Eslina İsminin Anlamı

Eslina İsmi

Eslina İsminin Anlamı özellikle kız çocukları için kullanılan güzel anlamlara sahip okunuşu kolay bir isimdir. Bebek sahibi olacak kişiler tarafından Eslina isminin anlamı internet sitelerinde sıkça araştırılmaktadır. Eslina, Latince kökenli bir isimdir. ‘’ Takvayla yaşayan, Allah korkusu ile yaşayan’’ anlamlarına gelmektedir. Güzel ve derin anlamları ile birçok kişi tarafından özellikle son dönemlerde sıkça tercih edilen bir isimdir.

Bebek sahibi olacak birçok kişi genellikle Kur’ an da geçen ve çok bilinmeyen isimleri tercih etmektedir. Bu nedenle birçok kişi bu ismi tercih etmeden önce Eslina ismi Kur’ an da geçiyor mu sorusuna yanıt aramaktadır. Eslina Kur’ an da geçmeyen bir isimdir. Kur’ an da geçmemesi koyulmayacağı anlamına gelmemektedir. Kolay okunuşu olması ve pek bilinmeyen bir isim olması sebebi ile özellikler son dönemlerde sıkça kullanılan bir isim haline gelmiştir.

Eslina isminin anlamının yanı sıra Eslina ismi kişilik analizi de dikkat çekmektedir. Özgürlüklerine düşkün kişilerdir. Aşkı yaşayan nadir insanlardır. İkili ilişkilerde karşısındaki kişiye değer veren ve fedakâr olmayı tercih eden taraftır. Zamanın büyük bir bölümünü işe ayırmalarından dolayı işkolik kişiler olarak da bilinirler. Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Mantık çerçevesinde verdikleri kararlar herkes tarafından kabul edilir. Yaratıcı kişiler olmalarının yanı sıra iş yaşantılarında risk almayı seven cesur kişilerdir. Sempatik ve sevecen yaklaşımları ile dikkat çekmektedirler.

Her isimde olduğu gibi Eslina ismine benzeyen isimler de bulunmaktadır. Esra, Esma, Eda, Eflin, Elif, Eliz, Esil, Ela, Erva, Elisa, Esin, Esila, Eslim, Eslem gibi isimler ile benzerlik göstermektedir. Türkiye’ de Eslina ismine sahip 691 kişi bulunmaktadır. Pek fazla bilinmeyen ama son dönemlerde giderek yaygınlaşan güzel bir isimdir.

Kişilik analizinin yanı sıra Eslina isminin harf analizi de dikkat çekmektedir. Çağrışımlarına göre E; ruhsal dünyaları karışıktır. Birbirine zıt birçok duyguyu bir arada yaşarlar. İnsancıl ve sevecen kişilerdir. S; hayalperest bir kişilikleri vardır. Hayallerini gerçekleştirmek için hırsla çalışırlar. L; sanatsal yönleri gelişmiştir. Birçok alanda kendini geliştirmiş ve yeteneklerini kanıtlamış kişilerdir. İ; hassas bir yapıya sahiptirler. Çabuk kırılır ve duygu yoğunluğu fazla olan kişilerdir. N; sağduyulu kişilerdir. Hisleri oldukça güçlü ve asla yanılmazlar. A; pozitif enerjiye sahip sevecen bir kişilikleri vardır. Sıcakkanlı olmalarından dolayı bulundukları ortamlarda kısa sürede arkadaş edinirler.

Özellikle son dönemlerde giderek yaygınlaşan Eslina isimli ünlüler de bulunmaktadır. Birçok ünlü güzel anlamları ve farklı olmasından dolayı bu ismi çocukları için tercih etmektedir. Bu isme sahip İstanbul’ da 132 kişi bulunmaktadır. Bebek sahibi olacak kişiler çocukları için seçtikleri isimlerin farklı olmasının yanı sıra dini açıdan da güzel anlamlarının olmasına dikkat etmektedir.

Bebek sahibi olacak kişiler çocukları için genellikle çocukları için pek fazla bilinmeyen güzel isimlerin yanı sıra dini açıdan sakıncalı olmayan isimleri koymaya özen göstermektedir. Bu nedenle Eslina ismi koyulmadan önce Eslina ismini koymak caiz mi? Sorusunun cevabı araştırılmaktadır. Dini açıdan koyulmasında herhangi bir sakıncalı durum olmaması, tercih edilmesinin en önemli nedenleri arasında yer almaktadır.

Eslina isimli kişiler güzellikleriyle de ön plana çıkmaktadır. Birçok kişi Eslina isimli kişilerin fiziksel özellikleri konusunda araştırmalar yapmaktadır. Genellikle uzun boylu bakımlı kişilerdir. Düz ve uzun saçları, belirgin yüz hatları ile birçok kişiyi kendilerine hayran bırakırlar. Düzgün konuşmaları sebebi ile topluluk önündeki konuşmalarda dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarırlar. Her konuda yetenekli ve başarılı kişilerdir.

eslina-isminin-anlami-60670
Eslina İsminin Anlamı

Eslina isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Takvayla Yaşayan,Allah Korkusu İle Günahtan Çok Fazla Çekinen.
  • 2 – [Bakınız: Esli]

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Latince
Kuran ‘da geçmiyor.

Eslina ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Eslina ismini kullanan 691 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Eslina ismini kullanan 132 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Eslina ismini kullanan 49 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Eslina ismini kullanan 52 kişi bulunmaktadır.

Eslina isminin Türkiye sıralaması

Eslina en çok kullanılan 3321. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1483. isimdir.

Eslina ismini kullananların sayısı, son bir yılda 226 kişi artmıştır.

Eslina isminin Harf Analizi

Kişiye Eslina ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Eslina İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Eslina ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Eslina isminin anlamını gözden geçirin!

Eslina İsminin Numerolojisi

Eslina isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

E: altı
S: yirmi iki
L: on beş
İ: on iki
N: on yedi
A: bir
TOPLAM: 73

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap