Geçmişten Bugüne En iyi PC Oyunları Listesi

En iyi PC Oyunları Listesi Bilgisayar hayatımızı kolaylaştırdığı gibi oyunları ile de birçok kişiyi eğlendiriyor. İyi bir PC'ye sahipseniz, hemen her oyunu oynayabilirsiniz.

PC Oyunları

Geçmişten Bugüne En iyi PC Oyunları Listesi Bilgisayar oyunlarının çıkışından bu yana deliler gibi oyunlar oynayan ‘’Gamer’’ diye adlandırdığımız oyuncular eskiden bu yana birçok oyun oynamış ve halen de oynamaya devam etmektedir.

Oyuncular bu oyunlar arasından en sevdiklerini ve en iyilerini diğerlerine nazaran daha çok oynamaktadır. Oyuncular bazı oyunları artık kafalarında en iyi PC oyunları olarak benimsemiştir. En iyi Pc oyunları ücretsiz oynama seçeneği sunan örnekleri ile de oldukça talep görüyor. En iyi Pc oyunları 2019 ve en iyi Pc oyunları 2020 ücretsiz aramalarınızda karşınıza çıkacak olan oyunları sizler için derledik.

En iyi PC Oyunları Listesi

Pes 2013

En iyi PC Oyunları Listesi

Konsol oyunlarında da oynanabilen Pes 2013 bir futbol oyunudur. Günümüzde bu oyun türünün daha yüksek grafik kalitesi ve daha yeni oyuncularla olan versiyonu Pes 2021 çıksa da gamerlar bu oyundan aldığı mutluluğu ve hissettiği duyguyu Pes serisinin en iyisi olarak görüyor. Güzel yıllarda çıkan bu güzel oyun En iyi PC oyunları kategorisine giriyor.

Oyunda belirli tuşlar ile oyuncuları hareket ettiriyorsunuz. İster bilgisayara ister kendi arkadaşınıza karşı maç yaptığınız bu oyunda gerçek futboldaki her şey bulunmaktadır. 2013 Oyuncuları ve takım başarıları oyunda kalmaktadır ve günümüze güncellenmemektedir. Oyunda Türk takımı olarak ise Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe bulunmaktadır. Oyun hemen hemen her bilgisayar ile oynanabilecek bir oyundur.

Gta V

En iyi PC Oyunları Listesi

17 Eylül 2013 tarihinde çıkan ve 7 yılı deviren bu oyun eski olmasına rağmen harika ve eşsiz grafiklere sahiptir. 3 Karakteri canlandırdığınız bu bilgisayar oyunu kesinlikle en iyi PC oyunları hikayeli arasında bulunmayı hak etmektedir. Oyunun hikâye modu ve çevrimiçi oyun modu bulunmaktadır. Hikâye modunda oyunun size verdiği görevleri yaparak illegal bir hayat kuruyorsunuz.

Bu hayatta başarılı olmak için ise yanınıza 2 arkadaşla yaşamınızı sürdürüyorsunuz. 3 Karakteri de siz oynuyorsunuz ancak birlikte görev yapılacağı zaman ise ikisini bilgisayar kontrol etmektedir. Oyunun ana karakterlerinde varlıklı bir aile babası, kafayı sıyırmış bir kasabalı ve bir çete içerisinde bulunan insan vardır.

Varlıklı baba Michael, kasabalı Trevor ve çete üyesi olan Franklin. 3 Yoldaş oyun boyu birlikte görev yaparak son göreve kadar gelmelidir. Görevler bitince ise istedikleri huzurlu hayata erişeceklerdir. Tabi birisi ölmezse. Oyun orta halli bir bilgisayarın kaldıracağı sistemleri istemektedir. Paralı olan bu oyun gamerların vazgeçilmezidir. Çevrimiçi modunda başkaları ile yarışlar, savaşlar veya roleplay yapabilirler. En iyi Pc oyunları online olarak oynama açısından da oldukça keyifli.

Counter Strike Global Offensive – CS:GO

Aynı şirketin çıkardığı Cs 1.6 oyunundan sonra çıkan CS:GO hızla ivme kazanmıştır. 5 kişinin 5 kişiye karşı savaştığı bu oyun FPS tarzı bir oyundur. Takımlar farklı haritalarda karşılıklı olarak savaşmaktadır. Her turda ne kadar iyi oynarsanız o kadar çok paranız olur ve iyi silahlar alabilirsiniz. Silahların aksine oyunda rakibinize bomba, sis veya flaş atabilirsiniz.

Rakibiniz eğer sol shift tuşuna basmıyorsa ve yakınınızda ise duyulabilecek düzeyde bir ses verir. Siz bu sesin nereden geldiğini anlarsanız rakibinizi kolayca avlayabilirsiniz. Takım arkadaşlarınıza ateş ederseniz öleceğinden dolayı bu tür olaylara dikkat etmelisiniz.

Belli bir skora gelen takımı oyunu kazanmakta ve bu oyunda dereceli maçlar bulunmaktadır ve her dereceli kazandığınızda dereceniz artmaktadır En düşük derece silver 1, en yüksek derece ise Global’dir. E-Spor oyunları arasında en ünlülerinden bulunan CS:GO en iyi PC oyunları 2018 arasında kesinlikle bulunmaktadır. Çok az sistem gereksinimine sahip olan bu oyun önceden ücretli olsa da günümüzde ücretsizdir. Oyunu arkadaşlarınızla da çevrimiçi oynayabilirsiniz. Oyunun mağaza kısmından ise silahlarınız veya bıçağınız için kostümler alabilirsiniz.

League Of Legends – LOL

27 Ekim 2009 tarihinde Riot Games tarafından piyasaya sürülen bir tür MOBA oyunudur. Karşılıklı 5 kişilik takımların bulunduğu bu oyun E-Spor kategorisinin en ünlüsüdür. Kategorisinde en iyi olan League Of Legends gün geçtikçe kendini yenilemiştir ve grafiklerini sürekli geliştirmektedir.

Oyunda birçok şampiyon her şampiyonun becerileri, o becerilerin ise özelliği bulunmaktadır. Karışık gibi görünse de bir iki aya oyun ezberlenebilmektedir. Oyun 3 koridordan oluşmaktadır. Solo, mid ve bot. Soloda ve midde tek kişi botta ise iki kişi oynamaktadır. Ancak bu kadarla kalmayan oyunda bir de ara koridor yani orman bulunmaktadır.

Bu koridorda şampiyon orman yaratıklarını tek başına kesmeye çalışmaktadır. Her koridor için belirli karakterler vardır. Bot karakteri midde, mid karakteri ise botta oynayamaz. Sayılı tuşlarla oynanan bu oyunda kuleler, inhibtörler ve bir adet Nexus denilen merkez noktası vardır. Oyunda amaç merkezi yok etmektir.

Oyunda gelişmek için minyon ve orman yaratıklarını kesen karakterler belli bir para biriktirip karakterine uygun olarak eşyalar almalıdır. Rakibine tutturduğu beceriler ve düz vuruşlar ile onu öldürmelidir. Oyunda 2 adet oyun esnasında kullanılabilir büyü bulunmaktadır. Bunlara şifa, sıçra, tutuştur ve çarp örnek verilebilir. Oyunda takım arkadaşınızı uyarmak için kullanabileceğiniz SS’ler vardır. Bunlarla rakip geliyorsa veya bir şey istiyorsanız dillendirebilirsiniz. Bunun yerine oyunun sohbet kutusunu da kullanabilirsiniz.

Oyunda güçlenmek için kesmeniz gereken Vadinin Alameti, Baron Nashor ve Ejderhalar gibi büyük canavarlar bulunmaktadır. Bunu kesen takım daha da güçlenir. Her ejderhanın ise farklı bir özelliği vardır. 3 ejder kesen takıma bir ruh verilir. Oyun kesinlikle en iyi PC oyunları kategorisinde bulunmayı hak etmektedir. Oyunun menü kısmındaysa mağaza, ganimetler, profil gibi kısımlar bulunmaktadır. Dilerseniz arkadaşlarınızla oynayabilir, ganimetlere göz atabilir, profilinizi inceleyebilir veya mağazadan oyun içi ve Rp ile kostümler, şampiyonlar alabilirsiniz. Oyunda en düşük demir 4 en yüksek challenger 1 derecesi bulunmaktadır.

Player Unkown Battlegrounds – PUBG

Son zamanların en çok oynanan oyunu olan PUBG bir FPS oyunudur. Oyunda 100 kişi bir uçaktan atlamakta ve belirli yerlere iniş yapıp ganimetler kazanmalıdır. Silahlar zırhlar gibi temel ekipmanları toplayan insanlar 100 kişiden sağ çıkan olmalıdır ve kendisine hasar veren alandan da kaçmalıdır. Son 1’e kalan kişi oyun içinde ödüller kazanmaktadır.

E-Spor müsabakaları düzenlenen oyunun ücretli ve ücretsiz hali bulunmakta, mobilden bile oynanabilmektedir. Oyuna para yatırarak kostümler elde edilebilmektedir. Oyunun sistem gereksinimleri ücretsiz için düşük ücretli için yüksektir.

Sims 2

Sakin ve detay aşığı olan insanlar için grafik kalitesi aramayan insanlar için yapılan bu oyun bir yaşam simülasyonundan ibarettir. Karakterinizi oluşturup bir yaşam dizayn etmeniz ve kafanızdaki hayatı yaşatmalısınız. Dilediğiniz insanı en ince ayrıntısına kadar tasarlayabilirsiniz. Simülasyon oyunlarında başı çeken Sims 2 ve serisi en iyi PC oyunları kategorisinde bulunmayı hak etmiştir.

Mount & Blade Warband

2009’da piyasaya sürülen oyunda kendi karakterinizi yetiştirmelisiniz. Oyuna girerken karakterinizin hangi tür savaşçı olduğunu seçmeniz gerekmektedir. Okçu ve yakın dövüşçü en sık tercih edilenlerdendir. Oyunda bir ordu kurup diğer kaleleri fethederek ilerlemektesiniz. Kocaman bir ordu ile diğer kaleleri veya oyunları fethettiğiniz oyunun tek kişilik ve çevrimiçi oyun özelliği bulunmaktadır.

Bu oyunda ise Turnuvalar düzenlenmektedir ve henüz yeni E-Spor kategorisine atılmıştır. Oyunun sistem gereksinimleri çok düşüktür ve indirip, ordunuzu kurup istediğiniz şekilde kaleleri fethedebilirsiniz. Arkadaşlarınızla oynayabilir veya tek başınıza oyunun hikâyesine atılabilirsiniz. Bu oyun en iyi PC oyunları kategorisinde olmayı hak eden bir orta çağ savaş oyunudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap