Fucidin Krem Nedir? Ne İçin kullanılır? Ne İşe Yarar? 2021 Fiyatı

Fucidin Krem Harika özellikleri öğrenmeye hazır mısınız. Cildimizdeki bakterileri öldürmek için birçok krem kullanırız. Bunları belirli bir düzende reçeteli veya reçetesiz bir şekilde kullanarak o bakterileri öldürmeyi hedefleriz. Bu yöntemlerin en etkili ve en bilinenlerinden birisi ise Fucidin Krem olabilir.

Vücudumuzdaki birçok rahatsızlığı gidermeyi amaçlayan bu krem ile deri hastalıklarından kurtulabilir ve daha sağlıklı bir bedene sahip olabiliriz.

Fucidin Krem Nedir? Ne işe yarar?

Bu krem 20 gramlık alüminyum tüplerde satılır. Bu krem içerisinde bulundurduğu fusidik asit sayesinde bakterileri tahrip eden ve çoğalmasını engelleyen antibakteriyel etkisine sahiptir. Bu yüzden bu krem deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Vücuttaki deri hastalıklarını geçiren bu kremi birçok uzman önermekte, birçok insan kullanmakta ve memnuniyet duymaktadır.

Fucidin Krem Hakkında
Fucidin Krem Hakkında

Sivilcelerin tedavi edilmesinde etkin rol oynayan bu krem sivilcelerin kurutulmasına da yardımcı olur.

Fucidin Krem Yan Etkileri ve Olası Zararları

Prospektüs incelenmeden kullanılmamalıdır. Bu kremi kullanmayı düşünen bir bireyin fusidik asit veya tuzlarına, bileşenlerine alerjisi bulunuyorsa kremi kullanmamalı ve kullanıyorsa hemen doktoruna başvurmalıdır.

Pseudomonas aeruginosa gibi organizmaların oluşturduğu deri hastalıklarında kesinlikle kullanılmamalıdır. Ayrıca açık yara olan bir bölgeye uygulanırsa alerjik reaksiyonlar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle açık yaraya da fucidin kremi kullanılmamalıdır. Sizde veya çocuğunuzda göz iritasyonuna sebep olabileceğinden göz çevresinde oluşan cilt hastalıklarında kullanıp kullanmamayı doktorunuza sormalısınız.

Uzun süreli ve sık sık uygulandığında temas duyarlılığı ya da antibiyotiğe karşı bir direnç gelişmesi riski yaşayan insanların da bu kremi kullanmadan önce aile hekimine, eczacısına veya doktoruna danışmalıdır. Uzmanların verdiği karara göre kullanmayı durdurmalı veya başka bir şekilde devam etmelidir. Yiyecek içecek ile kullanmasında sıkıntı yaşanmaz.

Hamile bir insan kullanmadan önce doktoruna başvurmalı, tedavi sırasında gebelik fark edilirse yine bir uzmana başvurulmalıdır. Emzirme durumunda da şartlar aynıdır. 

Butilhidroksianisol ve seril alkol lokal deri reaksiyonlarına ya da gözlerde irritasyona sebep verebilir. Bir başka ilaç ile kullanılmasında tehlike yoktur. Yaşlılarda ve çocuklarda kullanılabilir. Böbrek ve karaciğer yetmezliği yaşayanlarda da dozaj ayarlaması belli değildir. Kullanım miktarından fazla Fucidin kullanılırsa yine bir uzmana başvurulmalıdır. Kullanım unutulursa çift doz alınmamalıdır.

Fucidin’in içerisindeki maddelere alerjisi olan insanlarda yan etki olabilmektedir. Fucidin kullanımında el, ayak, bilek, yüz, dudak şişmesi veya ağız ya da boğazın nefes almayı, yutmayı zorlaştırması durumunda kullanım hemen durdurulmalı ve derhal doktora başvurulmalıdır.En yakın hastanenin aciline gidilmelidir. Bunlar ciddi yan etkilerdir ancak seyrek olarak görülmektedir.

Diğer yan etkiler olarak cilt dökülmesi, ciltte yanma ve batma hissi, iritasyon ve kuruma hissedilirse doktorunuza söylemelisiniz. Egzama, ürtiker ve göz çevresinde şişme veya yüzde kızarma belirtileri ile karşılaşırsanız yine doktorunuza danışmalısınız. Bunlar hafif yan etkilerdendir.

Fucidin Krem Kullanımı

Fucidin 25°C’nin altında oda sıcaklığında saklanmalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklanmalıdır. Son kullanma tarihini geçirmeden kullanmalı doktorunuzun önerdiği süre boyunca uygulamalısınız.

Cilt yüzeyine haricen uygulanan Fucidin enfeksiyonlu bölgeye hafifçe sürüldükten sonra üstü kapatılabilir veya açık kalabilir. Ayrıca kullandıktan sonra az veya fazla etki gösteriyorsa doktorunuza bu durumu söylemelisiniz. 

Fucidin Krem Fiyatı nedir?

Fucidin kremin faydalarına göre bu fiyatı gayet uygundur. 19.33TL’ye satılan bu ürünün belirlenmiş fiyatı Mart 2020 tarihinden itibaren geçerli olmaktadır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Hayat Ölümden Önce Bir Rüyadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol