G Noktası Nedir ve Nasıl Bulunur

Alman jinekolog Ernst Grafenber tarafından bulunan ve aşırı biçimde erojen olduğu savunulan bölgeye ya da noktaya verilen isimdir.

Alman jinekolog Ernst Grafenber tarafından bulunan ve aşırı biçimde erojen olduğu savunulan bölgeye ya da noktaya verilen isimdir.

G Noktası gerçek ismi ile Grafenberg Noktası orgazmı kapısını açan anahtar olarak bilinse de son on sene içerisinde cinsellikteki önemli tartışmalara neden olmuştur.

Kadınlar cinsel ilişki esnasında klitoris’in uyarılması sonucunda orgazm olur. G Noktası ise klitoris’ten sonra en fazla duyarlı nokta olarak ifade edilir.

Kadınların cinsel uyarılma bölgeleri memeler, labiumlar, meme uçları ve vijanadır. G Noktası da vajinanın iç kısmında kalan en duyarlı bölgedir ve kadınlar bu bölgenin uyarılmasında (vajinanın diğer bölgelerine oranla) daha fazla zevk alırlar.

Birden fazla kadın tarafından bile bilinmeyen bu nokta kadının cinsel bir sırrı diyebiliriz.

G Noktası’nın Orgazma Etkisi Nedir?

G Noktası cinsel ilişki esnasında uyarıldığı zaman PDE-5 adlı bir protein salgılayarak orgazm olmayı kolay hale getirir.

G Noktası Nerededir?

Bilim insanlarına göre G Noktası; kadının midesine doğru vajinanın en dip bölgesinde Skene Guddesi’ne yakın bir yerde bulunmaktadır.

Her ne kadar G Noktasının yerini bilim insanları bu şekilde tarif etse de aslında g noktasının yeri kadından kadına değişiklik göstermektedir.

Vajina girişinin 4 ya da 5 cm kadar içerisinde vajina ile idrar kanalı arasında kalan bölgede yer alır. Bir başka görüşe göre ise vajina girişinden 1 ya da 2 cm içerisinde vajina ön duvarlarının ortasında bulunur.

Erkekler de G Noktası Var Mıdır?

Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de vardır. Anüsün 3 ya da 5 cm içerisinde ve penis ile anüs arasındaki bu bölge son derece duyarlıdır. Hatta bazı erkekler sadece bu bölgenin okşanması ile orgazm olabilirler.

G Noktası Neden Kaybolur?

Cinsel ilişki esnasında penis pozisyon yüzünden g noktasını yeterince uyaramaz. Estrojen hormonu vajina tavanı kalınlaşır ise g noktasının uyarılmasında azalmaya ve zamanla kaybolmasına neden olabilir.

Ön İlişki Sırasında G Noktası Uyarılmalı!

Cinsel ilişki öncesinde G noktasının uyarılması hormonal metabolizmayı etkileyeceğinden beyinde yoğun bir cinsellik yaşanmasına sebep olur. Kalp hızında artma, solunum hızının artmasına, sıcaklık duygunun artmasına neden olarak daha kaliteli bir cinsel ilişki yaşamanızı sağlayabilir.

G Noktası Nasıl Bulunur?

Daha önce g noktasının kadından kadına değişmiş olduğunu belirtmiştik. Bilim insanlarının bir kısmı cinsel birleşme sırasında bu bölgenin yeterince uyarılmaması nedeni ile birçok kadının bu bölge hakkında bir şey bilmediğini söylüyor.

Kadınların G Noktası Nasıl Uyarılır?

G noktasının bulunması ve uyarılması için en iyi yol; partnerin avuç içi yukarı bakacak bir biçimde orta parmağını ikinci boğuma kadar sokarak hafifçe kıvırması ve parmak ucu ile vajina duvarını ileri geri uyarılması olarak ifade edilmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap