Göbek Eriten Diyeti Nasıl Yapılmalı?

Göbek eritme konusunda pek çok farklı görüş mevcuttur. Bazı uzmanlar göbek bölgesindeki yağların yalnızca diyet uygulayarak geçemeyeceğinizi ifade ederken bazı..

Göbek eritme konusunda pek çok farklı görüş mevcuttur. Bazı uzmanlar göbek bölgesindeki yağların yalnızca diyet uygulayarak geçemeyeceğinizi ifade ederken bazı uzmanlar ile sıkı bir diyet ile sağlıklı bir şekilde göbek yağlarından kurtulanacağını ifade etmektedir.

Göbek yağlarınızdan şikâyetçi iseniz elbette hayatınızda egzersize yer vermeniz sizin için artı puan olacaktır. Bu nedenle mümkün olduğunca diyet ile birlikte egzersiz yapmaya da özen göstermeye çalışmalısınız.

Göbek eritmek için özellikle mekik çekme hareketleri önerilmektedir. Mekik kaslarınızı şekli sokacağı için aynı zamanda düzenli diyetler ile de yağlarınız kolay yakılacağı için vücudunuzu çok iyi bir forma sokabilme imkanınız vardır. Fakat egzersiz yapar iken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta vardır.

Kaslar ile yağlar aynı noktada bulunmazlar. Çoğu zaman kaslarınızın üzerini yağ tabakaları kaplamaktadır. Bu nedenle de yalnızca egzersiz yaparak bu yağlardan kurtulmanız da mümkün değildir. Yağlarınızdan kısa sürede kurtulmak ve hoş bir görünüme sahip olmak için diyet ve egzersizleri bir arada yürütmeniz gerekmektedir.

Göbek Bölgesindeki Yağlanmaların Neden Olduğu Sağlık Sorunları

Özellikle göbek bölgesindeki yağlanmalardan şikayetçi olan kişiler bir süre sonra bazı sağlık sorunlarını da yaşamaktadır. Göbek yağlanmaları başladığında bu yağlar zamanla üst bölgelerdeki organlara doğru ilerleyecektir.

Özellikle karaciğer yağlanmaları kişilerde ciddi sorunlar ortaya çıkarabilmektedir. Göbek yağlanmaları olan kişilerin diyabet rahatsızlıkları yaşadığı da çok sık görülmektedir. Özellikle göbek yağlanmaları olan kişilerin diyabet ölçümlerini çok iyi yaptırmaları ve gereken tedavileri uygulamaları gerekmektedir.

Göbek yağlanma sorunu yaşayan pek çok kişinin aynı zamanda uyku apnesi rahatlığı yaşama riski de çok fazladır. Uyku apnesi siz uykudayken boğuluyormuş gibi hissetmenize ve nefes alma güçlüğü yaşamanıza neden olmaktadır. Özellikle göbek yağlanmaları nefes darlığı sorunlarını da beraberinde getirdiğinden dolayı kalbi olumsuz yönde etkilemektedir.

Göbek Eritme Kuralları

Göbek sorunu özellikle pek çok kişinin en çok şikayetçi olduğu konulardan birini oluşturmaktadır. Kişiler göbek yağlanmalarından kısa bir süre içerisinde kurulmak için farklı yöntemleri denemekte çoğu zaman ise internet üzerinden yanlış bilgilendirmeler nedeni ile ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmaktadır.

İnternet üzerinde sık sık reklam olarak bazı diyet ilaçları ile de karşılaşmanız mümkündür. Fakat çoğu zaman bu ilaçlar sizleri ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya bırakmakta hatta bazı durumlarda bu ilaçlar ölüm riski dahi taşıyabilmektedirler.

Sizlerin bir anda göbek yağlarınızdan kurtulması mümkün değildir. Öncelikle vücudunuzu diyete alıştırmanız gerekmektedir. Bu nedenle anında zayıflayacağınızı iddia eden ilaçlardan, çeşitli kür ve bitki çaylarından mümkün olduğunca uzak durmanız gerekmektedir. Sağlıklı bir şekilde göbek yağlarınızı yakmak için metabolizmanızın çalışması oldukça önemlidir.

Sağlıklı bir bedende metabolizma olması gerektiği gibi çalışır ve sizler formunuzu korursunuz. Fakat kilo sorunu yaşayan ve özellikle göbek yağlanmalarından şikayetçi olan kişilerin özellikle metabolizmalarında da ciddi bir yavaşlama söz konusudur. Bu nedenle öncelikle metabolizmanızı hızlandırmanız gerekmektedir.

Göbek yağlarının en büyük nedenlerinden biri yeme alışkanlığında dikkat edilmeyen yanlışlardır. Bu yanlışların büyük çoğunluğunu ise yağlı ve karbonhidratlı yiyecekler oluşturmaktadır.

Özellikle karbonhidrat sizin metabolizmanızın oldukça yavaş çalışmasına neden olmaktadır. Karbonhidratlı yiyeceklere gün içerisinde çok fazla ihtiyaç duyuyor iseniz aldığınız yağlar kalıcı olacak böylece daha çok kilo almanıza sebep olacaktır. Bu durumdan kısa sürede kurtulmak için karbonhidratlı yiyecekler tüketmeyi azaltmalısınız.

Karbonhidrat Takibi Yapın

Karbonhidratlı yiyecekler özellikle sebzeler de bile bulunduğundan dolayı bu yiyeceklerin tümünden vazgeçmeniz elbette mümkün değildir. Fakat karbonhidratı azaltarak normal sağlıklı bir bedene ve ideal kilonuza kavuşabilirsiniz. Karbonhidrat sizin vücudunuzdaki yağların yakılıp enerji için kullanılmasına engel olmaktadır.

Bu nedenle öncelikle karbonhidratı azaltarak vücudunuzu şaşırtmayı denemelisiniz. Vücudunuz kullanılacak enerjiyi karbonhidrattan alamadığında artık vücudunuzdaki yağlardan almaya çalışacaktır. Bu da vücudunuzdaki yağların parçalanması anlamına geldiğinden sizler çok kısa bir süre içerisinde iadal kilonuz kavuşabilirsiniz.

Protein Yönünden Zengin Besinler Tüketin

Protein vücudunuzun ideal kiloya kavuşması için en önemli ipucunu oluşturmaktadır. Özellikle tam anlamı ile bir protein diyeti olan Dukan diyeti tam da bu noktada popülerlik kazanmaktadır. Çünkü bu diyette protein ağırlıklı beslenmek bir yaşam tarzına dönüştürülmeye çalışılmaktadır. Protein ağırlıklı beslenmeniz sizlerin çok daha az karbonhidrat almanızı sağlayacağından oldukça önemlidir.

Protein genellikle en çok hayvansal gıdalarda bulunmaktadır. Fakat bazı kişiler hayvansal gıdalar tüketemediğinden dolayı protein değeri yüksek sebze ve tahıllara yönelmelidir. Özellikle soya, fasulye mercimek gibi tahıllar protein açısından oldukça yüksek bir değere sahiptir. Gün içerisinde en az bir defa protein ağırlıklı beslenmeye özen göstermeniz gerekmektedir.

Şekerden Uzak Durun

Şeker özellikle göbek bölgesindeki yağların artmasına neden olan en tehlikeli besinlerden birini oluşturmaktadır. Şekeri yalnızca tatlı olarak algılamamalısınız. Özellikle hazır sosların içerisinde gizli şeker bulunmaktadır.

Bu nedenle bu soslardan da mümkün olduğunca uzak durmanız gerekmektedir. Özellikle günümüzde en büyük tehlikelerden birini rafine şekerler oluşturmaktadır. En büyük kilo problemlerinin başında ise besin değeri hiç olmayan insan sağlığına son derece zararlı gizli şekerler oluşturmaktadır.

Obezitenin çok küçük yaşlara kadar inmesindeki en büyük nedenlerden biri de gazlı içecek ve ketçap mayonez gibi şeker değeri çok yüksek gıdaların tüketilmesinden kaynaklanmaktadır.

Göbek yağlanmalarının nedenlerinden birini de elbette şekerli gıdalar oluşturmaktadır. Eğer sizlerde gazlı içecek ya da hazır meyve suyu tüketmekten hoşlanıyor iseniz öncelikle bu alışkanlığınızdan tamamen kurtulmanız gerekmektedir. Kilo vermeniz için öncelikle buzdolabınızı son derece sağlıklı besinler ile doldurmalısınız. Böylece beslenme alışkanlığınızı da değiştirmiş olursunuz.

Lifli Gıdalar Tüketin

Lif sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz için en büyük yardımcılarınızdan biridir. Ayrıca bağırsakların çalışmasında da oldukça etkilidir lifler. Göbek yağlanması yaşayan kişiler genellikle kabızlık şikayetinde de bulunurlar. Bağırsaklarınızın düzenli çalışması aynı zamanda metabolizmanızın da hızlı çalışması anlamına geldiğinden dolayı lifli yiyecekleri mutfağınızda bulundurmanız son derece önemlidir.

Lif değeri yüksek olan besinler arasında brokoli, karnabahar gibi yiyecekler bulunmaktadır. Özellikle brokoliyi haftada en az 2 defa tüketmeye özen göstermelisiniz.

Göbek Eritecek Hareketler Yapın

Her ne kadar sağlıklı bir şekilde kilo vermenin en doğru yollarından biri diyet olsa da egzersizler de bir o kadar önemlidir. Bir diyet egzersiz ile birlikte yürütüldüğünde çok daha memnun kalacağınız sonuçlara ulaşırsınız.

Özellikle ağır hareketler yapamasanız dahi gün içerisinde mutlaka yürümeye özen göstermelisiniz. Gün içerisinde en az yarım saat yapılan yürüyüşler sizin vücudunuzu forma sokacaktır.

Göbek eriten diyetler ile birlikte nabzınızı yüksek tutacak egzersizlerin olması da oldukça önemlidir. Özellikle kaslı bir vücut sizlerin oldukça fit görünmesini sağlayacağından dolayı diyetler ile birlikte kas yapıcı hareketlerinde olması faydalı olacaktır. Göbek eritmek için geçici diyetler yerine uygulaması kolay, yavaş yavaş kilo verdiren diyetleri tercih edebilirsiniz.

Bazı kişiler düzensiz yeme alışkanlığı edinerek bir süre sonra kilo almaktadır. Özellikle göbek yağlanması sorunu yaşayan kişiler bir an önce eski zayıf günlerine dönmek için hızlı bir şekilde kilo verdirecek yöntemleri denemektedir.

Oysa göbek bölgesindeki yağlanmalar kolay kolay gidecek türden yağlanmalar değildir. Çünkü siz şok diyetler uygularsınız dahi yalnızca su kaybetmiş olacağınızdan dolayı göbeğinizdeki yağlar orada durmaya devam edecektir.

Bu nedenle göbek yağlarınız için kalıcı çözümler bulmaya özen göstermelisiniz. Kalıcı bir kilonun sırrı ise protein ağırlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirmekten geçer.

Bunun yanı sıra her gün düzenli egzersiz yapmanız da kilo sorunlarınızın önüne geçecektir. Önemli olan hızlı fakat geçici kilo vermek değil, hayat boyu fit kalmanıza yardımcı olacak ve size sağlıklı bir şekilde kilo verdirecek olan diyet programlarını uygulamanızdır.

Göbek eriten diyet için sabah kahvaltılarında yapışma tavada yağsız olarak pişmiş sebzeli omlet tercih edebilirsiniz. Ara öğünlerde lif değeri yüksek olan yabanmersinini tercih edebilirsiniz. Öğle ve akşam yemeklerinde protein ağırlıklı beslenmeniz önemli olduğundan dolayı yağsız tavuk ya da eti ızgara olarak tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap