Ethereum Almak için Yapmanız Gerekenler

Kripto para devrimini Bitcoin (BTC) başlatmış, Ethereum (ETH) ise onu ileri bir aşamaya taşımıştır. Merkeziyetsiz uygulamalar, merkeziyetsiz finans (DeFi), NFT’ler ve çok daha fazlası Ethereum blok zincirinin olanakları sayesinde mümkün olmuştur. Bugün bu üzerinde geliştirilen binlerce proje ve altcoin bulunmaktadır. Bu sayede ETH coin, Bitcoin’den sonra en büyük kripto para birimi haline gelmiştir. Kripto para yatırımcıları da Ethereum al – sat yaparak yüksek kazançlar elde etmiştir. Peki Ethereum al – sat nasıl yapılır?

12-Ethereum-Almak-Icin-Yapmaniz-Gerekenler
Ethereum Almak için Yapmanız Gerekenler

Ethereum nasıl alınır?

En büyük kripto para birimleri arasında Ethereum, merkeziyetsiz bir blok zincir üzerinde üretilir ve saklanır. Yani ETH coin, tıpkı Bitcoin gibi kriptografik yöntemlerle şifrelenmiş dijital bir para birimidir. Bu da Ethereum al – sat işlemlerinin günün her saati, dünyanın her yerinden, çevrimiçi olarak yapılabileceği anlamına gelir. 

Ethereum nereden alınır?

Ethereum al – sat işlemleri, diğer tüm kripto paralarda olduğu gibi merkezi ve merkeziyetsiz borsalar üzerinden yapılabilir. Merkezi kripto para borsalarında likidite yüksektir ve bu tür borsalar güvenlidir. Ancak merkezi borsalara gerçek kimliğinizle kayıt olmanız gerekir. Merkeziyetsiz kripto para borsaları (DEX) ise genelde daha az likiditeye sahiptir. Fakat bu borsalara kripto para cüzdanınızla bağlanabilirsiniz. Yani merkeziyetsiz borsalara gerçek kimliğinizle kaydolmanız gerekmez. 

Merkezi ya da merkeziyetsiz borsalarda itibari paralar ile Ethereum al – sat işlemi yapabileceğiniz gibi başka kripto paralar karşılığında da ETC coin alıp satabilirsiniz.

2.gorsel
Türk lirası ile Ethereum al 

Türk lirası ile Ethereum al 

Türkiye’de Türk lirası ile Ethereum al – sat işlemi yapmak çok kolaydır. Türkiye’nin köklü kripto para borsalarından Bitlo’da kolayca ve güvenle ETH/TRY paritesinde işlem yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Bitlo’ya kaydolmak ve Bitlo hesabınıza Türk lirası yüklemektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap