Erguvan İsminin Anlamı

erguvan-isminin-anlami-24223

Erguvan İsminin Anlamı Nedir?
Ebeveyn olmayı planlayan pek çok kişinin isimler ve anlamları konusunda araştırmalar yapmakta olduğu biliniyor. Yeni doğanlara isim seçmek söz konusu olduğunda ise isim anlamlarının yanı sıra, isim analizlerine, harf analizlerine, caiz olup olmamasına ya da Kuran’da geçip geçmemesine de dikkat edildiği bilinenler arasında karşımıza çıkıyor. Erguvan isminin anlamı nedir? Sorusunun yanıtını arayan pek çok kişi olduğu biliniyor. Yazımızın devamında Erguvan ismi ile ilgili detaylı bilgi edinebilmeniz mümkün.
Erguvan isminin anlamı yetişkin, yiğit, renkli ya da kızılımsı bir çiçek olarak bilinmektedir. Ülkemizde genellikle erkek çocukları için kullanıldığı bilinen bu isme anlamı açısından bakıldığı zaman oldukça güzle manalar taşıdığı bilinmektedir.
Erkek çocukları için tercih edilen isimler arasında olduğu bilinen Erguvan isminin köken olarak ise Farsçadan geldiği bilinenler arasındadır. İsimlerin anlamları ve kökenlerinin yanı sıra seçilecek olan ismin Kuran’da geçip geçmemesinin de ebeveynler için önemli olduğu bilinmektedir. Bakıldığı zaman Erguvan isminin Kuran’ı Kerim’de geçmediği söylenebilmektedir. Sözlükteki anlamını arayanlar için ise Erguvan isminin TDK’deki anlamı eflatunla kırmızı arası renkte çiçek açan, güzel bir süs çiçeği olarak karşımıza çıkıyor.
Ülkemizde Erguvan ismi sık kullanılan isimler arasında değildir. Toplamda 14 kişinin bu isme sahip olduğu bilinmektedir. Erguvan ismi erkek bebek isimleri arasında en çok rastlanmakta olan 4837. İsim, genel sıralama listesindeyse en sık rastlanan 9419. İsim olma özelliğini taşımaktadır.
Bilindiği üzere isimler kişinin karakterinin şekillenmesi üzerinde de oldukça etkilidir. Bu sebeple isim analizleri de araştırılan konular arasında karşımıza çıkmaktadır. Erguvan isminin analizi konusunda konuşacak olursak da bu ismin kader sayısı 3 olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra Erguvan ismine sahip olan kişilerin uğurlu renkleriyse beyaz olarak karşımıza çıkmaktadır.
Olumlu yönleri; özgürlüklerine düşkün olan insanlar olarak bilinirler. Samimi ve ailelerine bağlı insanlar olmaktadırlar. Arkadaş canlısı ve sadık bir karakter yapısına sahip olurlar.
Olumsuz yönleri; aşırı kontrolcü olabilir ve fazla otorite kurmaya çalışabilirler. Duygusallıktan uzak olmaları ile bilinmelerinin yanı sıra duygularını aşırı şekilde kontrol altına almaktadırlar. Aynı zamanda çekingen kişilikte insanlardır.
Fiziksel özellikleri; kaş yapıları genellikle düzdür. Yüz hatları ise oval olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzun ve ince olan el ve ayak yapısına sahiplerdir. Bakışları genellikle kararlıdır, aynı zamanda uzun boylu olmaları ile bilinirler. Alın yapıları geniştir.
Kişilik analizleri de isim tercihleri konusunda önemlidir. Buna göre Erguvan isminin kişilik analizi ise şu şekildedir; yeni şeyleri keşfetmekten hoşlanırlar. Samimi insanlar olmalarına rağmen geniş bir çevreleri yoktur. Kibar, hoşgörülü ve güler yüzlü insanlardır. Rahatlıklarına düşkün insanlar olmaları ile bilinirken, samimi olarak bilinirler.
İsimlerin harf analizleri de dikkat çeken noktalar arasında olmaktadır. Erguvan isminin harf analizi ise; E; sıkıntılarını aşmak için mücadeleci oldukları, R; tereddütlü ve karar veremeyen bir yapıda oldukları, G; inatçı ve gergin oldukları, U; bereketli bir karaktere sahip oldukları, V; umursamaz oldukları, A; dışa dönük oldukları, N; empati sahibi oldukları anlamlarını taşımaktadır.
Benzer isimler de araştırılanlar arasında yer almaktadır. Erguvan ismine benzer isimler ise; Ergunalp, Erguner, Rıdvan, Ergüven.
Ebeveynlerin genellikle koyacakları ismin caiz bir isim olmasını tercih ettikleri bilinenler arasındadır. Erguvan ismi caiz mi diye bakıldığında ise bu konuda bir sıkıntı olmadığı söylenebilir.
Araştırıldığında ülkemiz içerisinde Erguvan ismine sahip ünlüler yoktur. Aynı zamanda bu isme sahip olan herhangi bir film ya da dizi karakteri bulunmadığı bilinmektedir.

Erguvan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Ermiş Ve Yiğit, Yetişkin Yiğit
  • 2 – Eflatunla kırmızı arası renkte çiçek açan, güzel bir süs ağacı.
  • 3 – Kırmızımtrak bir çiçek

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Erguvan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Erguvan ismini kullanan 14 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Erguvan ismini kullanan 8 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Erguvan ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Erguvan ismini kullanan bulunmamaktadır.

Erguvan isminin Türkiye sıralaması

Erguvan en çok kullanılan 9419. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 4837. isimdir.

Erguvan ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Erguvan isminin Harf Analizi

Kişiye Erguvan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Erguvan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Erguvan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Erguvan isminin anlamını gözden geçirin!

Erguvan İsminin Numerolojisi

Erguvan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

E: altı
R: yirmi bir
G: sekiz
U: yirmi beş
V: yirmi yedi
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 105

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap