Ender İsminin Anlamı

ender-isminin-anlami-51797

Ender İsminin Anlamı

İsimlerin anlamları ve kökenleri kişilerin karakterine yön vermektedirler ve kendilerine has enerjilere sahip oldukları söylenmektedir. Genellikle çocuk sahibi olmak isteye ebeveynlerin zorlandığı konulardan biri isim seçimidir. İşte bu aşamada Ender isminin anlamı nedir diye bir göz atalım.

Ender bir erkek ismidir ve aşağılara doğru inmiş ay ve engine inmiş ay anlamlarına gelmektedir. Başka anlamları ise erkenden gönder, erken Salıver, çok az, çok seyrek, az bulunan ve pek nadir olmaktadırlar.

Ender ismi Kur’an da geçmemektedir ama eğer Ender ismi caiz mi diye soracak olursanız, bu isminin kullanılması İslami açıdan caizdir ve kullanılması bir sorun içermez.

Bu kişiler genellikle pozitif bir düşünce tarzına sahiplerdir ve ayrıca motive eden güçlü iradeleri vardır. Onlar detayları sevmezler. Olgun bir karakterleri vardır. Bu insanlar inatçı ve bencil olmaktadırlar ve bu yüzden daima çıkarlarını korurlar. Bazen çıkarları başka insanların çıkarlarıyla kesiştiğinde dikkat edilmediğinde dostlarını düşman konumuna getirme ihtimali vardır. Onların liderlik yeteneği baskın olmaktadır. Onların  özgüveni ve cesareti  yüksek düzeyde olmaktadır. Ayrıca çok para kazanıp ve o parayı harcamayı severler. İlişkiler söz konusu olunca da kıskanç, gereğinden fazla sahiplenici ve ateşli olabilirler.

Çok az, çok seyrek olarak, çok seyrek bir biçimde ise Ender’in TDK’deki anlamı olarak bulunmaktadırlar. Türkiye geneline Ender ismini kullanan 17.456  kişinin bulunduğu saplanmıştır.

Şimdi Ender ismini daha detaylı bir şekilde inceleyelim. Ender isminin kişilik analizi;Ender ismindeki kişiler insan ilişkileri konusu ve girişimcilik alanında yetenekli olmaktadırlar. Başarı gösterecekleri alam politika ve siyaset olmaktadır ve onlar mevcut düzeni idare ve organize etmekte yetenekliler. Onlar içinden çıkılamayacak konuları bile rahatça çözme yeteneğine sahiptirler. İş hayatı söz konusu olduğunda planlı ve düzenli olmaktalar. En güçlü özelliklerinden biri kararlı ve dayanıklı olmalarıdır. Onlar arkadaşlığa önem verirler ve onlarla zaman geçirmek onları mutlu eder. İlişki konusunda ise oldukça seçici sayılırlar ama birini hayatlarına sokunca, onu dünyanın en mutlu insanı yaparlar. Bu kişilerin olumlu özellikleri kararlı, enerjik, mert, girişimci, cesur, hareketli, samimi, cömert, güçlü, lider ve atılgan olmalarıdır. Onlar rekabetten korkmazlar ve kendilerine güvenirler. Açık sözlü olup fikirlerini söylerler. Onlar risk almaktan korkmaz ve amaçları için hareket ederler. Hızlı öğrenirler ve maceraya atılmaktan korkmazlar. Ayrıca önderlik etmeyi severler ve deneyimlerinden ders çıkarırlar. Bazı olumsuz özellikleri ise karamsar ve kırılgan olmaktalar ve zora gelemezler. Kolay etki altında kalır ve fikirleri çabuk değişir. Ve ayrıca disipline olmakta zorlanırlar. Fiziksel açıdan ise atletik yapıya sahiplerdir. Gözleri iri, saçları gür ve sık ve dudakları incedir. Onlar keskin ve güçlü yüz hatları ve geniş omuzlara sahiplerdir.

Ender isminin harf analizi hakkında da bilgi verelim. E, sıkıntılardan kurtulmak amacıyla mücadele etmeyi gösterir. N, sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunun göstergesidir. D, üstün güçlere sahip olmanın simgesidir. E ise sıkıntılardan kurtulmak amacıyla mücadele etmeyi gösterir.R, tereddütlü birini göstermektedir.

İsimlerin benzerleri de araştırılan konular içinde bulunmaktadır. Ender ismine benzer isimler İskender, Menderes, Kalender, Endam, Önder, Mukadder, Ejder, Lider, Emir ve Eser gibi isimler olmaktadırlar.

Ender ismi popüler bir isim sayılmaktadır ve  Ender ismine sahip olan ünlüler hakkında bilgi almak istediğinizde de besteci, söz yazarı ve aranjör Ender Çabuker, müzisyen ve kompozitör Ender Sakpınar, Türk Rap sanatçısı Ender Eroğlu ve Klasik Türk müziği sanatçısı Ender Doğan bulunmaktadırlar.

Ender isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Aşağılara Doğru İnmiş Ay, Engine İnmiş Ay
  • 2 – Erkenden Gönder, Erken Salıver
  • 3 – Çok az, çok seyrek, az bulunan.
  • 4 – çok az, çok seyrek, çok az bulunur, pek nadir

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Ender ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Ender ismini kullanan 17.456 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Ender ismini kullanan 4.093 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Ender ismini kullanan 1.161 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Ender ismini kullanan 1.302 kişi bulunmaktadır.

Ender isminin Türkiye sıralaması

Ender en çok kullanılan 789. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 349. isimdir.

Ender ismini kullananların sayısı, son bir yılda 4 kişi artmıştır.

Ender isminin Harf Analizi

Kişiye Ender ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Ender İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Ender ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Ender isminin anlamını gözden geçirin!

Ender İsminin Numerolojisi

Ender isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

E: altı
N: on yedi
D: beş
E: altı
R: yirmi bir
TOPLAM: 55

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap