Gammexane Tipi Haşere İlaçları Nasıl Kullanılır?

  Duman tüterek ilaçlamayı sonlandıran ve en etkili yöntemlerden birisi olan Gammexane tipi haşere ilaçları birçok alanda kullanıma dahildir. Eskiden bu t..

Duman tüterek ilaçlamayı sonlandıran ve en etkili yöntemlerden birisi olan Gammexane tipi haşere ilaçları birçok alanda kullanıma dahildir. Eskiden bu tip haşere ilaçları tercih edilmez, aksine toz ve diğer formlar kullanılırdı. Gammexane haşere ilacı kullanmak istiyorsanız bilmeniz gereken detaylar diğer dumanlı haşere ilaçlarıyla aynı doğrultuda olacak.

Öncelikle bir kap içerisinde kullanmanızı önereceğimiz bu dumanlı ilaçların haşereler üzerinde kısa sürede öldürme etkisi olduğunu söylemeliyiz. Fakat yanmayan ve tutuşmayan bir ilaç yapısına sahip olmasına rağmen içine koyacağınız kabın aynı özelliklere sahip olması gerektiğini unutmayın. Aksi halde duman çıkarmak için tutuşturduğunuzda kabın erimesi ve benzer sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Gammexane Nasıl Kullanılır?

Gammexane haşere ilacı kullanımı esnasında insanın solumaması gereken bir duman ortaya çıkacaktır. Aynı zamanda evcil hayvanlarında bu havaya maruz kalmaması gerekmektedir. Özellikle günümüzde evde bakılan kediler, köpekler ve kuşlar bu tip ilaçlamalarda sık sık ilaca maruz kalıyor. Bu onların sağlıkları için net olmamakla beraber tehlike addedebilir. Korumanız gereken bir diğer grup akvaryum hayvanları olurken alacağınız ekstra önlemlerden de bahsetmekte yarar görüyoruz.

Tablete benzer bir yapısı olan, ambalajını açtığınızda köşesinden yakarak kabın içerisine bırakacağınız Gammexane haşere ilacı kısa sürede duman yaymaya başlayacaktır. Saatlerce hava almayan bir ortamda dumanını salacak olması ise birçok eşyada kalıcı olabilir. Örneğin su bardağınızı dumanlama esnasında odada bırakırsanız dumanın etkisiyle kullanmanızda sağlık sorunları yaşayabilme ihtimaliniz olabilir.

Gammexane haşere ilaçları kullanılmadan evvel tüm kapı ve pencereler kapatılır. Ardından ise bir kabın içerisinde yakmak suretiyle dumanlamayı başlatırsınız. Dikkat etmeniz gereken nokta ateşlemeyi yaptıktan sonra kabını çıkarıp alev alırsa söndürmenizdir. Bir anlık alev tüm dumanın açığa çıkmasını sağlayacak bir etki gösterecektir.

Ardından hiçbir insan, evcil hayvan, besin, bitki ve açıkta bulunan kullanım eşyaları bu dumana maruz kalmamalıdır. Dolayısıyla buna uyarak kullanırsanız kazanan siz olursunuz. Sağlık yönünden bir sorun yaşamadan evinize yayılacak olan bu duman sayesinde tüm haşerelerden kurtulmanız mümkün olur.

İdeal kullanım ölçütlerine değinmek gerekirse büyük alanlar baz alınarak hesaplanmış olduğunu söylemeliyiz. Çünkü büyük hangarlar ve depolar için hamam böceği ya da tahtakurusu kökünü kazımak için tercih edilmektedir. Hamam böceği için Gammexane haşere ilacı kullanım dozu 800 metreküp alanda 450 gram kadardır.

Bu aşamada ne kadar güçlü olduğunu anlamak bir kez daha mümkündür. Aynı durum tahtakuruları içinde geçerlidir. Yine 800 metreküp için 450 gram uygulamanız yeterli olacaktır.

Fakat bit ve pire gibi yumurtalarıyla üreyebilecek zararlılarda daha fazla tüketilir. Bu haşerelerin ölmesi için her 200 metreküp alana 450 gram Gammexane haşere ilacı kullanılmalıdır. Alanın genişliğine göre miktarı arttırıp azaltmak mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap