En İyi 12 Sakal Bakım Yağı Nasıl Kullanılır

Sakal bakım yağı ne işe yarar? Sakal yağı ne işe yarar? Sakal bakım yağı ne zaman kullanılmalı? Evde sakal bakım yağı yapımı. Sakal bakım yağı nasıl kullanılır? Hepsi yazımızın devamında.

Sakal bakım yağı ne işe yarar? Sakal yağı ne işe yarar? Sakal bakım yağı ne zaman kullanılmalı? Evde sakal bakım yağı yapımı. Sakal bakım yağı nasıl kullanılır? Hepsi yazımızın devamında.

Sakal bırakıyorsanız ve eğer bakım yapmıyorsanız büyük bir ihtimalle sakalınız mağara adamlarının sakalına benzemeye başlamıştır. Bakım yapılmayan sakal sizi itici göstereceği gibi istemeseniz de bakımsız bir erkek imajı yaratmanıza neden olacaktır.

Eğer sakal uzatmaya başladıysanız sakal bakımı önem arz etmektedir. Sakalların çıkmaya başladığı günden itibaren her gün sakal bakımı yapılması gerekmektedir. Sakal uzatma konusunda size yardımcı olacak ürün sakal yağı işe yarayacaktır.

Bu yüzden “Sakal yağı ne işe yarar?” diye merak ediyorsanız yazımızın devamını okumanızda fayda var.

Sakal bakımının önemli bir aşaması olan sakal bakım yağı hakkında da kısa bilgiler paylaşmış ve bakımlı sakala sahip olmak isteyen erkeklerin mutlaka kullanmasının gerekli olduğunu belirtiyoruz.

Sakal bakımının en önemli başlıklarından birisi olan sakal bakım yağı, doğru kullanıldığı zaman gerçekten de sakalının güzel görünmesine yardımcı olacaktır.

Sakal Bakım Yağı Ne İşe Yarar?

Sakal bakım yağı ürünleri de diğer tüm bakım yağları gibi nemlendirme görevi üstlenir. Sakal ve sakal altında kalan cildi nemlendirerek sakalın yumuşamasına yardımcı olur.

Böylelikle daha bakımlı ve sağlıklı bir sakala sahip olabilme şansını elde edebilirsiniz. Sakalın kabarmasını da engellediğinden dolayı sakal bakımında ilk olarak kullanılması gereken sakal ürünlerinden birisidir.

Sakal Bakım Yağı Ne Zaman Kullanılmalı?

Sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra kullanın.

Gün içerisinde gözeneklerin en fazla olduğu an bu an olduğundan dolayı cildinizin sakal yağını emmesi kolay bir hale geliyor. Sakal bakım yağının etkisini arttırmak için sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra ya da duş aldıktan sonra kullanabiblirsiniz.

Akşam yatmadan önce kullanın.

Gün içerisinde çok fazla koşturmaca ve çok fazla toz içerisinde vakit geçiriyorsanız sakal bakım yağını sabah saatlerinde kullanmak yerine akşam ya da gece yatmadan önce kullanmalısınız.

Yatmadan önce yüzünüzü yıkadıktan sonra ya da duş aldıktan sonra sakal yağını güzel bir şekilde uygulayın. Sabah kaltığınız zaman da ılık su ile güzelce yıkayın.

Sıcak ve soğuk havalarda da kullanın.

Sakalınızı uzatıyorsanız eğer sakal bakım yağı gündelik hayatınızın bir parçası haline gelmek zorundadır. Sağlıklı ve bakımlı bir sakala sahip olabilmek adına sakal altında bulun cildinizinde nem dengesini sağlaması gerekmektedir.

Sıcak ya da soğuk havalarda cildinizin nem miktarını dengelemesi daha zor bir hale gelecektir. Bu sebeple özellikle sıcak ya da soğuk havalarda kesinlikle sakal yağı kullanmanız gerekmektedir.

Ne Kadar Sakal Bakım Yağı Kullanmalısınız?

İnsanlarda genellikle ne kadar fazla kullanırsam bir ürünü o kadar iyi gelecek gibi bir düşünce olabilir. Fakat bu düşünce doğru değildir. Çok fazla sakal yağı kullanmak sakalınızın ve sakalınızın altında kalan derinizin yağlanmasına neden olabilir. Bu sebeple doğru miktarlarda sakal yağı kullanmak oldukça önemlidir.

Sakal bakım yağının ideal olan ölçüsü günde birkaç damla kullanmak olacaktır. Sakalınız biraz daha uzunsa eğer bu miktarı biraz daha attırabilirsiniz.

Sakal Yağı Nasıl Kullanılır?

Uygun ölçülerde sakal bakım yağını elinize damlatın ve önce hafif bir şekilde avuç içlerinize yayın sonra sakalınıza uygulayın.

Sakal yağının özellikle sakal altında yer alan deriye ulaşmasını sağlamanız gerekmektedir. Parmaklarınız yardımı ile tüm sakalınıza uygulayın.

Bir tarak kullanarak sakalınızı tarayın ve yağın sakalınızın daha iyi emmesini sağlayabilirsiniz.

Evde Sakal Bakım Yağı Yapımı

Birden fazla kaliteli sakal bakım yağı markası bulunmakta. Bu markaların ürünlerini internet sitelerinden ya da mağazalardan alarak kullanabilirsiniz.

Yine de kendi sakal yağını evde yapmak isteyenler i;çin evde sakal bakım yağı tarifini ve evde sakal bakım yağı nasıl yapılır onu sizlerle paylaşacağız. Evde sakal bakım yağı yapabilmeniz için gerekli olanlar;

1 yemek kaşığı Argan yağı (Kıl yapısını yenilediği gibi aynı zamanda da cildi besler.)

Yarım yemek kaşığı jojba yağı (Aknelerin gitmesinde yardımcı olur.)

Yarım yemek kaşığı tatlı badem yağı (Cildi yumuşattığı gibi aynı zamanda da nemlendirir.)

7 damla lavanta özü yağı (Cilt kuruluğunun giderilmesinde ve kıl köklerinin beslenmesinde önemli rol oynar.)

3 damla sedir ağacı özü yağı (Yaşlanmayı geciktirdiği gibi hücreleri de yeniler.)

5 damla biberiye özü yağı (Ciltte bulunan fazla yağı aldığı gibi cildi sıkılaştırır.)

Bu yağları tam ölçülerinde bir cam şişesi içerisine koyarak çalkalayın. Eğer bulabilirseniz bu malzemelerin içerisine ayrıca ylang ylang yağı ekleyin. Ylang ylang yağı sakalınızın daha hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap