Fakir İsminin Anlamı

fakir-isminin-anlami-35612

Fakir İsminin Anlamı

Günümüzde isimlerin anlamları konusu üzerine çeşitli araştırmalar gerçekleştirilmektedir. Çünkü ebeveynler yeni doğacak bebeklerinde kullanacakları ismin, güzel bir anlam ifade etmesini istemektedirler. Bu yüzden pek çok isim üzerinden araştırmalar yaparlar. İnsanlar tarafından araştırılan ve anlamı merak edilen isimler arasında Fakir ismi de yer almaktadır. Fakir isminin anlamı nedir? sorusunun cevabı, detaylı bir şekilde açıklanacak olursa; Büyüklük ve ululuk gösteren kişi manasına gelmektedir. İyi bir ahlâka sahip olan ve herkesle iyi geçinen anlamında da kullanılır. Fakir TDK’deki anlamı ise, zavallı ve garip, derviş ve yoksul şeklinde ifade edilmektedir.

Ülkemizde bu ismin kullanımına cinsiyet açısından bakıldığında, erkekler tarafından tercih edildiği ortaya çıkmaktadır. Ayrıca bu ismin kökeni ise, Arapçaya dayanır. Bir ismin Kur’an’da yer alıp almadığı konusu da, pek çok kişi tarafından araştırılan konulardandır. Bu noktada Fakir ismi, Kur’an’da herhangi bir ayette yer almamaktadır.

Ülkemizde pek çok kişi tarafından isimlerin kişilik analizi konusu hakkında araştırmalar yapılmaktadır. Fakir ismi ile ilgili olarak da, kişilik analizi merak edilir. Bu noktada Fakir isminin kişilik analizi açıklanacak olursa, şu şekilde belirtilebilir; Herhangi bir ortamda ilgi odağı olmayı çok isterler. Kişisel bakımlarına önem vererek, bu konuda asla ödün vermemektedirler. Hayatlarının bazı alanlarında birtakım kurallar belirlemişlerdir ve bu kurallar doğrultusunda hayatlarını şekillendirirler. Azimli ve çalışkan bir yapıları bulunur. Böylelikle iş hayatında büyük başarılar elde edebilirler. İş ortamında ise arkadaşlarıyla mesafeli olmaktadırlar. Yani nerede ne konuşulacağı hakkında bilgi sahibidirler. Aşk konularında ise duygusal bir yapıları bulunur. Ancak duygusal oluşlarını açıkça belli etmezler. Bu isme sahip kişiler için güven ve sadakat kavramları oldukça önemlidir. İkili ilişkilerde bu iki kavram tam olarak tamamlandığında, partnerlerini dünyanın en mutlu insanı edebilirler.

Bu ismin olumlu özellikleri arasında, sabırlı, planlı, mesafeli, aşırı ilgiden hoşlanmayan, kararlı, öncü, mükemmeliyetçi, kuralcı, sorumluluk sahibi olması, sözüne güvenilir, doğal davranışları sergilemesi, işine oldukça önem vermesi, pratik zekalı ve yönetici vasfına sahip olması sayılabilmektedir.

Olumsuz özellikleri arasında ise, detayları sevmeyen ve bağlanmaktan korkan bir yapısı olması yer almaktadır. Ayrıca dağınık ve çabuk inanan bir yapıya sahip olması, aşırı hareketli, abartıcı ve limitleri belli olmayan hareketlerde bulunması, asla risk almaktan kaçınmaması gibi özellikler bulunur.

Fakir ismine sahip kişilerin fiziksel özellikleri arasında, köşeli ve belirgin yüz hatlarına sahip, uzun boylu ve sağlam yapılı bir vücuda sahip olması vardır.

İsimlere ait harf analizi, karaktere dair bilgiler sunması açısından oldukça önemlidir. Bu noktada Fakir isminin harf analizi, şu şekilde açıklanabilmektedir; F: Güvenilir ve uysal olan kişileri temsil etmektedir. A: Atılgan ve enerjik yapıya sahip olan kişilere çağrışım yapmaktadır. K: Unvan sahibi olan ve başarıya sahip kişiler olmaktadırlar. İ: Hassas yapıya sahip olan kişileri temsil etmektedir. R: Tereddütlü kişilere çağrışım yapmaktadır.

Fakir ismi, ses uyumu ve söyleniş açısından bazı isimlere benzerlik gösterebilmektedir. Pek çok anne ve baba adayları tarafından merak edilen, Fakir ismine benzer isimler açıklanacak olursa; Farik, Fakirullah, Fakih, Fakı, İakir, Şakir, Zakir, Bekir, Tekir, Ebubekir, Zikir ve Müzekkir olarak ifade edilmektedir. Benzer olan kız isimleri ise, Fakihe, Fernur, Fikir, Fezanur, Fatmanur, Ferahnur ve Fecir olmaktadır.

Bu isimle ilgili merak edilen konular arasında, Fakir ismi caiz mi sorusu yer almaktadır. Sorunun cevabı açıklanacak olursa; Fakir ismi, sakıncalı olan ve caiz olmayan isimler arasında yer almamaktadır.

Fakir ismini kullanmak isteyen kişiler, bu isme sahip olan ünlüler konusunu da merak etmektedir. Fakir ismine sahip olan ünlüler açıklanacak olursa; Önemli Türk yazarlar arasında bulunan ve yılanların öcü kitabının yazarı, Fakir Baykurt yer almaktadır.

Fakir isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Büyüklük, Ululuk Gösteren Kişi.
  • 2 – Herkesle İyi Geçinen İyi Ahlaklı
  • 3 – Garip, zavallı
  • 4 – Derviş.
  • 5 – Yoksul

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Fakir ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Fakir ismini kullanan 24 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Fakir ismini kullanan 7 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Fakir ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Fakir ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.

Fakir isminin Türkiye sıralaması

Fakir en çok kullanılan 8567. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 4385. isimdir.

Fakir ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1 kişi artmıştır.

Fakir isminin Harf Analizi

Kişiye Fakir ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Fakir İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Fakir ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Fakir isminin anlamını gözden geçirin!

Fakir İsminin Numerolojisi

Fakir isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

F: yedi
A: bir
K: on dört
İ: on iki
R: yirmi bir
TOPLAM: 55

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap