Eşek Sütü Nasıl Saklanır?

Eşek sütü faydaları saymakla bitirilemeyen Eşek sütü içimi hem kolaydır hem de bebeklerde bile çok rahatlıkla tüketilebilecek özelliklere sahiptir. Içeriğinde ..

Eşek sütü faydaları saymakla bitirilemeyen Eşek sütü içimi hem kolaydır hem de bebeklerde bile çok rahatlıkla tüketilebilecek özelliklere sahiptir. Içeriğinde bulundurduğu biter mineraller ve vitaminler bakımından anne sütüne yakın olmakta olan Eşek sütü aynı miktarda çok yakın laktoz bulundurur. Bunun yanı sıra yine içeriğinde bulundur Muş olduğu Omega 3 ve 6 vitaminleri ile beraber süt proteini olan kazeine de içerisinde bulundurduğu Ondan ötürü alerjiye sebep vermez.

Uzmanlar tarafından tavsiye edilmekte olan Eşek sütü sağıldığında tüketilmesi gerekmektedir hemen tüketmek istediğimizde 72 saatten daha kısa süre içerisinde dışarıda bekletebilirsiniz buzdolabında saklamak İstediğiniz zaman biraz daha kullanım süresi uzayabilir. Buzluk veya derin dondurucuya asla koyulmaması gerekmektedir dondurulduktan sonra çözülürse ve kaynatılırsa içerisindeki vitamin ve mineral kaybolur bakteriler hızlı bir şekilde çoğalmaya başlar.

Fındık dereceye kadar Usta bilirsiniz Eşek sütü kaynatıldığı zaman içerisinde bulunan yararlı enzimler kaybolacak için çok fazla sıcaklığının arttırılması gerekmektedir oda sıcaklığında kullanılması daha avantajlı olur.

Eşek sütü düzenli kullanıldığı zaman yaralıdır uzman doktorlar tavsiyesinde kullanılması doğru olmaktadır. Genel kullanımı 12 yaşa kadar çocuklarda günde iki kez bir çay bardağı kadar içilmesi tavsiye edilmektedir 12 yaşın üstünde ise insanlar Günde 3 kez bir çay bardağı oranında tüketebilirler.

Diyar sütlerin aksine Eşek sütü uzun bir süre boyunca mikrobiyolojik ve organoleptik özelliklerini korumaktadır bu nedenlerden dolayı bakteri öldürücü özelliğe sahip olmaktadırlar.

Eşek sütü satın alırken hijyenik koşulların gerçekten geçerli olduğu ve Sağlık Bakanlığı’nın oluşturmuş olduğu kurallara ve gıda yönetmeliklerine uygun bir şekilde salmış olması önemlidir. Piyasada Eşek sütü satışı gerçekleştiren markaları iyice araştırmanız ve sağlık olayı bulunan markaları alıp tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap