Fayans Nasıl Parlatılır?

fayans-nasil-parlatilir-26343

Fayans Nasıl Parlatılır? Birçok yüzeyde kullanılan Fayanslar üzerinde çok fazla Kir ve toz oluştuğundan dolayıp düzenli şekilde temizliğinin gerçekleştirilmesi..

Birçok yüzeyde kullanılan Fayanslar üzerinde çok fazla Kir ve toz oluştuğundan dolayıp düzenli şekilde temizliğinin gerçekleştirilmesi gerekir. Özellikle fayans arasında kalan bölümlerde oluşan derslerin üzerindeki kirler birçok ev hanımının en büyük problemleri arasında yer almakta.

Buralar zamanla kirlenerek koyu renge döner ve tekrardan parlatılması için belli başlı temizlik tekniklerinin kullanılması gerekmektedir. Aksi halde oldukça verimsiz ve çabuk yıpranan fayanslarının ortaya çıkacaktır.  Yarın parlaması için marketlerde satılan Banyo ve mutfak yüzey parlatıcı ürünlerini kullanabilirsiniz. Sıvı formda üretilmiş olan yüzey temizleyicileri ve kremleri de aynı zamanda kullanabilirsin. Bunlar ışıltılı bir görüntü kazanması için oldukça etkili yöntemler olacaktır.

Dışarıdan alacağınız kimyasal ürünlerin yanı sıra evde rahatlıkla kendinizde doğal malzemeler ile Fayans temizliği için ve parlatılması için uygun deterjanlar yapabilirsiniz.

Doğal malzemeler tam olarak hijyen dostu ve organik olduğundan dolayı sağlıksal açılan da oldukça iyi ürünlerdir.  Özellikle sirke yüzeyleri etkili bir şekilde temizlemede ve türküleri arındırma da son derece etkili bir ürün olmaktadır.

Bir püskürtme kabı içerisine az miktarda sirke ve ılık su yerleştirdiğiniz zaman fayans üzerindeki tüm lekeleri nemlendirerek Bir bez ile ol aradığınızda rahatlıkla temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kirlerin akıp gittiğini gözle görerek Sizlerde daha parlak ve canlı bir şekilde fayansların kendini göstermeye başladığını hızlıca göreceksiniz.

Fayans temizliğindeki diğer önemli yöntemlerin başında karbonatla yapılmış olan solüsyonlar gelir.   Karbonat ve çamaşır suyunu karıştırarak kirlere derinlemesine nüfuz edecek bir deterjan ortaya çıkartabilirsiniz.

Bu karışımı elde edebilmek için üç ölçü karbonat ile bir ölçü çamaşır suyunu kremsi bir macun gibi olana kadar karıştırmaya başlayın. Fayans uygulamadan önce üzerine biraz su katarsanız daha iyi olacaktır.

İsterseniz fayansın Üzerine de su dökerek ardından bu macunu uygulayabilirsiniz. Islatmış olduğunuz fayans macun kıvamındaki karışım ile kaplandıktan sonra derslere sürerek etkili sonuçlar alabilir ve hızlıca beyazlamasını sağlayabilirsiniz. Bulaşık süngeri yardımıyla bulaşık süngerinin yumuşak tarafıyla silinirse pırıl pırıl parlayan fayansların olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap