Göl İle İlgili Sözler

Göl İle İlgili Sözler Her zaman göl insanların çok daha huzur içinde kendilerini dinlemek için ve yalnız kalmak istedikleri en özel alanlar olmaktadır. Bu neden ile göl ile ilgili sözler hem şairlerin şiirlerine hem de yazarların en güzel romanlarına konuk olmuştur. Ayrıca korku romanlarında ya da filmlerinde özel bir yere sahip olan göl kenarları her zaman en fazla kullanılan sözler olmaktadır. Hem huzur veren hem de hüzünlendiren ve düşündüren yer olarak çok fazla insan hayatında yer alırken bu tarz sözleri her türlü sosyal medya alanlarında görmek de mümkün olmaktadır.

Göl yalnızlık ve hüzün anlamı taşıdığı zaman giden sevgilinin arkasından yazılan en güzel yazılar içinde yer alarak ok daha üzgün olunduğunu anlatmak mümkün olmaktadır. Bunun uyanı sıra doğa ile birleşen göl ise sevenlerin buluştuğu ve çok daha güzel günlerin olacağı anlamını taşıyarak çok daha özel anlamlar ile anlatım sağlamaktadır. Hele bir de güzel sözler ile desteklenen göl sözleri düşüncelerin anlatımından kolaylık sağlayarak daha fazla önem taşımaktadır.

Göl İle İlgili Sözler
Göl İle İlgili Sözler

Göl İle İlgili Sözler

  • Bırak toprak altında göl olsun gözyaşın. Cahit Zarifoğlu
  • Denizi görmeyen birisi gölü çok büyük sanır.
  • Çöldeki tek göl olsan bile seni yaşatmak için her gün ağlarım.
  • Sen damla damla sev. Ben biriktirip göl yapmasını bilirim.
  • Gölün güzelliğini dinlendiriciliğini bilmeyen denizi cennet zanneder.
  • Göle su gelinceye kadar kurbağanın gözü patlar. Atasözü
  • İnsan sessizliği sakinliği özleyince neden bir göl kenarına gitmek ister.
  • Su akarsa nehir, düşerse şelale, durursa göl olur. Atasözü

Gece ayın ışığı vurunca gölün üzerine, dertler bir bir dökülür dostların dillerine.

Gölün tutkusunu bilmeyenler denizin büyüsüne kapılırlar.

Bir gölün yüzeyinde dans eden sonbahar yaprakları, uyanıkken gördüğümüz bir rüyadır. Mehmet Murat İldan

Göl kenarında geçti çocukluğumuz, su yüzeyinde taş sektirmekti en büyük eğlencemiz.

Bir sonbahar yaprağı güzel bir gölle buluştuğunda, sanat da ulaşılamayan yerlerin ötesine ulaşır. Mehmet Murat İldan

Göl kenarındaki çınar ağaçları altında geçti ömrüm, ilk aşkımla orda tanıştım, balık tutmayı, yüzmeyi hep orda öğrendim.

Çok uzaklarda bir yerde bir göl var, çocukluğumun en çok uğrak yeri, gençliğimin derdini, kederini dinleyen sakin dert ortağı.

Çoğu insan hüzünlendiği zaman deniz kenarına gider neden çünkü sakinliği görecek, gidecek bir göl kenarı olmadığı için.

Hayat hepimize biraz tuz, çekecek biraz dert verir. Derdini seçemezsin ve herkesin başına dertler gelir. Ama seçebileceğin bir şey var. Sorunlarınla başa çıkarken bardak kadar dar veya göl kadar geniş olmayı seçebilirsin. Öğüdüm basit oğlum; göl gibi ol. J. M. Liberman

Orman manzarası yeşildir insanı ferahlatır, rahatlatır. Deniz manzarası mavidir insanı umutlandırır, neşelendirir. Gece manzarası siyahtır insanı hüzünlendirir, göl manzarası sakindir insanı dinlendirir.

Doğanın kapısını aç; içeri gir; kendini unut; hiçbir igrus.com şey düşünme; doğanın bizzat kendisi ol ve şimdi sen bir balıkçılsın, bir nehirsin, bir kuşburnusun, bir tilkinin gölgesisin, bir ağacın tatlı meyvesisin, bir gölün sessizliğisin! Kendini unuttuğunda, düşünmeyi durdurduğunda her şey olursun, evrenin kendisi olursun!  Sihir nerede? Doğada! Sihirbaz nerede? Doğada! Sihirbaz kim? Doğa. Mehmet Murat İldan

Gölden sakinliği öğrenirsin; okyanus dalgalarından gücü öğrenirsin; ağaçlardan iyiliği öğrenirsin! Etrafına bak! Doğanın en mükemmel öğretmenleriyle çevrilisin! Eğer mükemmel bir öğrenci olabilirsen, mükemmel bir öğretmen olmaya yükselirsin. Mehmet Murat İldan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap