Gılman İsminin Anlamı

Gilman İsminin Anlamı

İsimler ve anlamları konusu her zaman merak edilir. Kişiler bebeklerine isim vermeden önce anlamını da büyük bir titizlikle araştırmaktadır. Anlamından başka o isimle ilgili yapılan analiz sonuçları da merak edilmektedir. Büyük araştırmalar sonucunda doğru olan isme ulaşılacaktır. Gilman ismi karşınıza çıktıysa haklı olarak Gilman isminin anlamı nedir araştırmasına da başlamışsınızdır. Farklı anlamlara sahip olan bir isimdir.

Öncelikle tüylenmemiş ve bıyıkları henüz çıkmamış delikanlılar için söylenir. Esirler ve köleler anlamlarına da sahiptir. Cennette bulunan ve hizmet gören erkelere de denilir. Gilman erkek bebekler için verilen bir isimdir. Farsça ve Arapça kökenlidir. Gilman Kur’an da geçiyor mu diye araştırma yaparsak geçtiğini görürüz. Kur’an da el-Vâkıa 56/17; el-İnsân 76/19 ayetlerinde görülür. Burada bahsedilen velid kelimesinin çoğulu olan vildanın gilmanla aynı manada olduğu anlaşılır.

Bu isme karşı yoğun bir ilginiz oluştuysa analizleri inceleyerek daha doğru bir karar verebilirsiniz. Gilman isminin analizi yapılacak olunursa; bu isimde olan kişilerin fedakar ve merhametli olduğuna rastlanır. Kişilere iyilik yaparak onlara yardımcı olmaya çalışırlar. Başkalarını düşünerek onlar için uğraşırlar. Etrafında birçok dostu bulunur. Şefkatli ve yardım sever olmaları ile bilinirler.

Olumlu yönleri arasında onların sadakatli, hırslı, dikkatli olduğuna rastlanır. Kararlı, sabırlı ve paylaşımcı kişilerdir. Verdiği sözden dönmezler. Sevdiği kişileri sahiplenerek onların faydasına olmak için uğraşırlar.

Olumsuz yönleri arasında rahatına düşkün olmaları ve zevkine uygun hareket etmeleri başta gelir. Oldukça karizmatik ve kararlı kişilerdir. Sezgileri kuvvetlidir. O yüzden birçok konu hakkında önsezilerini kullanabilirler. Gizemli ve hassas bir kişiliklerinin olduğu da söylenebilir.

Fiziksel özellikleri arasında uzun boyu ve belirgin yüz hatlarıyla dikkat çekerler. Dik omuzları bulunur. Saçları dalgalı ve gözleri açık renklidir. Ses tonları herkese güven verir.

Bu isimle ilgili araştırmalarınızda kişilik analizi sonuçları ile de karşılaşırsınız. Uzmanlar birçok analiz yaparak kişilerin doğru olan isme ulaşması için onlara yardımcı olmaktadır. Gilman isminin kişilik analizinde bu kişilerin iyimser ve idealist bir yapıda olduklarına rastlanır. Birçok konuda ılımlı yaklaşımlar sergileyerek oldukça rahat tavırlarıyla dikkat çekerler. Dengeli ve düzenli yaşamaktan hoşlanırlar. Çevresinde arkadaşları oldukça fazladır. Arkadaş seçiminde de dikkatli davranırlar. İnsanların kültürlü ve görgülü olanlarıyla birlikte olmak isterler. Zevklerine güvenirler. Sanata ve güzel olan her şeye değer verirler.

İsimlerin ülkemizde kullanılma oranı da bazı kişilerce önemlidir. Bazı kişiler çok fazla talep gören isimlere yönelirler. Bazıları ise nadir bulunan isimlerden yanadır. Bu konuda yapılan istatistik bilgilere de göz atabilirsiniz. Gilman ismi 91 kişide bulunmaktadır. En çok kullanılan 6307’inci isimdir. Erkek isimleri arasında 3160’ıncı sırada yer almaktadır.

Seçim yapılan isme benzeyen ve ses uyumu olarak yakın olanlar da oldukça fazla merak edilir. Bu durum bazen ikinci isim seçmenizde size yardımcı olur. Bazen de çocuklarına kardeş düşünenler benzer isim araştırmasına girer. Gilman ismine benzeyen isimler konusunda sizlere bazı önerilerde bulunmak isteriz. Mesela erkek isimlerinden Filman, Erman, Selman, Elman, Gilşan, Osman, Kamuran, Korhan, Lokman, Numan, Kahraman, Güran, Girayhan, Süleyman, Gürcan örnek verilebilir. Uygun kız isimleri için de Gilşah, Gülşan, Dilan, Selan, Asuman, Keriman, Nalan isimlerini örnek verebiliriz.

Seçim yapılacak olan ismin caiz olup olmadığı konusu da merak edilir. Gilman ismi caiz midir sorusu kafalarda oluşabilir. Bu isim sakıncalılar listesinde bulunmaz. İsteyenler erkek bebeklerine verebilir.

Bu isme sahip bilinen kişi var mı diye merak ediyor olabilirsiniz. Gilman ismini taşıyan ünlüler için Amerikalı yazar Charlotte Perkins Gilman örnek verilebilir.

gilman-isminin-anlami-58541
Gılman İsminin Anlamı

Gılman isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Cennet’te hizmet gören delikanlılar.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Gılman ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Gılman ismini kullanan 200 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Gılman ismini kullanan 22 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Gılman ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Gılman ismini kullanan 87 kişi bulunmaktadır.

Gılman isminin Türkiye sıralaması

Gılman en çok kullanılan 5037. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 2513. isimdir.

Gılman isminin Harf Analizi

Kişiye Gılman ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Gılman İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Gılman ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Gılman isminin anlamını gözden geçirin!

Gılman İsminin Numerolojisi

Gılman isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

G: sekiz
I: on bir
L: on beş
M: on altı
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 68

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap