Ertelemek İle İlgili Sözler

Ertelemek İle İlgili Sözler Yapılması gereken işleri zamanında yapmak, daha sonra o işler ile ilgili karşılaşılabilecek zorluk ve sıkıntılar ile karşı karşıya kalmamızı ortadan kaldırmış olmaktadır. Her iş gerektiği zaman ve yerde yapılmalıdır. Bu genel bir prensip olmaktadır. Fakat bazen istemeyerek bazı işlerimizi farkında olmadan erteleriz. Çünkü o anki düşüncelerimiz ve ruh halimiz bu işi yapmamıza engel olur. Bundan dolayı işleri farkında olmadan ertelemiş oluruz.

Ertelemek; belirli bir zaman da yapılacak işlerin hiç neden ve sebep olmadan gecikmesi haline denmektedir. Normalde ertelediğimiz işer önemsiz olarak da gözükse aslında yapılması gereken işler olmaktadır. Lakin önemli işlerini türlü türlü bahaneler ile erteleyip hiç yapmayan kişiler de vardır. İşlerin son anda yapılması genellikle hayatı ve insanı kötü yönde etkilediğinden erteleme davranışı negatif bir davranış olarak görülür.

Sevdiklerinize ya da arkadaşlarınıza bu ertelemek ile ilgili sözlerden bahsederek ertelemenin aslında bir negatif davranış olduğunu anlatabiliriz. Bu güzel sözlerden etkilenerek erteleme yapan kişiler günden güne azalmaktadır.

Ertelemek İle İlgili Sözler
Ertelemek İle İlgili Sözler

Ertelemek İle İlgili Sözler

  • Öfkenin en iyi ilacı ertelemektir. Seneca
  • Gününden faydalan, yarına güvenme. Horace Mann
  • Ertelemek yaşamı kaçırmaktır. Windy Dryden
  • Üşenme, erteleme, vazgeçme, zamanım yok deme, bugün başla!
  • Üşenme, erteleme, vazgeçme. Ali Fuat Başgil
  • Benim bir kuralım vardır, o günün işini o gün içinde yapmak. Duke Of Wellington
  • Yaşamını sadeleştir. Asla yaşamını erteleme. Mutluluk bir yolculuktur.
  • Yapılmasını görmeden ölmek için, istediğin şeyi yarına bırakman yeter. Pablo Picasso

Eğer hayırlı bir iş görmek istersen, bugünün işini yarına bırakma. Hz. Ali

Geciktirilmiş her karar, ertelenmiş bir umuttur. Oysa hayat umutları ertelemeyecek kadar kısadır.

İşini erteleyen insan, işinin hiçbir zaman yapılmaması riskine giren insandır. Baudelalre

Yanlışlıklarını bundan sonra düzeltmeye karar veren kişi, şimdi düzeltmemeye karar vermiş demektir. Benjamin Franklin

Ertelemek yaşamın mayasını kaçırır. Kızdıysan bağır, sevindiysen söyle, özlediysen arkasından koş. Elif Şafak

Dikkat; her şeyde, zevklerde bile vazgeçilmez, hayatta yarına bırakmanın, bizi daha çok başarıya götürdüğü olaylar gördün mü? Epictetos

Şartlar hiçbir zaman gerektiği gibi olmaz, bütün şartlar yerine gelinceye kadar erteleyen, hiçbir iş yapamaz. William Feather

Başkalarına güvenmek kolay zor olan kendine güvenmek. Bugün yarın demekle olmaz, şimdi demekle olur. Kendine güvenmek en mükemmel histir, hiç kimse için bu ertelemeyin.

Zaman artıklarından sen yapıyorum, geceleri parça parça sen oluyorsun ama olsun, hiç olmamandan iyidir. Erteliyorsun zamanın bir yerlerinde beni.

Erdemli olmayı göze al, bu yola gir, iyi yaşamayı sonraya bırakan, yolunda bir ırmağa rastlayıp da akıp geçmesini bekleyen köylüye benzer, ırmak hiç durmadan akıp gidecektir. Horatius

Farz ibadetlerin ifası, sen onları erteleyip durmayasın diye belli vakitlerle sınırlandırılmış; senin irade payın olsun diye de genişçe bir zamana yayılmıştır. Muhyiddin İbnü’l-Arabi

Her şeyi zaman varken yapmak gerek. Geciktirilmiş sözler, askıya alınmış hayaller, ertelenmiş itiraflar, gerçekleştirilmeyen buluşmalar; bir gün hepsi size pişmanlık olarak geri dönmeden önce, henüz vakit varken.

Ertelemeyeceksin ve gizlemeyeceksin yüreğinden geçen aklına düşmüşse hakkını verip yapacaksın. Yapamazsan bile en azından deneceksin. Hayatta her erteleme bir keşke yaratır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap