Fedakar İsminin Anlamı

fedakar-isminin-anlami-3251

Fedakar İsminin Anlamı 

Çocuklara koyulmak üzere tercih edilmekte olan ilginç isimlerden bir tanesi olan Fedakar ismi, genel itibariyle erkek çocuklarda kullanmak üzere tercih edilmektedir. Anne ve baba adaylarının bu ismi çocuklarına koymadan önce Fedakar isminin anlamı nedir, sorusunun cevabını araştırdığı da görülen bir gerçektir.

Detaylı bir şekilde incelemesi yapıldığında Fedakar isminin anlamı; kendini, kendi çıkarlarını feda etmekten çekinmeyen kişi, özveride bulunan insan şekilleri ile açıklamaktadır. Detaylı bir şekilde incelediğimizde Fedakar isminin kökeni Arapçaya dayanıyor demek doğru olmaktadır. Kökeni Arapçaya dayanan bu ismin Kur’an içerisinde ise yer almadığı görülmektedir. Bu sebeple araştırılan Fedakar ismi Kur’an’da geçiyor mu, sorusunun yanıtı hayır olmaktadır.

Kuran içerisinde geçmemesi sebebiyle Fedakar ismi caiz mi, sorusunun araştırılmasının da anne ve baba adayları tarafından sıklıkla yapıldığı görülmektedir. Bu ismin caiz olmayan, anlamı sakıncalı bulunan ve koyulması pek de doğru olmayan isimler arasında yer almadığı bilinmektedir. Fedakar isminin anlamı incelendiğinde olumsuz bir anlamla karşılaşılmadığı için bu ismin erkek çocuklarda koyulmasında bir sakınca görülmemektedir.

Fedakar ismi ile ilgili araştırma yapılırken dikkat çeken bir diğer nokta ise ve Fedakar isminin Türkiye sıralaması olmaktadır. Türkiye içerisinde 531 kişinin kullandığı Fedakar ismi, istatistiksel anlamda en sık kullanılan isimler arasında 3.671. sırada yer almaktadır. Bu ismin hem orijinal hem de orta seviyede kullanılan bir isim olması adaylarının dikkatlerini üzerinde toplamaktadır.

Çocuğuna Fedakar ismini koymak isteyen anne ve babaların Fedakar isminin harf analizi hakkında da araştırma yaptığı görülmektedir. Bu isim içerisinde yer alan F harfinin uysallığı, güvenilirliği yansıttığı; E harfinin sıkıntılarla mücadele etmeyi; D harfinin üstün güçlere sahip olmayı; A harflerinin atılganlığı, enerjikliği; K harfinin başarılı olmayı; R harfinin ise tereddütlü bir ruh haline sahip olmayı çağrıştırdığı bilinmektedir.

İsimle ilgili araştırma gerçekleştirilirken dikkat çeken bir diğer nokta ise Fedakar isminin kişilik analizi olmaktadır. Bu isme sahip olan kişilerin lider ruhuna sahip olduğu bilinen bir gerçektir. Aynı zamanda bu isimdeki kişilerin girişimcilik, pazarlama konularında da özel bir yeteneği bulunmaktadır. Kişilerin en büyük hedefinin büyük ve güçlü kişiler olmak olduğu görülmektedir. Fedakar ismine sahip kişiler için güç sahibi olmak büyük bir önem taşımaktadır. Bu sebeple bu isme sahip olan kişilerin güç takıntısı yapabildiği de söylenmektedir. Fedakar isminin gücü, tamamlama arzusunu çağrıştırdığı da söylenmektedir. Bu isme sahip olan kişilerde ayrıca başına buyrukluk ve tartışmacı bir üslup görülebilmektedir.

Astrolojiye merakı olan kişiler tarafından araştırılan Fedakar isminin numerolojisi için ise isim içerisinde yer alan harflerin karşılık geldikleri sayıların toplanması gerekliliği bulunmaktadır. Bu isim içerisindeki harflerin toplamı tam olarak 55 etmektedir. Bu bağlamda denk gelinen sayıyı açıklayabilmesi ve isim üzerinden öngörülerde bulunabilmesi için uzman bir astrologdan yardım alınması gerekmektedir.

İsimle ilgili kişilik analizi yapmanın yanı sıra doğum tarihi ile birlikte ele alındığında öngörülerde bulunmaya da yardımcı olan isim numerolojisi sayesinde, kişilerin çocuklarının hakkında öngörü sahibi olması mümkün oluyor. Bu öngörülere bağlı olarak anne ve baba adaylarının çocuklarına bu imi verip vermemek konusunda kesin bir karar varması da mümkün olmaktadır.

İsimle ilgili dikkat çeken bir diğer detay da uğurlu renginin kırmızı olmasıdır. Bu isme sahip olan kişilerin hayatından kırmızı renginin özel bir yeri bulunmaktadır. Aynı zamanda Fedakar isminin kader sayısı olarak belirlenmiş olan 4 sayısının da bu isme sahip kişilerin hayatlarında kadersel bir etkileri olduğu bilinmektedir.

fedakar-isminin-anlami-3251
Fedakar İsminin Anlamı

Fedakar isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kendini, kendi çıkarlarını feda etmekten çekinmeyen, özverili.
  • 2 – Birleşik isim. Kendini veya şahsi menfaatlerini esirgemeyen

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Söylenişi: feda:kâr
Kuran ‘da geçmiyor.

Fedakar ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Fedakar ismini kullanan 531 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Fedakar ismini kullanan 76 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Fedakar ismini kullanan 52 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Fedakar ismini kullanan 33 kişi bulunmaktadır.

Fedakar isminin Türkiye sıralaması

Fedakar en çok kullanılan 3671. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 1783. isimdir.

Fedakar isminin Harf Analizi

Kişiye Fedakar ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Fedakar İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Fedakar ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Fedakar isminin anlamını gözden geçirin!

Fedakar İsminin Numerolojisi

Fedakar isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

F: yedi
E: altı
D: beş
A: bir
K: on dört
A: bir
R: yirmi bir
TOPLAM: 55

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap