlamı yarı yarıya değişmiş olan bir isimdir. Gül, hepimizin bildiği bir bitki çeşididir. Gonca ise henüz açmamış olan çiçeği ifade eden bir isimdir. Goncagül dediğimiz zaman, aslında henüz açmamış bir gül goncası demiş olmaktayız.

Sanata düşkündürler. Gelişmiş sanatsal bakış açıları sayesinde hangi branş olursa olsun ilgilendikleri bir sanat dalına yeni bir soluk katabilecek kapasiteleri vardır. Ama Goncagül isminin karakter analizi en çok bu ismi taşıyanların kimsenin zarar veremeyeceği yaşama sevinci taşımalarıdır. Negatif yön olarak ise, problemler karşısında çok telaşlı olabilmektedirler. Doğayı severler. Gürültülü ve kalabalık ortamlar pek onlara göre değildir.

Harf analizi en güzel olan isimlerden biri Goncagül’dür. Goncagül isminin harf analizi yoğun bir araştırma ve elde edilen bilgiyi süzme işlemi gerektirmektedir. Çünkü bu isimdeki harf sayısı çoktur. Böyle olduğu zaman her harfin kendi başına ve birlikte ikenki numerolojik anlamlarına bakmak gereklidir. Goncagül isminin harflerinin numerolojisi 96’dır. İsmi oluşturan harflerin alfabedeki sıraları tek tek toplandığında bu sayı elde edilmektedir. 96, hayatta şansın sizi hiçbir zaman bırakmaması demektir. Bu isme sahip olan kişilerin hayatları boyunca şansları yaver gider. Hem aşkta, hem parada, en dara düştükleri anda bile şans meleği ansızın kapılarını çalıverir.

Goncagül isminden biraz daha farklı bir isim arıyorsanız seçenekleriniz çoktur. Öncelikle Goncagül ismi, Gonca ve Gül isimlerinin birleşiminden oluşur. Sonuna Gül eklenen her isim  Goncagül ismine benzer isimler listesindedir. Örneğin; Fatmagül, Nurgül, Ayşegül, vb. Ayrıca, Yoncagül ismi Goncagül ile birlikte en çok tercih edilen isimlerden biridir. Bununla birlikte uyak kullanmak şart değildir. Diğer çiçek isimleri de Goncagül’ün yanında kullanıldığında gayet güzel bir uyum oluşmaktadır. Mesela Goncagül, Papatya, Menekşe şeklinde üç isim gibi. Paragrafın başında belirttiğimiz gibi, bu konuda seçeneğiniz hayli fazladır.

Goncagül isminin çocuklara konmasının dinen uygun olup olmadığını şu ip ucu ile kolaylıkla saptayabiliriz: Yüz yıllardan beri Gonca ve yanındaki Gül takısı halk tarafından kullanılagelmiştir ve bu konuda hocalar tarafından hiçbir olumsuz fetva verilmemiştir. Anlamında da İslam’a herhangi bir aykırılık, bir sapkınlık söz konusu değildir.  Goncagül ismi caiz mi? Dolayısıyla, bu isim dinen tamamen caizdir. Ama Goncagül ismi Kuran’da geçen bir isim değildir.

Goncagül’ün Türkiye’de çok çok sevilen bir isim olmasında bu ismi taşıyan medyatik kişilerin etkisi büyük olmuştur. Bu isimlerin bazıları dizi veya film karakteri olarak karşımıza çıkmış, bazıları ise oyunucunun kendisi olarak karşımıza çıkmıştır. Goncagül ismine sahip olan ünlüler arasında gösterilebilecek en önemli isim, hepimizin tanımakta olduğu Goncagül Sunar’dır. (oyuncu) Daha sayısız oyuncu ve çeşitli meslek erbaplarından ünlü sima, Goncagül ismini gururla taşımaktadır.

Goncagül isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Nazlı.
  • 2 – Hare
  • 3 – Açılmamış Gül.
  • 4 – Tam açmamış gül.
  • 5 – Gonca ve gül sözcüklerinden oluşan bir ad.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Goncagül ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Goncagül ismini kullanan 3.799 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Goncagül ismini kullanan 620 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Goncagül ismini kullanan 346 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Goncagül ismini kullanan 192 kişi bulunmaktadır.

Goncagül isminin Türkiye sıralaması

Goncagül en çok kullanılan 1674. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 764. isimdir.

Goncagül ismini kullananların sayısı, son bir yılda 11 kişi artmıştır.

Goncagül isminin Harf Analizi

Kişiye Goncagül ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Goncagül İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Goncagül ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Goncagül isminin anlamını gözden geçirin!

Goncagül İsminin Numerolojisi

Goncagül isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

G: sekiz
O: on sekiz
N: on yedi
C: üç
A: bir
G: sekiz
Ü: yirmi altı
L: on beş
TOPLAM: 96

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap