Garanti Bankasının 2022’de Uyguladığı Pos Komisyon Oranları

Garanti Bankasının 2022’de Uyguladığı Pos Komisyon Oranları Garanti Bankası ödeme aracı olarak günümüzde en fazla kullanılan bankalardan bir tanesidir. Bu bankaya ait olan pos cihazları ile işyerlerinde kartla ödeme almak mümkündür. Yazımızda sizlere Garanti Bankası tarafından pos hizmeti kapsamında alınan güncel komisyon oranları hakkında bilgi vereceğiz. Bu komisyon oranları çeşitli faktörler doğrultusunda değişiklik gösterir. Garanti komisyon oranları hakkında merak ettiğiniz bilgilere ulaşmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Piyasada geçtiğimiz yıla oranla pos komisyonlarında bir artış söz konusu oldu. Bu artış bütün bankaların sunduğu pos cihazları için geçerli oldu. Garanti pos komisyon oranları da yaşanan bu genel artıştan etkilendi. Belirlenen komisyon oranları Bankalar Arası Kart Merkezi (BKM) tarafından duyurulur.

Garanti Bankasının Güncel Pos Komisyon Oranları Nedir?

Pos cihazları, bankalar tarafından üye işyerlerinde tahsilat yapılmasını sağlayan cihazlardır. Müşteriler, sahip oldukları banka ve kredi kartlarındaki bakiye ile bu cihaz üzerinde ödeme yapabilir. Garanti Bankası tarafından da bu cihazlar, üye işyerlerine sunulur ve işlemler üzerinden belirli oranda komisyon alınır. BKM takas komisyon oranlarında meydana gelen artış ile Garanti Bank pos ücretleri de 2022 yılında yükseldi.

 Garanti Bankası pos cihazları kullanılacaksa 20.000 TL limitli 12 ay kalma sözü verenlere %1,80 komisyon uygulanır. Garanti pos kullanımı yapan kurumlar 12 ay kalma sözünü 15.000 TL limit ile verirse %2,20 komisyon oranına tabi tutulur. 10.000 TL limitli 12 ay kalma sözü verenler ise %2,70 komisyon oranı ile kullanım yapabilir. Bununla birlikte 5.000 TL limit ile 12 ay kalma sözü veren işyerleri ise %3,10 oranında komisyon ödemek zorundadır. Son olarak 2.000 TL limitli 12 ay kalma sözü de verilebilir. Bu durumda ise uygulanan komisyon oranı %3,20 olarak belirlenmiştir.

Garanti Pos Oranlarında İndirim Söz Konusu Olabilir Mi?

İşyerinde Garanti pos cihazı kullanmak isteyenler için standart olan komisyon oranlarını yazımızda belirttik. Bu oranların haricinde daha uygun komisyonlar uygulanması da mümkündür. Bunun için bazı koşullar gereklidir. İş verimliliği yüksek olan işyeri sahipleri verimliliği pos kullanımına yansıtabilir. Bu sayede de Garanti pos kesintileri daha düşük olur.

İndirim söz konusu olması için özellikle bankaya ait olan ürün ve hizmetlerin daha fazla kullanılması işe yarar. Örneğin Garanti Bankası’nda olan hesabınızda para tutabilirsiniz. Kredi kullanımı yapmanız gerekirse bunu yine aynı bankadan yapabilirsiniz. Bankanın kart, oto ödeme ve benzeri ürünlerini kullanabilirsiniz. Bürün bunları yaparak garanti pos kampanya kapsamında sunulan oranlarda indirim sağlayabilirsiniz.

Standart ve Taksitli Garanti Pos Cihazları

Garanti pos cihazlarının iki farklı çeşidi vardır. Bunlar standart ve taksitli olarak ayrılır. Taksit oranları sadece garanti bonus üye işyerleri için geçerli olur. Bu yüzden başvuru yaparken hangi pos cihazına sahip olmak istediğinizi belirtmeniz gerekir. Standart cihaz satın aldıktan sonra da şubeye taksitli cihaz almak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Böylece Garanti bonus üye işyerlerinden biri haline gelebilir ve müşterilere taksit imkânı sunmaya başlayabilirsiniz. Garanti pos iletişim numaraları ile de her an iletişime geçebilir ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Garanti Bankasının Pos Destek Hattı Var Mı?

Garanti Bankasının Pos Destek Hattı Var Mı?

Pos cihazları ile hizmet veren birçok banka özel bir destek hattına sahiptir. Bu hat Garanti Bankası’nda da mevcuttur. Garanti pos destek hattı sayesinde pos cihazında meydana gelen her türlü problemde sizlere yardımcı olur. Her zaman iletişim kurabileceğiniz bu hat sayesinde kolay bir şekilde sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Hata kodları hakkında bilgi alma, gün sonu işlemleri, Garanti pos rulo talebi gibi konularda bu hat ile iletişime geçebilirsiniz. Destek hattının numarası ise 444 0 339’dur. Bu numara üzerinden banka ile iletişime geçerek hem şikâyet ve sorunlarınızı hem de taleplerinizi kolayca iletebilirsiniz. Özellikle arıza ve benzeri durumlarda hızlı çözümler sunulur.

Garanti Bankası Pos Komisyon Oranları Yüksek Midir?

Garanti Bankası tarafından müşterilere farklı komisyon oranları hizmet veriliyor. Bu oranlar belirttiğimiz üzere limitlere ve kalma sözüne bağlı olarak değişir. Garanti Bankası pos komisyon oranları 2022 fiyatları işyeri verimliliğine göre indirime de tabi tutulabilir. Bu doğrultuda uygun oranlar ortaya çıkabilir. Bankaya başvurarak belirttiğimiz komisyon oranları ile üye işyeri olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap