Gazilik İle İlgili Sözler

Gazilik İle İlgili Sözler

Gazilik İle İlgili Sözler Gazi kısaca onurlanmış asker demektir. Türk toplumunda en eski kahramanlık unvanlarından biri olarak yer alan gazilere büyük bir saygı duyulur. Savaşlardan miras kalan en önemli insanlar gazilerdir. Oldukça önemli bir yere sahip olan gazilere büyük saygı gösterilir. 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik ve Mareşallik unvanı verildi. O zamandan beri her yıl Gaziler Günü olarak kutlanır. Sayfada Gaziler Günü’nde gazilere bir mesaj ile kutlamak için gazilik ile ilgili sözler yer alır. Gazilik oldukça önemli bir unvandır.

Bu nedenle bu özel başlığı en güzel sözler ile taçlandırmak zorunludur. Gazilerle ilgili en anlamlı ve güzel kelimelerin bir arada buluştuğu sözleri okuyarak gururlanabilirsiniz. Savaşlarda bizim için savaşan, kanını döken ve o savaşlarda yaralı olan kişiler gazi denir. Gaziler ülkemiz için her şeyi göze alarak savaşa katılmışlardır. Bu nedenle de büyük bir saygıyı hak ediyorlar. Gaziler için en anlamlı sözleri söylemek ve ona göre hareket etmek gerekir. Bir gazi hakkında en önemli ve duygusal sözler bu sayfada yer alır.

Gazilik İle İlgili Sözler

Gazilik İle İlgili Sözler

Tüm vatan gazilerinin, gaziler günü kutlu olsun.

Gaziler, yaşayan anıtlardır. Atatürk

Şehit olmayı göze almayan, gazi olamaz. Arif Nihat Asyalı

Gaziler destansı tarihimizin, yaşayan abideleridir.

Gazilerimize saygı, tarihimize olan bağlılığımızıdır. 19 Eylül gaziler günü kutlu olsun.

Gazilik, ömür boyu taşınacak bir şereftir. Atatürk

Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri Gazilerimizin günü kutlu olsun! Saygı ve şükranlarımızla.

Gazi, vatan sevgisinin sembolüdür. Şehit ve Gazi, toprağı vatan; insanı ulus yapan değerlerdir.

Yüreklerindeki vatan, bayrak, millet aşkıyla tarihe destan yazan tüm gazilerimizin, gaziler günü kutlu olsun.

Gazi oldum arkadaşlar, bedel lazımdı ey dostlar, kutsalları hep korudular, bizden önceki gazi ordular.

Vatan, Millet ve Bağımsızlık için yaşayıp canınızı ortaya koydunuz. Vatan size minnettar büyük askerler.

Vatan sevdası ile bu topraklar için göğsünü siper eden gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü kutlu olsun.

Git evladım yıllarca ben oğulsuz kalayım. Şu yaralı bağrıma kara taşlar çalayım. Hadi yavrum hadi git ya gazi ol ya şehit.

19 Eylül, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ün şahsında Türk kahramanlığının taçlandığı bir gündür.

Onlar belki şehit olmak istemişti. Ama Mevlâ’m böyle nasip etti. En Onurlu insanların 19 Eylül Gaziler Günü kutlu olsun.

Gazilerimize saygı duyalım, ölenlerini rahmetle analım, hayatlarından ibret alalım, değerlerini anlayalım.

Onlar şanlı tarihimizin ebedi kahramanları… Gazilerimizi sadece 19 Eylül Gaziler Günü’nde değil her gün dualarımızda anıyoruz.

Bir şehidimin kanıyla sulanan toprağa ihanet edemem, bir de şehit olmak için dua eden gazimin hakkını ödeyemem!

Başta Gazi M. Kemal Atatürk olmak üzere Milli Mücadele gazilerimize ve terörle mücadele gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Kimi gözlerini, kimi ellerini, kimi ayaklarını ay yıldız için feda eden, yürekli, cesur kahramanlara minnettarız. Gaziler gününüz kutlu olsun.

Bacağım, kolum, gözüm olmadan yaşayabilirim. “Ama vatanım olmadan yaşayamam.” diyen gazilerimiz vatan size minnettardır.

Gazilerimiz, sadece yaşarken değil, bu aziz millet dünya üzerinde var olduğu müddetçe bu topraklarda yaşayan herkes için bir onur ve şeref vesilesidir.

Sizler, Şehitlerimiz ile birlikte cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşlarısınız. Şehit ve Gaziler toprağı vatan, insanı ulus yapan değerlerdir.

Türk Milleti bunun en güzel örneğini Atatürk’ün önderliğinde verilen Kurtuluş Savaşı’nda yaşanmıştır. “Ya istiklal, ya ölüm!” demiştir. Türk tarihi böylesine kahramanlık günleri ile doludur. Gaziler gününüz kutlu olsun.

Gazilerimiz, şanlı tarihimizin ebedi kahramanları, destansı tarihimizin yaşayan abideleri, milletimizin bağımsız olma şuurunu diri tutan efsaneleri ve Türk vatanseverliğinin, Türk kahramanlığının, Türk fedakârlığının ölümsüz destanlarıdır.

Bu toprakları bizlere vatan kılan, bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz tüm kahramanlara şükranlarımızı sunuyor, Allah hepsinden razı olsun diyorum. Bu vesileyle, cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal’e İstiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı Müşir ve Gazi unvanı verilişinin yıl dönümünü ve Gaziler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.

Şehitlik ve gazilik unvanı, hiçbir maddi değer ve dünyevi payeyle ölçülemeyecek değerde büyüktür. Gazilerimizin temsil ettikleri değerlerin bilinciyle onurlu, ağırbaşlı duruşlarıyla, vatan sevgileri ve kahramanlıklarıyla yeni nesillere rehberlik edeceklerine inancım tamdır.

Gaziler günü vesilesiyle, başta ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bayraklaşan vatan topraklarının bütünlüğü, devletimizin bekası, milletimizin birlik ve kardeşliği uğrunda canını ortaya koyan kahraman silah arkadaşlarımız, emniyet mensuplarımız ve korucularımızı, aziz hatıraları önünde saygıyla eğildiğimiz şehitlerimizi ve sonsuzluk yolculuğuna çıkmış kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor; tedavileri devam eden fedakârlık timsali gazilerimize acil şifalar diliyor; hayatta olan gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli aile fertlerine şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol