En Güzel Güney Kore Filmleri

En Güzel Güney Kore Filmleri Güney kore yapımları dikkatinizi çekiyorsa dram, komedi, romantik ve gerilim türündeki filmlerin fragmanları ile birlikte izleyip fikir edinebilirsiniz.

En Güzel Güney Kore Filmleri Güney Kore filmleri yıllar içerisinde kendini geliştirerek Uzakdoğu’daki rakiplerini tek tek geride bırakmıştır. Kendine has senaryoları, çarpıcı hikayeleri filmleri izleyen insanları uzun süre etkisi altına almaktadır. İzleyici sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Sadece kendi ülkelerinde değil dünya çapında da geniş seyirci kitlesi oluşturmayı başarmıştır. Hollywood etkileri de filmlerinde her ne kadar görülse de genel olarak kendi kültürlerini filmlerine yansıtmışlardır. Güney Kore filmleri pek çok kategoride kendini kanıtlamış, bu sektörde biz de varız demiştir.

Güney Kore Filmleri

1. The Wailing Filmi

En Güzel Güney Kore Filmleri

Türkçe ismi Kara Büyü olan bu filmde pek çok gizemli olay geçmektedir. Küçük bir kasabaya yabancı birinin taşınması ile hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Yüksek IMDb puanı alan bu film alanında en başarılılar arasında girmiştir.

Kasabadaki insanların cinnet geçirip cinayet işlemeleri ve arkasındaki sır perdesi üzerine kurulmuş olan bu film 2,5 saat sürmektedir. Gizemini sonuna kadar korumakta olan filmde düğümler de teker teker çözülecektir.

2. Train the Busan Filmi

2016 yapımı olan bu filmin IMDb puanı 7.5 olmuştur. Türkçe ismi Zombi Ekspresi olan filmin içerisindeki gerilim filmin bitişine kadar devam etmektedir. Hızlı tren içerisinde geçen filmde isminden de anlaşılabileceği gibi bir virüs insanları zombiye çevirmektedir. İçerisinde duygusal sahnelere de yer veren bu filmi sonuna kadar hiç sıkılmadan izleyeceksiniz.

3. A Tale of the Sister Filmi

2003 yapımı olan ve en çok izlenmeye sahip Güney Kore filmleri gerilim alanında en üstlende yer alan film 7 üzerinde Imdb puanına sahip olmaktadır.

Türkçeye Karanlık Sırlar ismini alarak geçen filmde iki kız kardeşin hikayesi anlatılmaktadır. Annelerini kaybeden bu kız kardeşler ilgisiz bir baba ve üvey bir anneye sahiptir. Esrarengiz olayların yaşandığı bu ailede gerilim de üst düzeydedir.

4. White -The Melody of the Curse Filmi

Yüksek IMDb puanı alan bu film korku ve gerilim alanlarında oldukça başarılı olmuştur. Bir müzik grubunun başından geçenleri anlatan bu Güney Kore filmleri gerilim filminde her şey bulunan bir kasetle başlamıştır.

Dört tane genç kızdan oluşan bu müzik grubu yeni bir ofise taşınmaya karar verir. Burada bir çekmecede bulacakları bir kaset onları bambaşka bir olaya sürükleyecektir. Üzerinde White yazan bu kasette daha önce hiç duyulmamış bir şarkı bulunmaktadır. Cazip gelen bu şarkı kötülüklerin çağrılmasına neden olacaktır.

Romantik, Aşk Alanlarında  En Güzel Güney Kore Filmleri

1. A Moment to Remember Filmi

2004 yapımı bu filmin Türkçe adı Hatırlanacak Bir Anı olmuştur. IMDb puanı 8.2 olan film Güney Kore filmleri unutulmazlar arasında yerini de almıştır. İçerisinde dram da barındıran filmde iki genç aşık yer almaktadır. Bu büyük aşkın üzerine  genç kızın Alzheimer hastalığına yakalanması ile gölge düşecektir.

2. My Sassy Girl Filmi

Hırçın Sevgilim adı ile Türkçe isim bulan bu filmde her şey metroda başlamıştır. Sarhoş olan bir genç kızı ezilmekten kurtaran gencin arasında keyifli bir romantik komedi başlayacaktır. Güney Kore filmleri romantik komedi alanında en üstlerde yer alan bu film Güney Kore filmlerinin dünya çapında yaygınlaşmasına da yardımcı olmuştur.

3. Iron Filmi

Türkçe adı Boş Ev olan 2004 yapımı bu filmde sadece romantik komedi bulmayacaksınız. Sizi içine alacak olan filmin dram tarafı da sizi sürükleyecektir. Boş olan evlere girerek birkaç gününü orada geçiren gencin başından geçenleri sürekli tebessüm ederek izleyeceğimizbir filmdir.

4. Oasis Filmi

Vaha adıyla Türkçe’de isim bulan filmde engellerin nasıl yok edildiğini görmeniz mümkün olacaktır. 2002 yapımı olan film yüksek bir ımdb puanı almıştır. Yanlışlıkla birinin ölümüne neden olan zihinsel engelli gencin, bu aileden yine engelli olan genç kızla arasında geçen aşkı konu almaktadır.

Romantizm, dram ve daha pek çok şeyi içerisinde bulacağınız bir filmdir. Güney Kore filmleri romantik içerikli film arayanların mutlaka izlemesi gereken bir filmdir.

5. The Classic Filmi

Klasik ismini alan bu filmin 7.9 ımdb puanı bulunmaktadır. 2003 yapımı bu filmde iki paralel hayatın yaşadığı sıcak bir aşk hikayesini anlatıyor. İzleyenlerin içini sıcacık yapacak ismi gibi bir klasik konusu olsa da sizde farklı bir tat bırakacaktır.

Aksiyon ve Savaş Alanlarında En Güzel Güney Kore Filmleri

1. Old Boy Filmi

2001 yapımı olan bu filmin Türkçe adı İhtiyar Delikanlı olmuştur. 8.4 Imdb puanı bulunan bu aksiyon filminin konusu da intikam üzerine kurulmuştur. Hiçbir şey olmadan hapis tutulan başrol oyuncusunu yine hiçbir şey olmamış gibi bırakırlar. Tüm intikam arayışı ve planları buradan başlamıştır.

2. Memories of Murder Filmi

Yüksek bir ımdb puanı ile en popüler Güney Kore filmleri arasında yerini almıştır. 2003 yapımı film bir savaş zamanını konu almıştır. tecavüze uğrayan bir kadının cesedinin bulunması ile olaylar ilerlemektedir. Cinayet Günlüğü olarak Türkçe isim almıştır. Film Güney Kore filmleri aksiyon kategorisinde yerini almıştır.

3. The Brotherhood of War Filmi

Kardeşlerin savaşı adını alan 2004 yapımı filmin ımdb puanı 8.1 olmaktadır. İki kardeşin savaşa alınmasını konu alan film dram alanında da oldukça başarılı olmuştur. Kategori olarak Güney Kore filmleri aksiyon ve savaştır.

4. The Chaser Filmi

2008 yapımı filmin konusu bir dedektifin kızını kaybetmesi ve sonrasında bu ölümün bir komplo olduğunu öğrenmesi üzerine kurulmuştur. Ölümcül takip ismiyle Türkçe’de yer alan filmin sürükleyici senaryosu bir çırpıda izlemenize neden olacaktır.

5. Ode to My Father Filmi

Bir ailenin başından geçen olayların dramını konu alan film 2014 yapımıdır. Kore savaşını konu alan film bir çocuğun başından geçenleri anlatmaktadır. Savaştan kaçması ve ailesine bakmasını konu alan film Güney Kore filmleri aksiyon dalında oldukça popüler olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap