Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi Günümüzde ev hanımlarının yaşadığı pek çok zorluk vardır. Bu zorluklardan biri de bankalarda karşımıza çıkmaktadır. Bankalar ev hanımlarına kredi vermek konusunda geçtiğimiz yıllarda daha mesafeli dursa da bugün ev hanımlarının kredi ve kredi kartı almasının önündeki engeller büyük ölçüde kalkmıştır.

Yine de bugünlerde en sık kullanılan alışveriş aracı olan kredi kartı almak isteyen ev hanımları, ev hanımları kredi kartı alabilir mi ve ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar hangileri gibi pek çok soruyla karşı karşıya kalmaktadır.

Bu yazımızda ev hanımlarının kredi kartı konusunda tüm meraklarını gidereceğiz.

Ev Hanımları Kredi Kartı Alabiliyor mu?

Ev Hanımları Kredi Kartı Alabiliyor mu?

Ev hanımları kredi kartı alabilir mi alışverişlerini kredi kartı kullanarak yapmak isteyen tüm ev hanımlarının cevabını aradığı bir sorudur. Herhangi bir maddi özgürlüğü bulunmayan ev hanımlarının kredi kartı alması konusu geçmişte uzun yıllar ne yazık ki olumsuz değerlendirilse de bugün artık bu konuda getirilen düzenlemeler sayesinde ev hanımlarının da kredi kartı almasında bir engel kalmamıştır. Bu noktada ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar, bazı yasal çerçevelere uyarak hizmet vermektedir. Ev hanımlarına kredi kartı çıkar mı sorusunun yanıtı için yazımızı okumaya devam edin. 

Ev hanımları kredi kartı alabilir mi sorusunun yanıtı açıkça evettir. Yasal düzenlemeler sonucunda eğer resmi bir gelir söz konusu değilse, limiti maksimum 1000 TL olmak üzere kredi kartı talep edilebilir. Düşük limitli öğrenci kredi kartları da yine bu kapsamda verilmektedir. Doğal olarak bu düzenlemeler sayesinde kredi kartı başvurusu konusunda bir avantaj elde etmişlerdir. Kredi kartı başvurusunun doğrudan şubeye yapılması sırasında bu bilgi kullanılarak kolayca kredi kartı alınabilir.

Ev hanımları kredi kartı alabilir mi sorusunun bir diğer seçeneği de ek kart sistemidir. Ek kart en basit haliyle ana bir kredi kartının yanında talep edilebilen bir kart türüdür. Limiti ana kartın limitine dahil olan ek kart, ev hanımlarınca eşleri veya ailelerinin kredi kartları üzerinden alınabilir. Bu noktada ev hanımlarının ek kart alabilmesi, ana kart sahibi olan yakınının yazılı bir izni ile gerçekleştirilebilir. Ek kart başvurusu gerçekleştirmek için doğrudan şubeye gidilebilir. Ayrıca internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamaları üzerinden de ek kart başvurusu yapılabilir.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Türkiye’de yaşamlarını sürdüren ev hanımları genel olarak yaptıkları birikimleri vadeli bir banka hesabında tutarlar. Böylelikle para bankada dururken her ay belli bir oranda faiz getirir ve birikimin artmasını sağlar. Dolayısıyla ev hanımlarının adına açılmış bir vadeli hesap da düzenli gelir gösterilebilir. Buna dayanarak ev hanımları kredi kartı alabilir mi sorusunun bir diğer yanıtı da vadeli hesaba sahip oldukları bankaya kredi kartı için başvurduklarında olumlu yanıt alacakları şeklindedir.

Başvuruyu gerçekleştirmenin en garanti yolu doğrudan banka şubesine giderek, vadeli hesabınızın aylık gelir kaynağınız olduğunu gösteren ve “Aylık … TL gelirim olduğunu beyan ederim.” şeklinde bir belge teslim etmeniz gerekmektedir. Sonrasında sizin talimatınız doğrultusunda banka bu beyanı işleme alır ve kredi kartı başvurunuzu değerlendirir.

Peki ya henüz hiçbir kredi kartı kullanmayan ev hanımları kredi kartı alabilir mi? İlk olarak hiçbir kredi kartı kullanmamış iseniz bankalarda kredi notunuz 0 olarak değerlendirilir. Dolayısıyla bu durum sizlerin kredi kartı almanız konusunda engel oluşturabilir. Bunun çözmek için, banka hesabınıza 1000 TL gibi bir para yatırarak, kredi kartınızı “nakit blokeli” kredi kartı olarak alabilirsiniz. Kredi kartınızı alıp kullandıktan sonra kredi notunuz giderek artar ve gelir belgesi talep etmeden kredi kartı çıkaran bankalar üzerinden oldukça basit bir şekilde kredi kartı almanız mümkün olacaktır.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar hangileri?” sorusu “Ev hanımları kredi kartı alabilir mi?” sorusunun hemen ardından gelen sorulardan biridir. Bugün, yukarıda açıkladığımız yöntemler sayesinde kredi kartı sahibi olan pek çok ev hanımı bulunmaktadır. Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar arasında Akbank, TEB, ING, Enpara.com, İş Bankası, Albaraka Türk, Kuveyt Türk bulunmaktadır. Yapılan çoğu kredi başvurusuna olumlu dönüş yapan bu bankaların maksimum kredi kartı limiti yukarıda da belirttiğimiz gibi 1000 TL olmaktadır. Zaten hali hazırda bir bankanın müşterisi iseniz, yani vadeli veya vadesiz bir hesaba sahipseniz banka sizi kaybetmemek için işlemlerinizde size kolaylık sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap