Erva İsminin Anlamı

Erva İsminin Anlamı

Yeni ebeveyn olmaya hazırlanan pek çok kişi değişik ancak anlamlı isim arayışı içerisine giriyor. Kız bebeği olacak kişiler ise en güzel kız çocuğu isimleri arasında araştırma gerçekleştiriyor. Son zamanlarda televizyon dizilerinde sıklıkla duyulan ve pek çok kişinin dikkat ettiği isimlerden biri de Erva isminin olduğu görülüyor. Dizi karakterlerinde tercih edilmesi ve pek çok filmde başrol oyuncusunun isminin Erva olması sebebiyle Erva ismini tercih edenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Erva isminin anlamına bakıldığında bu ismin altı farklı anlamının olduğu görülüyor. Pek çok kişi Erva isminin anlamı konusunda değişik görüşler bildirdiği için genel bir değerlendirme yapmak gerekiyor. Erva ismi sağlıklı kahraman, cesur ve iyi yürekli insan, çok güzel genç, susuzlara su veren kişi ve çok güzel kadın anlamlarına geliyor. Aynı zamanda Arapçada da yabani bir otun ismi olduğu biliniyor.

Erva isminin Türkiye’de tercih edilme oranı ise oldukça fazladır. Türkiye’de en çok tercih edilen 628. isim olan Erva ismi, kız isimleri arasında 324. sırada yer alıyor. Son bir yıldaki tercih edilme artışına bakıldığında 2300 kişinin çocuğuna Erva ismini koyduğu görülüyor. Tüm bunların yanı sıra Arapça kökenli olan bu isim analizi bakımından da büyük önem taşıyor. Bu nedenle Erva isminin analizi dikkatli bir şekilde incelenmeli ve çocuklara Erva ismi verilmeden önce tüm bilgiler elde edilmelidir.

Bu ismini koyulduğu çocukların genellikle beyaz rengi sevdiği ve kader sayısının ise üç olduğu biliniyor. Erva ismini alan çocukların genellikle çalışmayı ve hayata karşı mücadele etmeyi sevdiği görülüyor. Bu isme sahip olan kişiler ilerleyen yaşlarda eşlerine ve çocuklarına karşı oldukça saygılı olduğu da biliniyor.

Ancak Erva isminin olumsuz yönleri de bulunuyor. Erva isminin olumsuz yönleri arasında fazla kontrolcü olması, otoriter bir yapıya sahip olması ve sosyal ortamlarda çekingen bir yapısının olması bulunuyor. Bu nedenle çocuklara bu isim verilmeden önce olumsuz yönlerinin de olduğunun bilinmesi ve dikkatli bir şekilde seçim yapılması büyük önem taşıyor.

Tüm bunların yanı sıra Erva isminin harf analizi de dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alıyor. Sesleniş sırasında harflerin titreşimlerine göre gerçekleştirilen harf analizine göre E harfi mücadele etme gücünü, R harfi tereddütlü olmayı, V harfi içe dönüklüğü ve A harfi ise enerjiyi işaret ediyor.

Erva ismi hakkında merak edilen bir diğer soru ise Erva ismi caiz midir? sorusudur. Uzmanlar Erva isminin Kuran-ı Kerim’de geçmediğini ancak sakıncalı isimler arasında da yer almadığını bildiriyor. Bu nedenle Erva isminin çocuklara koyulmasında herhangi bir sakınca bulunmuyor.

Erva isminin numerolojisi de harflerin alfabedeki sıralamasına göre belirleniyor.  Alfabeye göre E harfi altı, R harfi yirmi yedi, V harfi yirmi bir, A harfi ise bir sayılarına denk geliyor. Bu sayıların toplanması ile Erva isminin numerolojisi elde ediliyor.

Çocuğuna Erva ismini veren kişiler ise bir başka çocuğa sahip olduğunda bu isimle uyumlu isimleri araştırmaya başlıyor. Erva ile uyumlu isimler arasında Öykü, merva, pervane, pervaz, perva, Merve, Elvan, Enbiya, Evliya, Envar, Elvin, Ervanur, Vera, Meyra isimleri yer alıyor. Eğer sizde çocuğunuza uyumlu bir isim arıyorsanız tarihinizi bu isimlerden yana kullanabilirsiniz. Bu isimlerin pek çoğu hem erkek hem de kız çocuklarında tercih edilebilen isimlerdendir. Bu nedenle bu isimlerden herhangi birini tercih etmeniz durumunda kız ya da erkek çocuğu fark etmeksizin çocuklarınızın isimleri arasında uyum yakalayabilirsiniz.

erva-isminin-anlami-92296
Erva İsminin Anlamı

Erva isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sağlıklı Yiğit
  • 2 – Son Derece Cesur, Çok Güzel Hanım.
  • 3 – Çok Güzel Genç.
  • 4 – Son Derece Cesur Ve Yiğit Adam.
  • 5 – Susuzlara su veren güzel.
  • 6 – Arapça Arwa adının farklı bir söyleniş  biçimi. Arwa, (tam adı Arwa bint Abdulmutallib bint Hashim) Hz. Hamza’nın kardeşinin ve Hz. Muhammed’in halasının adıdır. Arwa Arapça’da kız ismi olarak anlamı dişi dağ keçisi dir. Ayrıca, canlılık, çeviklik, zariflik ve güzellik anlamında kullanılır. Ayrıca Erva Latince: Ot,bitki, yabani ot anlamındadır.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Erva ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Erva ismini kullanan 23.991 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Erva ismini kullanan 4.777 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Erva ismini kullanan 1.587 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Erva ismini kullanan 458 kişi bulunmaktadır.

Erva isminin Türkiye sıralaması

Erva en çok kullanılan 628. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 324. isimdir.

Erva ismini kullananların sayısı, son bir yılda 2.300 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Erva isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Erva isminin Harf Analizi

Kişiye Erva ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Erva İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Erva ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Erva isminin anlamını gözden geçirin!

Erva İsminin Numerolojisi

Erva isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

E: altı
R: yirmi bir
V: yirmi yedi
A: bir
TOPLAM: 55

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap