Fındık Yağı Nerelerde Nasıl Kullanılır?

Fındık yağı yanması zor olan bir tür olduğundan sağlıklıdır. Yemeklerde, salatalarda, kızartma gibi yemeklerde kullanılır. Cilt bakımı için de faydalıdır.

Kabuk bölgesi meyveleri veya kullanılabilen çok faydalı olan fındık sayısız alanda insanlara fayda sağlamaktadır. Günümüzde cilt kremlerinden masaj yağlarında et ürünlerinden çikolata yapımına kadar birçok alanda kullanılan bu mucizevi meyve son derece kıymetli bir tarım ürünü olarak ülkemizde de üretilmektedir.

Trans yağ ve herhangi bir katkı maddesi içeriğinde bulunmadığından dolayı fındık yağı en yüksek yanma ve donma derecesine sahip olmaktadır bu nedenlerden ötürü de sağlık için çok faydalıdır. İçeriğinde herhangi bir kanserojen madde bulunmayan fındık yağı kızartmalarda salata ve tatlılar da çok fazla kullanılmaktadır.

Fındık Kullanımı Hakkında?

Yağlı ciltlerde gözenekleri sıkıştırmakta ve cildin dengesini ayarlamak da kullanılmakta olan fındık yağı inanılmaz bir cilt bakım ürünü olmaktadır.

Tüm dünyada meşhur olmuş Kozmetik markalarının bir numaralı tercihlerinden bir tanesi de fındık yağı olur. Masaj amaçlı olarak cilt yağlanması için de kullanılabilen fındık yağı cilde anında nüfuz etme özelliğine sahiptir pürüzsüzlük ve yumuşaklık katmaktadır.

Ciltteki çatlak görünümlerinin azalmasından ciddi sıkılaşmasını da oldukça faydalıdır ve kadınlar içinde selülit önleyici etkileri nedeniyle selülit terapilerinde ve mesajlarında çok kısık kullanılır.

Cilde dirilik ve pürüzsüzlük katan fındık yağı diğer yağlarla karıştırıldığında kokularını kolaylıkla cilde nüfuz etmesini sağlayabilir bu nedenlerden ötürü cilt losyonların da ve kremler de bir miktar fındık yağı kullanılır.

Aynı zamanda cilt bakım dosyalarının içerisinde koyulduğu zaman çok daha düzgün bir şekilde uzun süre dayanıklı hale gelmesini sağlar.

Kızartmalarda ve yemeklerde de çok rahat bir şekilde kullanılmakta olan yağ , yemeklere ayrı bir lezzet katar. Renksiz ve kokusuz bir yağ olduğundan dolayı yemek ve salatalarda çok rahat bir şekilde kullanabilir ve her gün bir kaşık Fındık çay içebilirsiniz. Bizim ve metabolizmanızın çok daha iyi konuma gelmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap