Feriştah İsminin Anlamı

feristah-isminin-anlami-22259

Feriştah İsminin Anlamı

Yeni bebek bekleyen çoğu taze anne- baba adayı için isim seçme süreci çok heyecanlı geçmektedir. Çokça isim arasından hangisini seçeceklerine dair karar vermeleri oldukça zordur. Çoğu zamanda isim konusunda ortak bir karara varamazlar. Fakat ortak bir talepte birleşirler, oda koyacakları ismin anlamlı olmasıdır. Farklı bir isim arayışında olan ebeveynlerin tercih edebilecekleri bir isimde Feriştah olabilir. Peki, Feriştah isminin anlamı nedir? Detaylı bir şekilde inceleyelim.

Feriştah ismi kız ismidir. Kökeni Farsçadır. Feriştah kelimesi Farsçadan dilimize “elçi, melek” anlamında geçmiştir. Aynı zamanda en eski kaynaklarda da Feriştah “peygamber, elçi” anlamlarında kullanılmıştır. Feriştah TDK’deki anlamı ise, en üstün, en güçlü ve en yetkilidir.

Feriştah kelimesi hakkında ek bilgi: Ermenice hreştag, Farsça Feriştah kelimesinden türemiştir.

Feriştah ismi caiz mi diye araştıranlar için, kişilere Feriştah isminin konmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir. Feriştah ismi Kuran’da geçmemektedir. Anlamı itibarıyla araştırılmalı ve öyle konulmalıdır.

Türkiye’de Feriştah ismini kullanan kişi sayısı 1873’tür. Türkiye genelinde Feriştah ismi en çok kullanılan 2210. sırada yer alan isimdir.

Feriştah isminin olumlu olan taraflarını açıklayacak olursak; dışa dönük, insanlara karşı çekincesi olmayan, yeni hedefler belirlerken cesur davranan, çevresi tarafından sevilen, aktif bir hayatı olan, spora ilgi duyan, yeniliklere açık, özgürlüğüne düşkün ve hoşgörülü insanlardır diyebiliriz.

Feriştah isminin olumsuz yönleri ise şunlardır; duygularını rahat ifade edemeyen, kuşku duyan, çabuk kırılan ve hassas kişiliklerdir.

Feriştah isminin genel fiziksel özellikleri şöyledir; geniş yüz tipi, gür ve sağlıklı saçları geniş alnı, büyük gözleri, kavisli kaşları ve dik omuzları olan kişilerdir.

Feriştah isminin kişilik analizi:

Misafir ağırlamaktan zevk alan kişilerdir. Ev sahiplikleri oldukça iyidir. Kendilerinden ziyade çevresindeki ve hayatındaki insanları düşünür, onları ön planda tutarlar. Bu durum çoğu zaman kendilerine değer vermeme problemi ortaya çıkarabilir. Çevresindeki insanlara yardım etmeyi severler, onların problemlerine çözüm bulmayı görev edinirler. Böylelikle kendilerini daha rahat hissederler. Yalnızlıktan pek hoşlanmazlar. Sosyal olmayı, arkadaş ortamlarında bulunmayı ve toplu eğlence ortamlarında bulunmayı severler. Enerjileri yüksek kişilerdir. Motivasyonları düşmeden daima çalışırlar. Azimli ve sorumluluk sahibi kişilerdir. İşlerini düzgün yapan insanlardır. Para kazanmayı ve biriktirmeyi severler. Maddiyata değer verirler. Kendilerine özgü karakterleri olan kişilerdir.

Feriştah isminin harf analizi şöyledir; F: Uysal ve sakin mizaçlı kişileri temsil ederler. Çevreleri tarafından sevilen, güvenilen, sayılan ve uyumlu kişilerdir. E: Sorunlarla mücadele etme konusunda yetenekli ve çözümcül fakat iç dünyalarında manevi duygularında dengesizlik yaşayan kişileri temsil ederler. Genel itibarıyla bir dengesizlik problemleri vardır. R: Kararsız ve daimi olarak aldıkları kararlarda tereddüt yaşayan kişileri temsil ederler. Tereddüt adeta hayatlarının bir parçası olmuş durumdadır. İ: Hassas ve kırılgan yapıya sahip kişileri temsil ederler. Duygusal oldukları için çabuk kırılırlar. Ş: Sanatsal yetenekleri bulunan, üretme konusunda oldukça iyi ve güçlü kişilikleri temsil ederler. T: Hayal gücü kuvvetli ve duygularını dışa vurmakta zorlanan kişileri temsil ederler. A: Baskın, lider, otoriter, akıllı ve işlerinde başarılı kişileri temsil ederler. H: Sakin mizaçlı kişileri temsil ederler. İsminde h harfi bulunduran kişiler daha içlerine dönük, sakin yapılı ve durağan kişilerdir.

Feriştah isminin numerolojik analizini yapacak olursak; F:7, E:6, R:21, İ:12, Ş:23, T:24, A:1, H:10’dur.

Feriştah isminin toplam numerolojik değeri 104’tür. Kader sayısı ise, 5’tir. Kader sayısı 5 olan kişilerin genel özellikleri ise şöyledir; ikna etme kabiliyetleri yüksek kişilerdir. Özgürlüklerine düşkün kişilerdir. Lükse düşkündürler. Para kazanmayı severler ve isterler. Canlarının sıkılmalarından çabuk etkilenirler. Daimi olarak hareket etme eğilimindedirler. Çalışkandırlar.

Başarılı olabilecekleri meslek alanları ise; gazeteci, radyocu, mühendis, muhasebeci ve pazarlamacı pozisyonlarıdır.

Feriştah ismine benzer isimler; Ferda, Feriha, Feride, Feryal, Ferize, Feridun, Ferhat, Ferit, Ferhan, Fettah, Ferah, Ferdi ve Ferişte isimleridir.

Feriştah ismine sahip olan ünlüler; Demet Akbağ’dır. Bir Demet Tiyatro’da Feriştah karakteriyle bir döneme damga vurmuştur.

feristah-isminin-anlami-22259
Feriştah İsminin Anlamı

Feriştah isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Elçi.
  • 2 – En iyisi, en üstünü.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Feriştah ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Feriştah ismini kullanan 1.873 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Feriştah ismini kullanan 31 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Feriştah ismini kullanan 15 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Feriştah ismini kullanan 138 kişi bulunmaktadır.

Feriştah isminin Türkiye sıralaması

Feriştah en çok kullanılan 2210. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1006. isimdir.

Feriştah isminin Harf Analizi

Kişiye Feriştah ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

Feriştah İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Feriştah ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Feriştah isminin anlamını gözden geçirin!

Feriştah İsminin Numerolojisi

Feriştah isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

F: yedi
E: altı
R: yirmi bir
İ: on iki
Ş: yirmi üç
T: yirmi dört
A: bir
H: on
TOPLAM: 104

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap