En İyi Mini Diziler

En iyi Mini Dizileri Hangileri Uzun Solukluk sezon sezon Dizi sevmeyenler için Tatı damağınızda kalacak mini dizileri sizin için araştırdık.

En iyi Mini Dizileri Klasik, uzun ve standart dizilerden sıkılanlar için, çok kısa bir zaman ayırarak zevkle izleyebileceğiniz birkaç en iyi mini dizi önerimiz var. Hikayeleri oldukça etkileyici ve sürükleyici olan bu dizileri sıralayalım.

1.The Night Menager Dizisi / 6 Bölüm

The Night Menager Dizisi
The Night Menager Dizisi

Dizi, John le Carre’nin aynı isimle yayınlanan kitabından uyarlanmış. Jonathan Pine adlı bir askerin, lüks bir otelde çalışmaya başlamasıyla dizinin hikayesi start alıyor. Başrol Jonathan çalıştığı süre zarfında Arap asıllı bir Fransız olan Sophie ile tanışıyor.

Sophie ona, silah tüccarlığı yapan birinin ismini ve hakkında başka bazı bilgiler veriyor. Jonathan, mesleğinin gereği olarak bu bilgileri İngiliz istihbaratına veriyor.

Bilgileri paylaştıktan kısa süre sonra Sophie ölüyor. Kızla arasında duygusal bağ kurmuş olan Jonathan, istihbarat birimine katılarak kızın ölümünün sorumlularından intikam almaya karar veriyor. Hikayesi ve senaryosu ile en iyi mini diziler arasında yer alıyor.

2.The Young Pope Dizisi / 10 Bölüm 

The Young Pope Dizisi
The Young Pope Dizisi

Jude Low’un başrolünde oynadığı dizi, inanç ve şüphe arasındaki çatışmayı muhteşem bir senaryo ile ele almış. Jude Low, kendisiyle bile çelişen, karmaşık bir karakteri canlandırıyor. Oyuncunun ve böyle karakterleri canlandıran diğer oyuncuların arasındaki en etkileyici performans olduğu kesin.

Dizide yer verilen şapel gibi mekanlar ve diğer yerler, gerçeği ile aynı hissi uyandırıyor. Dizi sahnelerine serpiştirilmiş tempolu ve yüksek müzikler, dizi izleyicisine ayrı bir zevk veren yapım, mini dizi önerileri arasında üst sıralarda yer alıyor.

3. Taboo Dizisi / 8 Bölüm

Taboo Dizisi
Taboo Dizisi

James Keziah Delaney’in babası, oldukça zengin, gemi taşımacılığı zinciri olan bir adam. Öldüğü zannedilen Delaney, babasının ani ölüm haberini alınca, Afrika’dan Londra’ya dönüyor. Delaney döndüğünde, üvey kız kardeşi ve kocasının, babasından miras kalan araziyi satmayı planladıklarını öğreniyor.

Gelişi ile kardeşinin ve kocasının planlarını bozan James, babasının arsenik ile zehirlenerek öldüğünü öğrenince, kimin yaptığını öğrenmek için araştırmalara başlıyor. Başrolünü Tom Hardy’nin oynadığı dizi, oldukça sürükleyici ve macera dolu. Macera aksiyon ve trajedinin bir arada olduğu 8 bölümlük mini dizi önerisi, birçok izleyiciden tam not almış bir yapımdır.

4. Generation Kill Dizisi / 7 Bölüm

Generation Kill Dizisi
Generation Kill Dizisi

Evan Wright, Rolling Stone dergisinin muhabiri. Amerika’nın Irak’ı işgal ettiği dönemde, orduya ait bir keşif birliği ile birlikte, 21 gün geçiriyor. Dizide bu 21 günü tüm gerçekliği ile anlatılıyor.

Amerikan askerleri ile ilgili gerçekler, köylerin bombalanması, masum sivillerin ve çocukların ölümünü dizide açık bir şekilde görebilirsiniz. Oyuncusu, senaryosu vs. bir kenara, sadece bu cesareti için bile izlenmesi gereken bir dizi. Kadrosu, senaryosu ve gerçek konusu ile yabancı mini dizi önerileri arasında yer alıyor.

5. Band of Brothers Dizisi / 10 Bölüm

Band of Brothers Dizisi
Band of Brothers Dizisi

Er Ryan’ı Kurtarmak adlı filmdeki başarıdan sonra, Tom Hanks ve Steven Spielberg, 2. Dünya Savaşır askerleriyle ilgili anlatacak daha çok şey olduğunu fark etmiş ve bu dizinin senaryosu için kolları sıvamışlar. İyi ki de yapmışlar.

2. Dünya Savaşı sırasında, paraşütçü olarak eğitim alan askerlerin, Normandiya çıkarması sırasındaki bakış açıları ile start veren dizi, sert ve gerçekçi anlatımı ile oldukça etkileyici. Er Ryan’ı kurtarmak filmindeki etkileyici savaş sahneleri dizide de başarılı bir şekilde canlandırılmış. Yayınlanan en iyi savaş dizilerinden biri olmayı başarmış olan dizi, mutlaka izlemeye değer.

6. Chernobyl Dizisi / 5 Bölüm

Chernobyl Dizisi
Chernobyl Dizisi

1986 yılında Ukrayna’da gerçekleşen nükleer santral patlamasını konu alan dizi, bir belgesel olmaktan ziyade kurgulanarak dizi formatında sunulmuş.

Çok da başarılı bir yapıt olmuş. Gerçekleşen patlamanın ardından, nükleer fizikçi Valery Legasov olayı araştırmak için görevlendirilir. Dizide olay gününü, olaydan sonra yaşananları, günümüze etkilerini dahi tüm gerçekliği ile görmek mümkün. Netflix mini dizi seçenekleri arasında bulunan yapım, oldukça başarılı.

7. The Pacific Dizisi / 10 Bölüm

The Pacific Dizisi
The Pacific Dizisi

Dizi, birer saatlik toplamda 10 bölümden oluşan bir yapım. Konusu 2. Dünya Savaşı olan dizi, Amerikan Deniz Piyade Kolordusu’nun, Japon imparatorluğunun deniz kuvvetlerine karşı Pasifik’te verdiği mücadeleyi ele alıyor. Savaş sahneleri ve etkileyici diyalogları ile oldukça başarılı bir senaryoya sahip.

8. 11.22.63 Dizisi / 8 Bölüm

8. 11.22.63 Dizisi
8. 11.22.63 Dizisi

Dizinin başrolünü oynayan James Franco, Jake Epping karakteri ile karşımıza çıkıyor. Jake, bir lokantanın deposundaki kapının geçmişe açıldığını fark ediyor. Kapıyı kullanarak geçmişe yolculuk yapan Jake, kendisini Kennedy suikastının yapıldığı zamanda buluyor ve buna engel olmaya çalışıyor.

Ancak işler düşündüğü gibi gitmeyince ortalık karışıyor. Hayatının aşkı ile karşılaşan Jake, karmaşık duygular ve belirsizlikler ile boğuşacak. Zamanda yolculuğu konu alan dizi, oldukça başarılı.

9. Bodyguard Dizisi / 6 Bölüm

Bodyguard Dizisi
Bodyguard Dizisi

Dizi, Julia Montague isimli politikacıyı korumakla görevli olan David Buud’u konu alıyor. David, aynı zamanda bir savaş gazisi. Polis merkezinde özel koruma memuru olarak çalışırken, kendini bir anda içinde bulduğu bir terör saldırısının engellenmesine yardımcı olur. Bu olayda gösterdiği performans, terfi almasını sağlar. Ve yükseldiği makamda aldığı ilk görev ise Julia’dır. Ancak bu görev David için adeta bir sınav olacaktır.

Çünkü Julia David’in inanç ve düşüncelerine tamamen ters ilkeler benimsemiştir. Bu durum David’in inançları ve görevi arasında sıkışıp kalmasına sebep olacak, ancak iki konu da en iyi şekilde sonuçlanacak. Başrollerini Richard Madden ve Keeley Hawes’in paylaştığı en iyi mini dizi seçenekleriniz arasında izlenmeye değerler arasında.

10. The Umbrella Academy Dizisi / 10 Bölüm

Dizi, ilginç konusu ile, zevkle izlenebilecek fantastik mini diziler arasında yer alıyor. Dizide, hepsi aynı gün doğan, doğum şekillerinde gariplikler olan, ve olağanüstü yeteneklere sahip bebekler konu ediliyor. Nüfuzlu bir adam, bu çocukların hepsini evlat ediniyor.

Kendilerini evlat edinen babaları ölünce, kardeşler bir araya geliyor. Normalde birbiriyle hiç anlaşamayan çocuklar, babalarının ölümünün arkasındaki sır perdesini aralamak için birlikte çalışıyorlar. Ancak bilmedikleri bir şey var. Dünya büyük bir tehlike altında. Ve dünyanın kaderi onların elinde.

11. The Sinner Dizisi / 8 Bölüm

The Sinner Dizisi
The Sinner Dizisi

Düzenli giden bir hayatı, mutlu bir evliliği ve çocuğu olan bir kadın. Ortada hiçbir şey yokken, sevgilisiyle eğlenen yabancı bir adamı öldürüyor. Ama neden ? Bu durum dedektifin de aklında soru işareti bırakınca, dedektif konunun üzerine gidiyor.

Ve araştırdıkça, birbirinden kötü anılar, gizli kalmış suçlar ortaya çıkıyor. Muhteşem bir mini gerilim dizisi olan The Sinner, sonuna kadar nefesinizi tutarak izleyeceğiniz bir yapım.

12. And Then There Were None Dizisi / 3 Bölüm

And Then There Were None Dizisi
And Then There Were None Dizisi

Sıradaki dizi, hayranı olanların yana yakıla aradığı Agatha Christie mini dizi önerisi olacak. Kitaplarını takip edenler bilir ki, yazarın hikayelerinin neredeyse hepsi dizi veya film yapımına uygun nitelikte. İçerdiği karmaşa ve bilinmezlik okuyucuda olduğu kadar, uyarlanan dizi ve filmlerde de izleyicide merak uyandırıyor.

Bu dizi de, yazarın 10 Küçük Zenci kitabından bir uyarlama. Birbirinden habersiz ve kesinlikle tanışmayan 10 kişi, gizemli biri tarafından bir adaya davet edilir. İzole olan adada, kendilerini davet eden ev sahibi yoktur. Üstelik ağır suçlarla itham edilmektedirler. Suçluyu bulma çabasının karmaşası ile oldukça sürükleyici bir yapım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap