Eymen İsminin Anlamı

Eymen İsminin Anlamı

Eymen ismi, genellikle erkek çocuklar için tercih edilen ve incelenen isimler arasında yer almaktadır. Ancak daha önce bu ismi duymayan veya tercih etmeyen aileler, bahsi geçen ismin ne gibi anlamlara sahip olduğunu çeşitli kaynaklar üzerinden incelemektedir. Eymen isminin anlamı; hayırlı, bereketli, kutlu ve dürüst insan şekline açıklanmıştır. Aynı zamanda Eymen ismi, sağ tarafta olan anlamına da gelmektedir.

Bunun yanı sıra bazı aileler, çocuklarına Kuran’da geçen isimleri vermeyi tercih edebilir. Bu bağlamda Eymen isminin de Kuran’da geçip geçmediği merak edilen konular arasında yer almaktadır. “Eymen ismi Kuran’da geçiyor mu?” sorusuna yanıt olarak Taha 80, Meryem 52, ve Kassas 30. ayetleri örnek olarak gösterilebilir. Bahsi geçen bu sureleri inceleyerek isimden nasıl bahsedildiğini görebilirsiniz.

Günümüzde bir ismin tercih edilmesi söz konusu olduğunda tercih edilecek ismin analizi de ele alınan detaylardan birisidir. Eymen ismi için yapılan karakter analizi araştırmalarında Eymen ismine sahip olan insanların ne gibi özelliklere sahip olduğunu bulmak oldukça kolaydır.

Genellikle olumlu özelliklere sahip olan bu kişilerde; cömert, dürüst, mert, yaratıcı ve sıcak kanlı gibi özelliklere rastlamak mümkündür. Kötü özellikleri arasında ise etkiye açık olmaları, fazla sahiplenici olmaları ve hassas olmaları gibi özellikleri ele alınmaktadır. Söz konusu isimde olan kişilerin fiziksel özellikleri ise genellikle uzun ve dolgun yüz yapısı, uzun boylu ve düzgün görünümlü gibi ifade edilebilir.

Karakter ve fiziksel analiz sonuçlarının yanında Eymen isminin harf analizi de bu kategoride değerlendirilmektedir. Bahsi geçen ismin harf analizine bakar bu ismi taşıyan kişilerin ne gibi özelliklere sahip olabileceklerini de görebilirsiniz. Bu ismin harf analizi ise şu şekildedir: E harfi mücadeleci kişilik, Y harfi geçmişten ders alabilme, M harfi ticarete yatkın olma ve N harfi ise sağduyulu olma şeklinde açıklanabilir.

Oldukça popüler bir isim olan Eymen, Türkiye genelinde yaklaşık 66 bin kişi tarafından kullanılmaktadır. İl bazında değerlendirilecek olursa; İzmir’de 3.355, Ankara’da 4.671 ve İstanbul’da ise 11.841 kişi bu ismi taşımaktadır. Oldukça iyi anlamlara sahip olması kapsamında beğenilen bu ismin son bir yılda tercih edilme artışı ise yaklaşık 8 bin şeklinde ifade edilmektedir.

Bir önceki paragrafta popüler bir isim olduğundan bahsedilen Eymen, ünlüler tarafından da çocukları için tercih edilmektedir. Konuyla alakalı olarak Eymen ismine sahip ünlüler başlığının aratıldığını görebilirsiniz. Modern erkek isimleri arasında yer alan bu isim, Türk sunucu ve oyuncu Ece Erken tarafından oğluna verilmiştir. Buna benzer daha pek çok örneğe çeşitli kaynaklar üzerinden veya internet aracılığı ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Dini açıdan değerlendirilecek olursa Eymen, sakıncalı isimler arasında gösterilmemekle birlikte konulması yasak olan isimlerden biri de değildir. Kısacası “Eymen ismini tercih etmek caiz midir değil midir?” sorusunun cevabı kolaylıkla verilebilmektedir. Ancak sizler yine de bu ismi tercih edecek olursanız Eymen isminin taşıdığı anlamlara göz atarak tercih etmelisiniz.

İsim koyma konusunda çeşitli uzmanların görüşüne bağlı olarak Eymen ismini tercih etmek, ileri dönemlerde çocukların hoşgörülü ve dürüst olabilecekleri düşüncesini doğurmaktadır. Bu sonuca Eymen isminin kişilik analizinden kolaylıkla ulaşmak mümkündür.

Bu isme sahip olan bireylerin güvenli olmayan ortamlarda uzun süreliğine kalabilmeleri neredeyse imkansızdır. Aynı zamanda duyguları ile hareket etmeyi seven bu kişiler, iş hayatlarında yer alan kişilere de büyük bir bağlılık gösterebilirler. Zira onların hayatında var olan ve yakın olan herkes neredeyse aileleri gibi olabilmektedir. Bu ismin detaylarına göz atarak siz de çocuklarınız için Eymen ismini tercih edebilirsiniz.

eymen-isminin-anlami-81764
Eymen İsminin Anlamı

Eymen isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Fatma Adının Bir Söyleniş Biçimi (Fa-Tı-Ma)
  • 2 – Sağ Taraftaki. Eymen B. Hureym:. Sahabedendir. Mekkenin Alınışı Sırasında Müslüman Oldu. Babası Ve Amcası Bedir Şehitlerindendir. Hadis Rivayctiylc Ün Kazandı.
  • 3 – Daha uğurlu, daha bereketli.
  • 4 – Sağ tarafta olan.
  • 5 – Daha uğurlu, daha berketli, çok talihli, hayırlı, kutlu.
  • 6 – Dürüst insan.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Eymen ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Eymen ismini kullanan 66.122 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Eymen ismini kullanan 11.841 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Eymen ismini kullanan 4.671 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Eymen ismini kullanan 3.355 kişi bulunmaktadır.

Eymen isminin Türkiye sıralaması

Eymen en çok kullanılan 248. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 119. isimdir.

Eymen ismini kullananların sayısı, son bir yılda 7.772 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Eymen isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Eymen isminin Harf Analizi

Kişiye Eymen ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Eymen İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Eymen ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Eymen isminin anlamını gözden geçirin!

Eymen İsminin Numerolojisi

Eymen isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

E: altı
Y: yirmi sekiz
M: on altı
E: altı
N: on yedi
TOPLAM: 73

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap