Fatmanur İsminin Anlamı

fatmanur-isminin-anlami-71066

Fatmanur İsminin Anlamı

İsim anlamlarını araştırmak isteyenler için Türkiye’de çok kullanılan isimlerden biri olan Fatmanur isminin anlamı nedir? Hep birlikte inceleyelim.

Fatmanur ismi 3 farklı anlama sahiptir. Bunlar; kendisi ve neslinin kökü cehennem ateşinden kesilen, nur yüzlü, Fatma ve Nur isimlerinden bir araya gelmiş bir addır. Fatmanur TDK’deki anlamı olarak iki ismin birleşmesiyle karşılık bulmamaktadır. Sadece Nur ismi TDK’ye göre ışık saçan, parıldayan ve parlak anlamlarına gelmektedir. Fatma isminin TDK’de karşılığı bulunmamaktadır.

Fatmanur ismin kadınlar için kullanılan bir isimdir. Bu ismin kökeni ise Arapçadır. Fatmanur ismi caiz mi, diye merak edenler için Arapça kökenli bir isimdir fakat Kuran’da yeri yoktur. Ama bu ismin kullanılmasında herhangi bir sakınca görülmez denebilir.

Fatmanur isminin kullanıcı sayısı analiz edildiğinde; Bu ismi Türkiye’de kullanan kişi sayısı 36369’dur. İstanbul’da 5139, İzmir’de 1265, Ankara’da ise 2148 kişi bu ismi kullanmaktadır. En çok kullanılan isimler analizi yapıldığında ise Fatmanur ismi 459.sırada yer almaktadır. Fatmanur ismini kullanan kişi sayısında son 1 yıldaki artış miktarı ise 787’dir.

Fatmanur isminin kişilik analizi bu isme sahip olanların karakterlerini anlamak amacıyla yapılacak olursa; detaylara çok önem veren ve yetenekli kişiler oldukları söylenebilir. Yönetilmekten ve üzerlerinde baskı kurulmasından asla hoşlanmazlar. Aynı zamanda bu isme sahip olan kişiler lüks hayata çok düşkündürler. Fatmanur isimli kişiler, dikkat sorunu yaşayan kişilerdir. Bir işe uzun süre odaklanamazlar ve çabuk sıkılırlar. Özel hayatlarında ise sivri dilli yapıda olmalarından dolayı karşı cins tarafından bu özellikleri her zaman eleştirilir.

Fatmanur isimli kişilerin olumlu özellikleri; tutumlu, sahip oldukları işe değer veren, mükemmeli isteyen, amacına uygun hareket eden, akıllı, becerikli ve kendine önem veren kişilerdir. Aynı zamanda, çalışkan, prensip sahibi, hoşgörülü, yardım etmeyi seven ve pratik karakterli kişilerdir.

Fatmanur isimli kişilerin olumsuz özellikleri; gururlu, başkaları tarafından eleştirilere kapalı, her zaman ön planda olmak isteyen ve çok hırslı kişilerdir.

Fatmanur isimli kişilerin fiziksel özellikleri; geniş burun yapısı, iri gözleri, sivri çene yapısı, dar alın yapısı, kısa boylu, dar omuz yapısı ve gür saç yapısı bulunan kişilerdir. Bu kişiler aynı zamanda dar kalça şekline, koyu renkli göz yapısına ve pürüzsüz bir cilt yapısına sahiptir.

Fatmanur isminin harf analizi şöyle yapılabilir; F: Uysal mizaçlı ve güvenilir karakteri olan kişileri temsil eder. A: Akıllı, mantıklı ve zekice hareket eden kişilerdir. Aynı zamanda baskın karakterli kişileri temsil eder. T: Duygularını ve düşüncelerini ifade etmekte zorlanan ve ketum karakterli kişileri temsil eder. M: Girişimci özelliğe sahip ve ticari hayatta başarılı olabilecek kişileri temsil eder. A: Enerjik, dışa dönük, hareketli ve maceracı kişileri temsil eder. Aynı zamanda yönetme kabiliyeti bulunan baskın karakterli kişilerdir. N: Sağduyulu ve hoşgörülü kişileri temsil eder. İsminde N harfi bulunan kişiler iyi birer dinleyici olabilirler. U: Bereket ve bolluğu temsil eden kişilerdir. Elleri ve yaptıkları işler bereketlidir. R: Karar vermede zorluk çeken, kuşkucu ve tereddütlü kişileri temsil eder.

Fatmanur isminin numerolojik analizi şöyledir; F:7, A:1, T:24, M:16, A:1, N:17, U:25 ve R:21’dir. Fatmanur isimli kişilerin numerolojik analiz sonucu toplam numeroloji sayısı 112, kader sayısı ise 8’dir.

İsim analizleri tamamlandıktan sonra üstünde durulan 2 önemli başlık daha vardır. Benzer isimler ve o isme sahip olan ünlülerdir. Fatmanur ismine benzer isimler olarak; Fatmagül, Fatıma, Fatoş, Esmanur, Semanur, Nisanur, Hiranur, Edanur, Aynur, Beyzanur, Sedanur, Atanur, Onur, Şennur, Sonnur ve Zinnur gibi isimler örnek verilebilir.

Fatmanur ismine sahip olan ünlüler olarak da; sahne adıyla Lara olarak bilinen şarkıcı Fatmanur Ergüder ve Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 tiyatro dizisinde oynayan Fatmanur Tezcan örnek verilebilir. Aynı zamanda Deli Gönül dizisinde oynayan Tuvana Türkay, dizide Fatmanur karakterini canlandırmaktadır.

Fatmanur isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kendisi ve neslinin kökü cehennem ateşinden kesilen, nur yüzlü.
  • 2 – Fatma ve Nur isimlerinin bir araya gelmesi ile oluşmuştur.
  • 3 – Fatma ve Nur sözcüklerinden oluşan bir ad.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Fatmanur ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Fatmanur ismini kullanan 36.369 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Fatmanur ismini kullanan 5.139 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Fatmanur ismini kullanan 2.148 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Fatmanur ismini kullanan 1.265 kişi bulunmaktadır.

Fatmanur isminin Türkiye sıralaması

Fatmanur en çok kullanılan 459. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 238. isimdir.

Fatmanur ismini kullananların sayısı, son bir yılda 787 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Fatmanur isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Aşağıdaki grafik, Fatmanur isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Fatmanur isminin Harf Analizi

Kişiye Fatmanur ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Fatmanur İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Fatmanur ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Fatmanur isminin anlamını gözden geçirin!

Fatmanur İsminin Numerolojisi

Fatmanur isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

F: yedi
A: bir
T: yirmi dört
M: on altı
A: bir
N: on yedi
U: yirmi beş
R: yirmi bir
TOPLAM: 112

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap