Galaxy İsminin Anlamı

Galaxy İsminin Anlamı Nedir?

Yeni doğacak çocuklara isim aranması aşamasında pek çok anne – baba adayının titiz davrandığı bilinmektedir. İsmin ne anlama geldiği, dinen caiz olup olmadığı, Kuran’ı Kerim’de geçip geçmemesi gibi pek çok konu önemli olurken artık günümüzde farklı isimlerin de tercih edilebildiği bilinmektedir. Son zamanlarda tercih edilen farklı isimlere örnek olan Galaxy isminin anlamı nedir? sorusunun cevabına yanıt arıyorsanız, yazının devamını okuyarak Galaxy ismi ile ilgili pek çok detay hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Galaxy isminin anlamı evren ya da galaksi olarak karşımıza çıkıyor. Anlam açısından oldukça başarılı isimlerden biri olan Galaxy aynı zamanda pek çok farklı dilde aynı telaffuza sahip olması açısından tercih edilebilir.

Köken olarak ise Arapçadan geldiği bilinen Galaxy ismi kız çocukları için kullanılıyor. Aynı zamanda bu ismin İngilizceden de geldiğini söyleyebilmek mümkün. Kuran’ı Kerim’de Galaxy isminin geçip geçmediğine bakacak olursak bu isim Kuran’ı Kerim’de geçmeyen isimler arasında karşımıza çıkıyor. Sözlükteki anlamına değinilecek olunursa Galaxy isminin TDK’deki anlamı konusunda bir araştırma yapıldığında Türkçe sözlüklerde Galaxy isminin geçmediği biliniyor.

Günümüzde Türkiye’de ise Galaxy ismini kullanan hiç kimsenin mevcut olmadığını söyleyebilmek mümkün. Bunun yanı sıra, sıralamaya bakılacak olursak Galaxy ismi Türkiye’de en çok tercih edilen 21167. İsim olarak karşımıza çıkarken, kız isimleri arasında tercih edilme sırası ise 8789. olarak biliniyor. Bu isim Türkiye’de fazla tercih edilmeyen bir isim.

İsim analizlerinin doğacak olan çocuğa seçilecek ismin bulunması konusunda önem taşıdığı bilinenler arasında karşımıza çıkıyor. Galaxy isminin analizi konusuna bakacak olursak Galaxy isminin kader sayısı 2 olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda Galaxy isminin uğurlu rengi ise gri olarak biliniyor. Romantizme düşkünlüğü ve zarifliği ile anılıyorken aynı zamanda  ince fikirlilerdir.

Olumlu yönleri; merhamet sahibi, maneviyata önem veren, aşkı seven kişiler oldukları bilinmektedir. Bunun yanı sıra uyumlu, sessiz, yalnızlığı seven, şefkatli ve yaratıcı kişilerdir.

Olumsuz yönleri; marjinal kişilerdir ve farklı bir karaktere sahip olurlar. Yoğun duygulara sahip olabilseler de genellikle duygusal kişiler değillerdir. Bir anda beklenmedik kararlar alabilen bir karakter yapıları vardır.

Fiziksel özellikleri; kalın dudaklı ve gamzeli olurlar. Geniş omuzlara sahip olabilirler. Genellikte koyu renkleri gözleri vardır. Belirgin elmacık kemikleri ve çene hatları olabilir. Bunun yanı sıra oldukça zarif bir görüntüye sahip olurlar. Dalgalı ve kalın telli saçları vardır.

Kişilik analizlerine bakılacak olursa Galaxy isminin kişilik analizi ise şu şekildedir; genellikle uyumlu olsalar da kimi zaman beklenmedik şekilde davranabilirler. Duygudan çok mantıkları ile yaşarlar. Eğlenmekten hoşlanırlar. Aynı zamanda gizemli bir karakter yapısına sahip olmaları ile bilinirler.

Bunun yanı sıra harf analizlerinin de isimler konusunda merak edildiği bilinmektedir. Galaxy isminin harf analizi ise; G; İnatçı ve gergin oldukları, A; Atılgan ve enerjik oldukları, L; sanatsal açıdan yetenekli oldukları, A; dışa dönük bir kişilik yapısına sahip oldukları anlamına gelirken Y; geçmişten iyi ders alan kişiler olduklarına vurgu yapmaktadır.

İsimler araştırılırken benzer isimler de merak edilmektedir. Galaxy ismine benzer isimler ise; Galexy, Galatia, Galatea, Galla, Galit, Galila.

Bir ismin dini açıdan caiz olup olmamasının da çoğu zaman önemli olduğu biliniyor. Galaxy ismi caiz mi sorusunun cevabına bakacak olursak ise dinen bir sakıncası yok.

Ülkemizde kullanılmayan bir isim olduğu için Galaxy ismine sahip ünlüler de yoktur. Herhangi bir dizi ve film içerisinde Galaxy isminin kullanılmamış olduğu bilinmektedir.

galaxy-isminin-anlami-13136
Galaxy İsminin Anlamı

Galaxy isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Galaxy, evren

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Galaxy ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Galaxy ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Galaxy ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Galaxy ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Galaxy ismini kullanan bulunmamaktadır.

Galaxy isminin Türkiye sıralaması

Galaxy en çok kullanılan 21167. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 8789. isimdir.

Galaxy isminin Harf Analizi

Kişiye Galaxy ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

Galaxy İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Galaxy ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Galaxy isminin anlamını gözden geçirin!

Galaxy İsminin Numerolojisi

Galaxy isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

G: sekiz
A: bir
L: on beş
A: bir
Y: yirmi sekiz
TOPLAM: 53

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap