Gökçen İsminin Anlamı

gokcen-isminin-anlami-81654

Gökçen İsminin Anlamı

Kız çocukları ve hatta erkek çocukları için çok dikkatli bir şekilde yapılan isim bulma süreçlerinde denk gelinen ve gerek tek isim olarak gerek birinci ya da ikinci bir isim olarak farklı bir ismin yanına konulan Gökçen ismi oldukça dikkat çekiyor. Gökçen isminin anlamı nedir sorusu da bu sebeple oldukça gündeme geliyor. Bu ismin anlamı ile ilgili bilinmesi gereken en temel şey bu kelimenin gök gibi olan, göğe benzer olan şeyleri ifade etmek amacı ile kullanılan bir kelime olmasıdır. Bu temel anlama bağlı kalarak birçok yan anlam türetilebilir. Bu isim Gökçe, Hatice, Burçe, Görkem gibi isimler ile söyleyiş tarzı olarak benzerlikler de gösterebiliyor.

Bu ismin farklılığı ile ön plana çıkması sonucunda aileler de isim ile ilgili daha fazla şeyi merak etmeye başlıyor. Örneğin Gökçen ismi Kur’an’da geçiyor mu sorusu uzun yıllardır sorulmaya devam ediyor. Bilinen ve araştırılan kadarı ile bu isim Kur’an-ı Kerim içerisinde yer alan hiçbir ayette ve surede bulunmuyor. Ancak isim anlam olarak hiçbir kötü çağrışıma sahip olmadığı için konulmasında da bir sakınca görülmüyor ve rahatlıkla bu isim çocuklara verilebiliyor. Bunun yanı sıra bu isim kız çocuklarına verilebildiği gibi erkek çocuklarına da verilebiliyor. İsmin taşıdığı anlama ve yan anlama göre bu durum değişebiliyor. 

Gökçen isminin anlamı kadar kökeni de merak ediliyor. Gökçen ismi Türkçeye ait olan bir kelime olarak biliniyor. Bu sebeple kullanımı da daha rahat oluyor. Bu ismin anlamı, kökeni, söyleniş tarzı ve yazılışı ile diğer kız isimlerinden ayrıldığı bir gerçek. Aileler de eğer farklı bir isim arayışındaysa ve sıradan isimlerden sıkıldıysa bu ismi tercih edebiliyor. Bu durum son dönemde bu tarz farklı isimlerin ön plana çıkmasına da zemin hazırlıyor. Ancak her farklı isim farklı bir kimlik de doğuruyor. Bu sebeple çok beğenilen isimlerden bir tanesi olan Gökçen ismi ve alternatifleri övgü toplamaya ve merak edilmeye de devam ediyor. Ailelerin tercihlerine göre de çocukların kullanımına sunuluyor. 

Bu gibi farklı isimler aileler tarafından soru işaretleri ile karşılandığı için bu isimlere sahip olan kişilerin neler yaptığı, nerelerde olduğu da oldukça merak ediliyor. Gökçen ismine sahip olan ünlüler araştırması sonuçlarında; Gökçen Aşık, Gökçen Çiftçi, Gökçen Albayrak, Gökçen Çatlı, Gökçen Gökçebağ, Gökçen Kaynatan Gökçen Kahraman, Gökçen Oğan gibi isimler bulunuyor. Bu isimler genellikle oyunculuk ve yazarlık gibi sanatın farklı türleri ile ilgileniyor. Gökçen ismi Gökçe ismi ile karıştırılabiliyor ya da aynı olarak kullanılabiliyor. Bu sebeple bu isme sahip tanınmış isimler arasında Gökçe ismine sahip olan tanınmış ya da ünlü isimler de eklenebiliyor. 

Gökçen ismi ile ilgili ve alternatifleri ile ilgili anlamı güçlü bir şekilde yorumlandıktan sonra bu ismin analizini yapmak gerekiyor. Gökçen isminin analizi Gökçen isminin sahip olduğu enerjiyi yorumluyor ve bu isme sahip olan kişilerin ne gibi özellikleri olabileceği hakkında da fikir veriyor. Bu durum tamamen harflerin birbiri ile olan uyumuna ve harflerin yapılarına dayanıyor. Tamamen bir fikir yürütme aracı olarak kullanılan bu analiz sistemi kimsenin kişiliği ile ilgili olumsuz yargılar içermiyor. Gökçen ismindeki G harfi güzelliği, Ö harfi meraklı gözleri, K harfi dönüm noktalarını, Ç harfi çalışkanlığı, E harfi azim ve başarıyı, N harfi ise dengeli sistemi temsil ediyor. Bunlara bağlı kalarak Gökçe ismi de Gökçen ismi de bu analizlerde eşit görülüyor. 

Gökçen isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Gökyüzü Senindir Anlamında
  • 2 – [Bakınız: Togay]
  • 3 – Güzel, hoş kimse.
  • 4 – -[Bakınız: Gökçe]

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Gökçen ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Gökçen ismini kullanan 6.440 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Gökçen ismini kullanan 1.254 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Gökçen ismini kullanan 750 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Gökçen ismini kullanan 556 kişi bulunmaktadır.

Gökçen isminin Türkiye sıralaması

Gökçen en çok kullanılan 1321. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 628. isimdir.

Gökçen ismini kullananların sayısı, son bir yılda 168 kişi artmıştır.

Gökçen isminin Harf Analizi

Kişiye Gökçen ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

Ö : Gizemli bir kişiliği çağrıştırır, o harfi isimde olmazsa iyidir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

Ç : Zevk sefa düşkünü çağrıştırır, bu harfi içermese de olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Gökçen İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Gökçen ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Gökçen isminin anlamını gözden geçirin!

Gökçen İsminin Numerolojisi

Gökçen isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

G: sekiz
Ö: on dokuz
K: on dört
Ç: dört
E: altı
N: on yedi
TOPLAM: 68

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap