Evde Gül Suyu Nasıl Yapılır?

evde-gul-suyu-nasil-yapilir-54218

Bazı bitkiler insan sağlığını son derece olumlu şekilde etkilemektedirler. Bu sebepten ötürü günümüzde bilinçli şekilde kullanılmaktadırlar. Tek bir yöntem ben..

Bazı bitkiler insan sağlığını son derece olumlu şekilde etkilemektedirler. Bu sebepten ötürü günümüzde bilinçli şekilde kullanılmaktadırlar.

Tek bir yöntem benim yanımda tamamlayıcı Tıp yöntemi olarak birçok doktor hastalarına bitkileri tavsiye ederler. Gül harika kokusu ve görünüşünün yanında sağlık açısından son derece önemli çiçeklerdendir. Gıda olarak tüketiminden kozmetik ürünlerine kadar birçok alanda geniş kullanım yelpazesine sahiptir.

Gülsuyu dediğimizde ilk olarak cilt üzerindeki olumlu etkileri Hak’tan gelir. Doğal yüz temizleme ve canlandırma özelliği bulunduğu için gül suyunu tonik olarak kullanan bayanların sayısı çoktur.

Cildinizi hem temizlemek hem de yenilemek için oldukça etkili olan gül suyunun faydaları sadece cilt ile ilgili değildir. Aynı zamanda gözaltlarında oluşan yorgunluk belirtisi kırışıklıklar siyahlıklar gibi birçok alanda pozitif etki yaratır. Aynı zamanda şampuan olarak da kullandığınız zaman saçlarınız daha güçlü bir şekilde uzar.

Evde gül suyu nasıl yapılır?

Bir şeyini yapabilmek için gündüz saatlerinde toplanmış olan gül yapraklarını bir tencereye koyarak işe başlarsınız. 1 litre temiz suyu da üzerine kalktıktan sonra ihtiyacınız olan diğer maddeler cam şişe ve süzgeçler.

Temiz suyu tencereye dökerseniz Gül yapraklarını tenceredeki suyun içerisine koyarsınız ve normal ayarla bir ısıda pişirmeye bırakırsınız.

Pişirme esnasında ağzını kapalı olduğundan emin olun. Şu kaynamaya başlayınca altı tekrardan kısılarak fazla miktarda buharlaşmanın önüne geçilir.

Nusaybin Gül yapraklarının içerisindeki saygılı içeriklerin buharlaşması engellenir. Beş ya da on dakika süre zarfı geçtikten sonra tencerenin altı kapatılır.

Bir saate yakın bir süre dinlendirme işleminin ardından Gül yapraklarını Süzgeç yardımıyla sudan ayırırsınız ve elde ettiğiniz karışımı bir Cam şişeye aktarmanız gerekiyor. Kavanoza aldıktan sonra soğutma işlemi başlar ve ağzı kapalı bir şekilde buzdolabında saklanır.

Bir sonraki gün itibariyle Kullanıma hazır olarak Gülsuyu hem cilt için kullanılabilir hem de diğer alanlarda değerlendirilebilir. Temizlik yaptığını Deterjanların 45 şişelerinin içerisine koyduğunuz zaman odayı ve Gül kokusunu yaratabilirsiniz. Bebeklerin ve çocukların ciltlerinin temizlenmesinde de son derece etkilidir karışım olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap