Frenk Üzümü Lekesi Nasıl Çıkar?

Frenk Üzümü Lekesi Nasıl Çıkar?   Dokunduğu yerlerde oldukça yoğun ve çıkarılması son derece zor bir leke bırakan frenk üzümü içeceklerde ve reçellerde yo..

Frenk Üzümü Lekesi Nasıl Çıkar?

Dokunduğu yerlerde oldukça yoğun ve çıkarılması son derece zor bir leke bırakan frenk üzümü içeceklerde ve reçellerde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Bu meyvenin lekesini çıkarmak için bazı basit teknikler bulunsa da eğer ki yanlış uygulamalar yaparsanız kalıcı olarak bu lekelerden kurtulamazsınız.

Bu nedenden ötürü belli başlı doğru teknikleri uygulamanız son derece büyük önem teşkil eder.

Portakal kabuğu yöntemi

Portakal kabuğunun iç kısmı sıvıyı hapsetme özelliğine sahip olduğundan dolayı Frenk üzümünün leke oluşturduğu yüzeye Portakal kabuğunun iç kısmını yerleştirmeniz çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Leke tam anlamıyla temasını sağlamak için kabuğu bir bant yardımıyla sabit neye bilirsiniz ya da elinizde bastırabilirsiniz. Yaklaşık 15 20 dakika kadar bekledikten sonra lekenin üzerinden kabuğu alın ve frenk üzümü lekesinin yoğunluğunun büyük bir oranda azaldığını gözlemleyebilirsiniz.

Sofra tuzu

Frenk üzümü lekesinde sofra tuzu kullanmak oldukça başarılı sonuçlar elde etmenize imkan sağlayacak.

Lekeli bölgeden çıkartmak için oldukça ideal bir yöntem olan sofra tuzu lekeye bol miktarda Serap indikten sonra suyu çekmesi için beklemeniz gerekiyor.

Yaklaşık 45 dakika kadar bekledikten sonra lekenin olduğu bölgeye saf bir su ile durulayınız işinize yarayacaktır. Frenk üzümü lekesinden Bu sayede kalıcı bir oranla temizlenmiş olursunuz

Çamaşır suyuyla çıkarmak

Frenk üzümü lekesinin üstüne su ile çözelti haline getirilmiş olan bir miktar çamaşır suyu ekledikten sonra bir gece kadar beklemeniz gerekiyor.

Bu yöntem içerisinde çamaşır suyunu saf suyla karıştırmanın Hayati önem. Musluk suyuyla karıştırıldığı zaman istediğiniz verimi elde edemeyebilirsiniz.

Çamaşır suyu tek başına leke dökmekte kumaşın büyük oranda zarar görmesini sağlayacağım dan ötürü doğru bir yaklaşım olmayacaktır.

Bir gece beklettikten Sonra ardından bildiğimiz sıradan deterjanla aynı bölgeyi yıkayarak tamamen lekelerini üzerinden çıkartmış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap