Gari İsminin Anlamı

gari-isminin-anlami-18356

Gari İsminin Anlamı Nedir?

Yeni doğan bebeğinin adını heyecanla duyan anne ve babalar, Gari isminin anlamını ve özelliklerini soruyor. Gari isminin anlamı nedir? Bu arada uzmanlar, ismin çocuğun kişiliğini ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca tutum ve tutumunu etkilediğine dikkat çekerek ebeveynleri uyarıyor. Bu nedenle isim seçerken anlamına dikkat etmek önemlidir. Gari, gary kadın anlamında kullanılmaktadır.

Bu ismin genel anlamına baktıktan sonra şimdi de Gari isminin TDK’deki anlamı konusuna bakacağız. TDK’deki anlamı, gary kadın olarak kullanılmaktadır. Bu isim yeni doğan kız çocuklarına verilen bir isimdir. Gari isminin kökeni ise Arapça’dır. Gari kelimesi Ege bölgesi ağzına aittir. Şimdi bu kelime şimdi veya şimdi ifadesini temsil ediyor. Bu anlamlarda yaygın olarak kullanılır. Ege bölgesinde  hemen hemen her cümlenin ardından sel kelimesi eklenmiş ancak asıl anlamı artık netleşmiştir. Bu anlamı ifade etmek için kullanılır.

Gari isminin bütün anlamlarına baktıktan sonra şimdi de kişilik analizine bakacağız. Gari  isminin kişilik analizi şu şekildedir;  Çalışkandırlar ve eğlence yerine çalışmaya öncelik verirler. Bu nedenle bulundukları ortama uyum sağlayamazlar. Mesleklerine odaklanan ve zamanlarını boşa harcamak istemeyen, özel hayatlarında aceleci değil yavaş  hareket eden kişilerdir. Genellikle doğaları gereği soğukkanlıdırlar. Bu isme sahip kişiler genel olarak planlıdır, aşırı ilgiden hoşlanmayan, mükemmelci, kuralcı, naturel davranışları seven, sadece kalmaktan sıkılmayan, tutumlu, mantıklı, işine oldukça ehemmiyet veren, gelenekçi, pratik, idareci vasfa sahip, dikkatli, çalışkan, lafına Güvenilir, mesuliyet sahibi, öncü, kararlı, mesafeli, sabırlıdırlar. Bağlılık korkusu, aşırı risk almaya isteksiz, abartı, içe dönük, aktif, hızlı takipçiler, dağınık, ayrıntılardan hoşlanmazlar. Kendine özgü köşeli yüz hatları, uzun  ve güçlü yapılı kemikleri ve ince gövdeleri, iri elleri ve ayakları, oval başı, düz yanakları, kıvırcık ve siyah saçları, ince dudakları ve uzun burun yapısı vardır. Sabit bir ses tonu var.

Gari  isminin kişilik analizini inceledikten sonra Gari isminin harf analizini inceleyeceğiz. Gari isminin harf analizi aşağıdaki gibidir:

Gari adında bir kişiyle konuşurken harflerin titreşimi hem toplumun hem de konuştuğumuz kişinin bireyselliği ile ilgili bir anlam oluşturur.

 G: Kasıtlı bir kişilik ile bir gerilim duygusu yaratır. G harfine sahip olmak güzeldi.

 A: Kesin bir anlam çağrıştırıyor, o harflerden birden fazlası olmamalıdır.

 R: Öyle olmasa bile, tereddütlü insanları andırıyor.

I: i harfi olmadan hassas bir anlam çağrıştırır

Gari adlı harflerin ve bunlara karşılık gelen alfabetik sıra numaralarının toplamı, adınızın numeroloji numarasıdır. Gari adlı ismin harf numerolojisi aşağıdaki gibidir:

G: 8

A: 1

R: 21

İ: 12

Toplam: 42

Daha sonra Gari ismine benzer isimler konusunu ele alacağız. Bu isimler, Garibe, Garbine, Garbina, Garabine, Garnetta, Garnette, Garda gibi değişik benzer isimler yer almaktadır.

Anne ve babalar yeni doğan bebeklerine isim koyarken çok dikkat etmektedir. İsimlerin Kuran-ı Kerim’de geçip geçmediği veya caiz mi diye sorgulamaktadırlar. Bu göre Gari ismi caiz mi? sorusunu ele alacağız. Gari  ismi Kuran’da geçmemektedir, ancak insanlar çocuklarına bu kutsal, güzel ve  anlamlı ismi rahatlıkla verebilirler. Arapçadan türetilen bu ismin çok özel bir anlamı vardır, ancak izin verilen isimlerden biridir. Erkeklerin çok sevdiği bu isim sözlük anlamı olarak da oldukça anlamlı ve güzeldir. Bu yüzden Gari isminin kullanılması caizdir.

Makalemizin son kısmında Gari ismine sahip ünlüler var mı? bunu araştıracağız. Bu isim çok kullanılan bir isim değildir. Bu yüzden dizi ve filmlerde de pek geçmemektedir. Bu yüzden bu konuya örnek veremiyoruz.

Gari isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Gary kadın

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Gari ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Gari ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Gari ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Gari ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Gari ismini kullanan bulunmamaktadır.

Gari isminin Türkiye sıralaması

Gari en çok kullanılan 15455. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 6222. isimdir.

Gari isminin Harf Analizi

Kişiye Gari ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Gari İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Gari ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Gari isminin anlamını gözden geçirin!

Gari İsminin Numerolojisi

Gari isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

G: sekiz
A: bir
R: yirmi bir
İ: on iki
TOPLAM: 42

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap