Evde Diş Macunu Nasıl Yapılır?

evde-dis-macunu-nasil-yapilir-28239

Evde Diş Macunu Nasıl Yapılır? Ticari olarak marketlerde satılan diş macunlarının önemli bir bölümünde zararlı içerikler bulunmaktadır. Parafin paraben gibi ka..

Evde Diş Macunu Nasıl Yapılır?

Ticari olarak marketlerde satılan diş macunlarının önemli bir bölümünde zararlı içerikler bulunmaktadır.

Parafin paraben gibi kanserojen madde içerdiği halde Piyasada satılan diş macunlarını tercih eden insan sayısı çok fazla olmaktadır.

Diş macununu köpürtmek için kullanılan sürülür maddesinin doğrudan diş minelerini zarar verdiğin daha önceden yapılan tüm açıklamalarda söylendi.

Kimyasal içermeyen ve tamamen organik olarak hazırlanmış ev yapımı diş macunu ile ağız sağlığınızı korumanız daha kolay olacaktır.

Birtakım aromatik yağlar ve ek madde kullanarak kendi diş macununuzu oluşturabilirsiniz

Hindistan cevizi yağı;  anti bakteriyel özelliğe sahip olmasından dolayı Hindistan cevizi yağı diş çürüklerine önlediği bilimsel olarak ispat edin.

Diş çürüklerinin oluşmasında ağız florasındaki  bakterilere karşı Hindistan cevizi yağı son derece Başarılı bir şekilde çalışma gösteriyor ve ağzını temizliğini gerçekleştiriyor.

Nane yağı; diş macununun gücünü arttırmak ve ağız kokusunu ortadan kaldırmak için nane yağı mentollü bir içerik olarak kullanılır.

Anti bakteriyel bir özelliğe sahip olan nane yağı beraberinde ağrı kesici özelliğe sahiptir ve ağız içinde oluşan enfeksiyonları da son derece hızlı şekilde çözebilir.

Bentonitkilİ diş ve diş etlerindeki toksinlerin atılmasına yardımcı olan bentonit kil diş eti ve diş sağlığı için oldukça verimli bir madde.

Macun kıvamına geldiği zaman oldukça başarılı bir şekilde sonuç alabilirsiniz.

Sodyum bikarbonatİ beyazlatıcı olarak son derece başarılı olan sodyum bikarbonat diş yüzeyini temizler ve diş minesinin güçlü bir yapı kazanabilmesi için gereken çalışmayı sağlar.

Deniz tuzu; işlenmemiş ve doğal şekilde bulunan deniz tuzu diş eti kuvvetlendirme de oldukça önemli bir rol oynar. Tahriş olmuş diş etleri için kullanılabilecek en organik çözüm olduğu söylenir.

Adaçayı; adaçayı yapısı itibariyle anti bakteriyel bir özelliğe sahiptir ve diş etlerinde kuvvetlendirici unsur oynamanın yanı sıra diş beyazlatmada da büyük faydası vardır.

5 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı sodyum bikarbonat 15 Damla Nane yağını bir araya getirip karıştırdıktan sonra 3-4 dakika boyunca çıkmanız gerekiyor.

Daha sonra bu karışımı bir cam kavanoz aldıktan sonra diş fırçasına yarım çay bardağı kadar sürüyorsunuz ve dişlerinizi bu karışımla fırçalıyor.

Hem doğal ürün kullanmak hem de kuvvetli dişlere sahip olabilmek için son derece başarılı bir yöntemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap