Eren İsminin Anlamı

Eren İsminin Anlamı Nedir?

Teknolojinin de ilerlemesi ile anne ve babaların evlatlarına isim bulma girişimleri ve detaylı araştırmaları yaygınlaşmaya başlamıştır. Gerek internet ortamında gerekse etraftan edinilen bilgiler doğrultusunda yavrusuna isim bulmaya çalışan ebeveynler için, karar kılacakları ismin  kulağa hoş geleceği kadar aynı zamanda yüklü anlamlar içermesi de bir hayli önemli hal almıştır. Peki, popülaritesi oldukça yüksek olan Eren isminin anlamı nedir, ne manalara gelmektedir? 

Kulağa hoş gelen tınısı ile Eren isminin anlamı da araştırma konusuna elbette dahildir. Sıklıkla kullanılmakta olan Eren isminin anlamı özetle bahsedilecek olur ise; 

Eren ismi Türkçe kökenli olan bir isimdir. Ermiş, olağanüstü sezgileri ile birtakım gerçekleri gördüğüne inanılan kimse anlamlarına gelmektedir. Bunların yanı sıra Eren isminin anlamı hayırlı çocuk, akıllı kimse ve dost anlamlarına da kendinde barındırmaktadır.  İsmin anlamı çok yönlü ve güzel olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Eren isminin anlamı haricinde bu isim ile alakalı başka konularda ebeveynlerin ilgi odağı halindedir. Eren isminin TDK’deki anlamı ermiş ve olağanüstü sezgi güçleri ile birtakım gerçekleri gördüğüne inanılan kimsedir.

Eren isminin anlamı dışında Eren isminin analizi yapılacak olursa; çok yönlü biçimdeki düşünme yetenekleri sayesi ile esnek yapıda bir zihne sahip olup sürekli hayallerinin peşinden giden karakterdeki kişiler olurlar. Akılcı şekildeki bir karakterden daha çok, duygularına daha fazla güvenen ve duyguları ile hareket eden kişiliklerdir. Açık biçimdeki iletişim şekillerini daima savunan yapıları vardır.

Eren isminin anlamı  özelinde yeniliklere fazlası ile açık ve yaşam boyunca meydana gelen değişimleri hiç zorluk çekmeden, kolay bir şekilde göğüsleyebilen bireyler olurlar. Ayrıca bu kişiler kader yollarını doğru yürüyebilmek adına rutin şekilde ilerleyen bir hayatın getirmiş olduğu tüm güven duygusunu severek kabul etme enerjisini kendilerinde barındırırlar.

Aynı zamanda kısa bir şekilde Eren isminin kişilik analizi için ise şunları söylemek gayet  mümkündür; Bu isme sahip olan kişiler çalışkan olup, organizasyon yeteneği oldukça yüksek, çok dost sever, dost canlısı, sert görünümlü, kuşkulu, arada huzursuzluk çeken, fazlası ile sabırlı, dayanma gücü fazla, sebat, disiplin ve sorumluluk bilincinde olan bireylerdir.

Kendilerinin seçmiş oldukları herhangi bir konuda ön planda olma ve bilgili olma isteğini  daima net bir şekilde gösterirler. Gerçekçilik ve mantığı her türlü ilişkilerde ve aynı zamanda çevrelerinde çok iyi biçimde kullanırlar. Ayrıca bir şeyler yapabilme yetisi, aktif ve faal olma dürtüsünden dolayı oluşan yoğunluğu da gayet iyi idare edebilirler. Maddi açılarda oldukça pratik kişilerdir. 

Oldukça anlam yüklü olan ve birçok kişi tarafınca tercih edilen Eren ismine benzer isimler; Erdem, Alperen,  Erkmen, Erman, Emre, Enes, Eymen, Eyüp, Deren, Gülseren, Göymen, Kerem, Seren ve Zeren’dir.

Oldukça yaygın biçimde kullanılan Eren ismi caiz mi merak edenler için bu ismin caiz olduğu ve kullanılmasında herhangi bir sakınca görülmediğini söylemek gayet mümkündür.

Kullanılmasında herhangi bir sakınca görülmeyen Eren ismine sahip olan ünlüler ise Eren Talu, Eren Derdiyok, Eren Bakıcı, Eren Özker, Eren Vurdem’dir.

Dizi izlemeyi seven kişiler için ise Eren ismi denildiği zaman akıllara ilk olarak son zamanlarda reyting rekorları kıran ve hala devam eden  “Yargı” dizisindeki Eren komiser gelmektedir. Eren komiser karakterini ise Uğur Aslan canlandırmaktadır.

Ayrıca merak edenler için Türkçe kökenli bir isim olan Eren ismi, Kur’an-ı Kerim’de geçmemektedir fakat içermiş olduğu anlam güzelliği sayesi ile Müslümanlar tarafından hem kız çocukları için hem de erkek çocukları için sıklıkla kullanılan isimler arasında yerini almaktadır.

eren-isminin-anlami-17637
Eren İsminin Anlamı

Eren isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 12 farklı şekilde tanımlanmıştır.

 • 1 – Her Şeyi Bilen Türk.
 • 2 – Yaşayışından Memnunluğunu Davranışıyla Gösteren, Bunu Çevresindekilere De Yayan, Neşeli
 • 3 – İyi Yetişmiş Kişi.
 • 4 – Ermiş.
 • 5 – Koca, zevc
 • 6 – Şahıs, kişi
 • 7 – Yetişen, Ulaşan, Vasıl Olan.
 • 8 – Cesur, Yiğit Adam.
 • 9 – Olağanüstü sezgileriyle birtakım gerçekleri gördüğüne inanılan kimse.
 • 10 – Deneyimli, akıllı kimseler.
 • 11 – Dost.
 • 12 – Hayırlı çocuk.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Eren ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Eren ismini kullanan 106.402 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Eren ismini kullanan 24.567 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Eren ismini kullanan 8.824 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Eren ismini kullanan 5.627 kişi bulunmaktadır.

Eren isminin Türkiye sıralaması

Eren en çok kullanılan 120. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 62. isimdir.

Eren ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1.919 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Eren isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Eren isminin Harf Analizi

Kişiye Eren ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Eren İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Eren ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Eren isminin anlamını gözden geçirin!

Eren İsminin Numerolojisi

Eren isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

E: altı
R: yirmi bir
E: altı
N: on yedi
TOPLAM: 50

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap