Fotokopi Makinesi Nasıl Kullanılır?

Fotokopi makinesi modern işyerleri için oldukça önemli bir araştır günümüzde fotokopi makineleri çoğunlukla birden fazla iş yapabilir şekilde Dizayn edilmiştir..

Fotokopi makinesi modern işyerleri için oldukça önemli bir araştır günümüzde fotokopi makineleri çoğunlukla birden fazla iş yapabilir şekilde Dizayn edilmiştir ve neredeyse bir çok önemli bir o ekipmanlarını kendi içerisinde bulundurmaktadır.

Telefon anlamında da kullanılmakta olan fotokopi teknolojisi yakın gelecekte daha karmaşık ve daha kontrollü zor hale gelecektir ofis çalışanları için kafa çalıştırıcı olabilir fakat bir çok avantajı da beraberinde sunmaktadır.

İhtiyacınız Olan Malzemeler

Çalışır durumda bir fotokopi makinesi

Fotokopi makinesinde kağıtlar

Kopyalanacak belge ya da benzeri baskı

Talimatlar:

Fotokopi makinesini açma tuşuna bastıktan sonra genellikle makinanın üst kısmında bulunan bu kontrol paneli içerisindeki kuştan makine çalışır hale getirin. Fotokopi makinasının kapağını kaldırın ve alttaki platin denilen cam yüzeye belgenizi yerleştirin ve cam yüzeyin kenarlarında belgenizi nasıl yerleştirilmesi gerektiğine dair olan işaretleri uygun bir şekilde konumlandırma yapmaya dikkat edin.

Belge yerleştirildikten sonra kapağını indireceksiniz ve hobi makinasında Platin üstüne kapak yerine belge besleyici bulunuyorsa besteci platten üzerinden kaldırılmaması gerekmektedir.

Ardından kopya sayısı tercih edilir makinanın kontrol panelinde oluşturulacak kopya sayısını gösteren bir ekran bulunmaktadır Bu kopya sayısını yazmanız için tuş takımı bulunabilir buradan kaç adet üretilecek seo’nun girişini yapmamız gerekiyor.

Fotokopi makinası ayar Renkli fotokopi çeken biliyorsa bu opsiyonları kendinize göre Tercih edebilirsiniz.

Gerekliyse orjinal görseli büyütebilir yada küçültebilirsiniz çok fotokopi makinesi standart olarak yüzde 50 ile yüzde 200 arasında büyütme seçeneklerine sahip olmaktadır.

Eğer gerekiyorsa Fotokopi makinesinin üzerine diğer düzenlemede yapmanızda işinize yarayacaktır çok çift taraflı fotokopi çekebilir 2 orijinal belgeyi aynı sayfada toparlayabilirim ve birleştirebilir bu özellikleri kullanırsanız çok daha başarılı sonuçlar elde etmiş olursunuz

Basit kullanım şekillerine sahip olan fotokopi makinelerinde değerlendirerek Sizler de ofisteki birçok işinizi çok daha hızlı ve çok daha başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap