Gömlek Kırışıklığı Nasıl Açılır?

Gömlek Kırışıklığı Nasıl Açılır? Günlük yaşamda kadın erkek fark etmeksizin en çok kullandığımız kıyafetlerin başında gömlekler gelmektedir. Gömlekten farklı m..

Günlük yaşamda kadın erkek fark etmeksizin en çok kullandığımız kıyafetlerin başında gömlekler gelmektedir. Gömlekten farklı materyallerle üretilen ve oldukça şık tasarımlara sahip olan kıyafetler arasında yer almaktadır. Yıkama işleminin hemen ardından gömleklerin kırışıklığını giderilebilmesi için belli başlı tekniklerin uygulanması gerekir aksi halde çok zor bir şekilde bu kırışıklıkları gidermek zorunda kalırsınız.

kırışıklık problemine önlemek ve gömlek kırışıklığını hızlı bir şekilde düzeltebilmek için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yüksek buhar özelliğine sahip olan bir bütün tercihinde bulunmaktır. Bu tarz ütüler sayesinde kırışıklıkları son derece basit ve hızlı bir şekilde temizleyebilirsiniz fakat ütü aynı zamanda hafif de olmalıdır çünkü ütüleme esnasında zorlanması gerekmektedir.

Karışıklıkların engellemek için kullanacağınız bu ikilemeler de dikkat edilmesi gereken diğer bir en önemli özellikle gömlek sıcaklığıdır. Eğer üçümüzün sıcaklığı düşük derecede bulunuyorsa gömlek üzerindeki kırışıklığı giderme ihtimali çok düşük olacaktır. Gömlekler sadece yüksek mısırlı sıcaklıklarda ve buharla beraber ütü geldiği takdirde kırışıklıkları daha rahat giderilebilir.

Ütülemeye başlanırken öncelikle olarak manşet ve kol kısımlarından işe başlamanız gerekiyor ardından kollarına ütü yapmanız daha doğru olacaktır.

Kol dikiş çizgisi alt kısma gelecek biçimde ütüleme işlemi gerçekleştirir seniz gömlek kolunda çift çizgi yapmadan üçünüz tamamlamış olacaksınız ve mutlaka unutulmamalıdır ki ütü esnasında kesinlikle düğmeler ütülenmesi. Bu şekilde bir durum ne çıkarsa yaz gömlek düğmelerini kırılmalar ortaya çıkacaktır bu nedenden dolayı uzak durmanızı tavsiye..

İnsanların büyük bir çoğunluğu gömlek kırışıklığını yok etmek isterken bir tarafı düzgün hale getirip diğer tarafı karıştırır bu durumdan önüne geçebilmek için yapacağınız en önemli şey dikiş yerlerini el ile düzeltmektir.  Dikiş yerlerini ile düzelttikten sonra ütüleme işlemini gerçekleştiriniz kumaşı daha doğru türemiş olursunuz.

Gömleklerinizin üzerinde kırışıklık olmasını engellemek için  bulaşık makinesine doğru bir şekilde yerleştirmeniz de çok büyük önem teşkil etmektedir. Gömlekleri atarken çamaşır makinesinin içerisine beraberinde çok fazla eşya atarsanız karışıklık olma ihtimali arttırırsınız bu nedenlerden ötürü az bir çamaşırlar gömlekleri yıkama işlemini yaparsanız çok daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap