Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri? Yatırım, alım, borç gibi çeşitli konularda birçok insan genellikle krediye başvuru yapar. Bankalar düzenli bir ödeme sistemi oluşturarak birçok bireye kredi vermektedir. Krediler kısa vadede kurtarıcı olsa da çekilen kredi tutarının üzerine eklenen faiz oldukça can sıkıcıdır. Özellikle ihtiyaç duyulan alımlarda başvurulan krediler oldukça yüksek kredi faiz oranına sahiptir. Bundan dolayı birçok birey faizsiz kredi veren bankalar hangileri sorusunun cevabını arar.

Bankalar müşterilerine birçok alanda kredi seçeneği sunar. Bunlardan bazıları araç, konut, arsa, taşıt kredileridir. Araç kredilerinin birçok banka tarafından yüksek faizli olması araç sahibi olanları düşündürmektedir. Birçok araç sahibi olmak isteyen bireyler faizsiz araç kredisi veren banka arayışına girer. Şunu belirtmek gerekir ki ana paraya ek bir meblağ eklemeden hiç bir banka faizsiz araç kredisi vermez.

Bankaların işlemler sırasında kalem masrafı denilen masrafları oluşur. Bu masrafları bankanın kendisi karşılamayarak faizli veya faizsiz konut kredisi gibi kredi çeken müşterilerinin ödemelerine yansıtır. Bu yüzden faizsiz kredi veren bir banka var ibaresi kesinlikle kullanılamaz. Fakat bazı bankalar var ki faizsiz taşıt kredisi gibi birçok kredi çeşidinden farklı başlıklar altında daha düşük oranlarla kredi verir. Bu kredilere eklenen meblağlar faizli kredi veren bankaların çok aşağısında bir rakama sahiptir.

Faizsiz araç kredisi başta olmak üzere çeşitli kredilerde genellikle masraflar ve çeşitli giderlerin ödemesi eklenerek kredi verilir. Her banka sizlere kredi verirken çeşitli işlemler gerçekleştirir. Aynı zamanda banka size verdiği ana olduğu gibi istemesi düşünülemezdir. Çünkü bankalarında + durumda kalması için belirli masrafları size ödetir ve kendine de pay ekler. Bu yüzden faizsiz araç kredisi için gittiğiniz bankada ana para üzerine eklenmiş olan bir tutar görürseniz hemen çekimser kalmayınız.

Faizsiz kredi veren bankalar ile faizli kredi veren banka arasındaki fark şudur; faizli bir şekilde para veren banka ana paranın belli bir oranında parayı ödemenizi talep eder. Fakat faizsiz arsa kredisi gibi krediveren bankalar belirli masrafların ücretini ödeminizi talep eder. Bu bankalar faizli kredi veren bankalara oranla daha caziptir.

Bankalar faizsiz taşıt finansmanı gibi başlıklarda size yardımcı olduğu kadar kendi karlarını da düşünmek durumundalardır. Kısaca her banka size ana para üzerine para ekleyerek kredinizi ödemenizi ister. Arasındaki fark birinin meblağlısı düşükken birinin fazladır. Faizsiz kredi veren bankalar Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Türkiye Finans, Ziraat Katılım, gibi katılım bankalarıdır.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Konut Kredisi Verir mi?

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Konut Kredisi Verir mi?

Konut kredisi ev sahibi olmak isteyenlerin sıklıkla başvuru yaptığı kredi türlerinden biridir. Ev fiyatlarının hız geçtikçe artış göstermesi birçok insanın kredi başvurusu yapmasına sebep olmuştur. Kredilerin faiz oranlarının yüksek olması birçok kişinin faizsiz konut finansmanı sağlayan banka arayışı içerisine girmesine neden olmuştur.

Banka sizin yerinize konutu satın alır. Satın alınan fiyatın üzerine masrafları ekleyerek size verdiği krediyi taksitlendirir. Katılım bankaları faizsiz araç kredisi verdiği gibi aynı zamanda faizsiz konut kredisi de verir. Yüksek faiz oranlarıyla kredi veren bankalar yerine katılım bankaları daha uygundur. Siz de konut krediniz için bu bankalara başvuru yaparak ev sahibi olabilirsiniz.

Hangi Banka Faizsiz Taşıt Kredisi Veriyor?

Yıllarca istediği model arabayı almak isteyen bireyler soluğu bankalarda almaktadır. Fakat bankalara başvuru yaptıklarında neredeyse çekecekleri kredi miktarının 3/1’i kadar faiz tutarlarıyla karşılaşırlar. Yüksek faizli araba almak istemeyen bireyler faizsiz araç kredisi veren bankaların araştırmasına girer. Emlak katılım, Ziraat katılım, Türkiye finans gibi birçok banka size faizsiz araç kredisi verir. Bu bankalar sadece 0 km araçlar için değil aynı zamanda 2.el araçlar içinde size faizsiz araç kredisi almanızı da sağlar.

Hangi Banka Faizsiz İhtiyaç Kredisi Veriyor?

Hangi Banka Faizsiz İhtiyaç Kredisi Veriyor?

Faizsiz ihtiyaç kredisi veren banka sadece bir tane bulunur. Yukarıda belirtilen bankaların hepsi sizin yerinize araç, taşıt ve konut alarak daha sonra bu meblağ üzerine kar ekleyip taksitli bir şekilde ödemenizi sağlar. Nakit para kesinlikle vermezler. Bunu verecek olan tek banka Türkiye Finans dert çözen finansman ürünüdür. Türkiye Finans bankasının bu finansmanı ile ihtiyaç kredisi yani nakit para alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap