Ferda İsminin Anlamı

Ferda İsmi


Ferda İsminin Anlamı
Bebekleri olacak ailelerin ad koyma konusunda ayrıntılı incelemeler yaptıkları görülmektedir. Bu açıdan ‘’Ferda isminin anlamı nedir?’’ sorusu pek çok insan tarafından sorulmaktadır. Ferda isminin birden çok anlamı vardır. Ferda, Farsça kökenli olan bir isimdir. Yedi farklı anlamı vardır. İlk anlamı bilgin, seçkindir. Diğer anlamı ise sabah aydınlığının yeli, sabahın çok erken saatlerinde esen yeldir. Bir başka anlamda gelecek zaman, ahiret anlamındadır. Tek başına fert olan anlamında da kullanıldığı görülmektedir.

Doğacak çocuklarına Ferda ismini vermek isteyen ebeveynler “Ferda ismi Kuran’da geçiyor mu’’ sorusunun yanıtlarını merak ederler. Ferda ismi, Kuran-ı Kerim’de geçmektedir. Aynı zamanda Ferda caiz olmayan isimlerden de değildir. Sakıncalı bir isim olmadığı için  aileler  bu ismi koymaktan çekinmemelidirler.  

ferda-isminin-anlami-9173
Ferda İsminin Anlamı

Teknolojinin de gelişimiyle uzmanlar tarafından pek çok ismin karakter analizi yapılabilmektedir. Uzmanlar, Ferda isminin anlamı bakımından fazla heyecanlı, duyguları çok yoğun yaşayan insanlardır. Birden sinirlenirler fakat kin tutma özellikleri yoktur. Duygularını açığa vurmayı çok sevmektedirler bu yüzden sanat, müzik, beceri ve icat yeteneği oldukça gelişmiştir. Genellikle başkasının etkisi altında fazla kalırlar. Bu yüzden bazen sorun yaşamaktadırlar.

Şimdi ise Ferda isminin ülkemizde kaç kişide bulunduğuna ve ne kadar popülerliği olduğuna gelelim. Ülkemizde Ferda ismine sahip olan toplam 11653 kişi vardır. 2022 verilerine bakacak olursak, Ferda ismi Türkiye’de  en fazla kullanılan 994. isimdir. Kadın isimleri içinde ise 494. sıradadır. Bu ismi kullananların 2618 tanesi İstanbul’da yaşamaktadır. 911 kişi ise Ankara ilinde ikamet etmektedir. 846 kişi ise İzmir’de yaşamaktadır. Son bir yılda ülkemizde Ferda ismine sahip kişilerin sayısı 34 kişi artış göstermiştir.

Günümüzde isimlerin harf analizlerini incelemek ve bu analizlerden kişilik özellikleri ortaya koymak mümkündür. Ferda isminin harf analizine bakılacak olursa;  F harfi kişide uysal, güvenilir anlamı uyandırmaktadır. E harfi mücadeleci ruhu, R harfi ise tereddütlü bir kişiyi çağrıştırır. D harfi ise üstün güçlere sahip olmayı ve hırsı akılda uyandırmaktadır. A harfi de atılgan ve heyecanlı karakterleri yansıtmaktadır.

Türkiye’de Ferda ismi sıkça kullanılır. Ferda ismine sahip ünlüler ile alakalı belirli araştırmalar yapılmıştır.  Bu isme sahip ünlüler şu şekildedir: Türk radyo ve televizyon sunucusu olan Ferda Yıldırım ile Türk pop müzik sanatçısı olan Ferda Anıl Yarkın’dır.

Uzman görüşlerine göre Ferda isminin analizi yapıldığı zaman Ferda adını taşıyan kimselerin karakterlerinin en baskın özelliği lider olmalarıdır. Çevresindeki insanlar onu enerjik, canlı ve pozitif bir insan olarak tanımaktadır. Gözlerin onun üzerinde olması hoşuna gider ve cesur olması etrafındakilerin takdirini kazanmaktadır. İlişkilerinde son derece kıskanç olurlar ve bu sebeple partnerinin sabrını biraz zorlar. Her girdiği ortamda şık ve özenli giyinirler ve dikkatleri üzerine çekmekten hoşlanırlar. Gezmeyi çok severler ve yeni kültürler ile tanışmak yaşamında vazgeçilmezler arasındadır.

Ferda ismi ile benzerlikte olan diğer isimlere gelecek olursak; Feride, Feriha, Feray, Feriha, Zerda, Ferda, Verda, Ferdi, Ferhat, Feridun, Ferit vb. isimlerini sıralayabilmekteyiz.

Ferda ismi gelenek ve göreneklerimizde çok önemli bir yer edinmiştir. Kültürde ayrı bir yeri olan bu ismi aileler çocuklarına vermek istemektedirler.  Bu isim doğacak çocuğunuza verebileceğiniz çok güzel bir isimdir ve ailelerin dini açıdan endişeleneceği de bir durum yoktur. Çünkü bu isim caizdir. Sakıncalı bulunan isimler listesinde yoktur. Analizlere bakıldığında genel olarak olumlu sonuçları çıkan bir addır. Kuran-ı Kerim’de geçtiği için de Arap toplumlarında da sevilen bir isimdir.

Ferda isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 7 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Bilgin, seçkin
  • 2 – Sabah Aydınlığının Yeli, Sabahın Çok Erken Saatlerinde Esen Yel
  • 3 – Gelecek Zaman, Ahiret, Öbür Dünya, Kıyamet Anlamına Gelir.
  • 4 – Gelecek Zaman, Ati.
  • 5 – Yarın, Yarınki Gün, Ertesi.,
  • 6 – Mahşer, ahiret, kıyamet
  • 7 – Fert fert, tek başına, ferdî olarak. (Arapça)

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Söylenişi: ferda:
Kuran ‘da geçiyor.

Ferda ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Ferda ismini kullanan 11.653 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Ferda ismini kullanan 2.618 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Ferda ismini kullanan 911 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Ferda ismini kullanan 846 kişi bulunmaktadır.

Ferda isminin Türkiye sıralaması

Ferda en çok kullanılan 994. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 494. isimdir.

Ferda ismini kullananların sayısı, son bir yılda 34 kişi artmıştır.

Ferda isminin Harf Analizi

Kişiye Ferda ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Ferda İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Ferda ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Ferda isminin anlamını gözden geçirin!

Ferda İsminin Numerolojisi

Ferda isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

F: yedi
E: altı
R: yirmi bir
D: beş
A: bir
TOPLAM: 40

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap