En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2022

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2022 Krediler insanların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek aynı zamanda ev ya da arabaları alabilmek için  bankalarla maddi anlamda yapmış olduğu anlaşmaların tamamıdır. En basit şekilde kredi kartı veren bankalar genellikle mevcut müşterileri olan ve alt yapısı daha gelişmiş olan bankalardır.

Genel anlamda bankalarda kredi kartı alımlarını yapmak kredi almaktan daha kolaydır.  Krediler belirli bir ihtiyacı daha önceden istenen tutarda karşılayabilmek adına kullanılırken kredi kartları alışverişlerde taksit yapma ve ek paralar kazanmak için tercih edilen bir ihtiyaçtır.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri? 

Daha önceden herhangi bir bankada hesabı olan kullanıcılar o bankanın kredi kartına daha kolay bir şekilde sahip olabilir. Aynı zamanda kredi puanı yüksek olan BDDK’da herhangi bir problemi bulunmayan kişiler yüksek limitlerde kredi kartını alabilirler. En kolay kredi kartı veren bankalar aracılığı ile kart başvurularını tamamlayabilmek için SMS üzerinden ya daha bizzat bankaya giderek de başvuru işlemleri tamamlanabilir. 

Başvuru işlemleri bankanın onay vermesi ile birlikte sözleşme imzalanarak tamamlanır.  Bu sözleşmeler en kolay kredi kartı veren bankalar tamamını da mevcuttur.  İki taraflı olarak imzalanır.  Bir nüshası müşteride kalır. Banka ihtiyaç görmesi durumunda kredi için kefil isterken kart verimi sırasında herhangi bir kefil ihtiyaç duymaz. 

Krediler yüksek meblağlarda verildiğinden dolayı ek belgeler istenirken kart alımlarında herhangi bir belge sormanıza gerek yoktur. Tüm işlemler internet bankacılığı sayesinde kimlik bilgilerinize ulaşarak gerçekleştirilir.  İşlemlerin tamamlanması ortalama 1 saati bulur. Değerlendirme sürecinde olan kredi kartları için bazı bankalar 24 saat bekletebilir.

Bankaya Gitmeden Kredi Kartı Alınır Mı? 

Bankaya Gitmeden Kredi Kartı Alınır Mı? 

Kişiler bankaya gitmeden en kolay kredi kartı veren bankalar aracılığı ile kredi kartı sahibi olabilirler. Mevcut çalışmış oldukları banka varsa o bankanın internet bankacılığı sistemine giriş yaparak  kart başvuru seçeneğini tıklayabilir.  İstenen tüm bilgileri de doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra kart başvurusu onaya gönderilir. 

En kolay kredi kartı başvurusu bu şekilde gerçekleştirilebilir.  Aynı zamanda yine anlaşmalı olduğumuz ya da hiç çalışmadığınız bir banka ya da SMS göndererek kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurular sırasında istenen tüm bilgiler BDDK’nin veri tabanında saklanır. Üçüncü şahıslarla paylaşılmaz. Banka ile yapılan tüm anlaşmalar iki taraflı olduğundan dolayı güvenlidir.

En kolay kredi kartı veren bankalar kart alımlarında gerekli olan bazı bilgiler ister. Oturduğunuz evin kira olup olmadığı, SGK dökümü,  maaş bordrosu, bakmakla yükümlü olduğumuz kişi sayısı, T.C. kimlik numarası gibi ek bilgiler istenebilir. Ayrıca ikametgâh adresi  ve son işyerinizde ne kadardır çalıştınız gibi bilgiler hem internet bankacılığı hem de müşteri temsilcileri ile yapılan görüşmelerde ihtiyaç duyulan bilgilerdir.

En Kolay Kredi Kartı Başvurusu 

En Kolay Kredi Kartı Başvurusu 

Gelişen teknoloji ile birlikte tüm bireyler mevcut kullanmış oldukları telefonlar üzerinden en kolay kredi kartı başvurusu işlemlerini gerçekleştirebilirler.  2022 en kolay kredi kartı veren bankalar hangileri diye soracak olursak,  bunun için net bir isim vermek doğru olmaz.  Bankaların zaman zaman yapmış olduğu kampanyalar ve indirimler sayesinde aynı zamanda kredi kartları aidatlarının iptali durumu söz konusu olduğundan dolayı yüksek meblağalar da bireyler istediği zaman kredi kartı başvurusunda bulunabilirler.

Kredi kartı başvurusunda bulunabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir.  Aynı zamanda aklı dengesinin yerinde olduğuna dair de belge istenebilir.  Ebeveynler ya da aile fertleri başka birinin adına kredi çekemez ve kredi kartı alamaz. Banka ile yapılan tüm işlemler birebir kişi ile muhattap olunarak gerçekleştirilir. Eğer bankada ya da BDDK’nın sisteminde size ait herhangi bir bilgi yer almıyorsa bu durumda kredi ya da kredi kartı alımlarını yapmanız çok zor olacaktır.

Kredi Kartı Kullanım Limitleri Nasıl Artırılır?

Kredi Kartı Kullanım Limitleri Nasıl Artırılır?

Kredi kartı alındıktan sonra limitlerinin yükseltilmesi kişinin almış olduğu maaşına, evinin kira olup olmamasına BDDK’daki müşteri puanına bağlı olacak şekilde belirlenir. Ayrıca başvuru sırasında istenilen kredi kartı limiti belirtilir.  Yapılan değerlendirmeler sonucunda banka en uygun olan şekilde kredi kartı limitini belirleyerek müşteriye sunar. 

Daha sonrasında limit arttırma ya da gidip düşürme işlemleri gerçekleştirilebilir. Bu işlemlerde yine internet bankacılığı ya da banka personellerine başvuru yaparak uygulanabilecek bir durumdur.  Limit yükseltme işlemleri için banka ek bilgi ya da ek belgeler isteyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap